MK3 1.8 AAM ustawienia rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marko009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 14:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorski

MK3 1.8 AAM ustawienia rozrządu

Post autor: marko009 » ndz cze 28, 2009 09:06

Witam.Zdejmowałem głowice przy swoim bzyku i chciałem przy okazji zmienić pasek rozrządu.Gdzie tam są znaki które trzeba zgrać?Ustawiłem znak na dolnym kole pasowym ze strzałką na obudowie i górne koło (kropka) ze znakiem O.T. na plastikowej obudowie.Niestety nie odpala.Czym jest napędzany aparat zapłonowy nie czasem z wałka od pompy oleju?Jeśli ktoś może zapodać schemat ustawienia rozrządu do tego silnika(1.8 AAM 55kw 92r.) to będę bardzo wdzięczny :bajer:



Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » ndz cze 28, 2009 09:11

jesli zgrałes dobrze wałek rozrzadu z wałem korbowym, a ruszyło ci sie na zapłonie to wystarczy ze ustawisz teraz tylko zapłon, zeby tylko odpalił musisz ustawic pierwszy tłok na sama góre(jesli rozrzad dobrze ustawiony to jak weźmiesz na znaki to pierwszy musi byc na samej gorze) zdjąc kopółke i ustawic tak aparat ze jak załorzysz kopółke palec będzie na ten styk ktory po przewodzie doprowadzi Cie do pierwszego cyl, wtedy silnik odpali i lampą ustawic dokładnie zapłon:) powodzenia


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 28, 2009 09:21

marko009, zrób to od razu porządnie. Aparat zapłonowy jest napędzany wałkiem posrednim. Zeby ten wałek ustawić musisz zdjąć dolną osłonę paska rozrządu po zdjęciu koła pasowego wału. Potem prowizorycznie zakrecasz koło pasowe jedną śróbką i zgrywasz dwa koła jak napisałeś, i jeszcze znak na kole walka posredniego zgrywasz ze znaczkiem na kole pasowym. Potem zakładasz pasek rzorządu, obracasz dla sprawdzenia dwa razy wałem korbowym i jeśli się zgadza montujesz wszystko na powrót. Wówczas zagada od razu jeśli aparat zapłonowy nie był przestawiany, a jesli był - to jak kolega wyżej napisał.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » ndz cze 28, 2009 09:37

To powinno pomóc :bigok:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 88913.html
Ostatnio zmieniony ndz cze 28, 2009 09:41 przez scols11, łącznie zmieniany 2 razy.



marko009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 14:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorski

Post autor: marko009 » ndz cze 28, 2009 09:44

Paweł Marek pisze:Aparat zapłonowy jest napędzany wałkiem posrednim.
No właśnie tak też podejrzewałem.Zapłonu nie tykałem jeszcze



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 28, 2009 10:13

marko009 pisze:Zapłonu nie tykałem jeszcze
i bardzo dobrze. Po właściwym ustawieniu koła wałka posredniego wszystko powinno działac jak przedtem, o ile wcześniej to koło było ustawione jak należy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marko009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 14:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorski

Post autor: marko009 » ndz cze 28, 2009 13:23

Powoli brakuje mi cierpliwosci na to auto :grrr:
Żeby zdjąć plastikową osłone z koła rozrządu trzeba odkręcić koło pasowe z pompy wody??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 28, 2009 17:57

no właśnie. Na pewno zdejmujesz koło pasowe wału. A koło pasowe pompy wody prawie na pewno też, więc troszkę więcej pracy się robi. Ja mam silniczek dwulitrowy, troszkę inny jak twój, próbowałem wyszarpać osłonę bez odkręcania tego koła ale nie dało się, musiałem odkręcić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marko009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 14:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorski

Post autor: marko009 » ndz cze 28, 2009 21:32

auto juz bryka ale nie chcę więcej tego robic :chytry: nastepnym razem zlece mechanikowi :bajer:
Paweł Marek dzięki za pomoc point for you
scols11 Tobie również bardzo dziękuje i point for you also :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz cze 28, 2009 21:37 przez marko009, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości