silnik 2E 2.0 8v spadające obroty i gaśnięcie przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

silnik 2E 2.0 8v spadające obroty i gaśnięcie przy ruszaniu

Post autor: lukasz_lwo » sob cze 27, 2009 01:32

Mam taki objaw, gdy np cofam jadąc na pół sprzęgle i lekko dodając gazu, po puszczeniu gazu i wciśnięciu sprzęgła obroty mocno spadają poniżej 500obr, tzn tak się zawahają i wracają od razu do normy lub samochód gaśnie. To samo dzieje się jadąc w korku. Błędy jakie wyskakują po podłączeniu kompa to potencjometr przepustnicy i sonda lambda. Po skasowaniu błędów nic się nie zmienia, a błędy przez jakiś czas się nie pojawiają. Czy to może być potencjometr przepustnicy?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 27, 2009 09:29

Nie można wykluczyć ale najbadziej mi to pasuje do regulatora wolnych obrotów. W tym przypadku VAG nie wykaże uszkodzenia mechanicznego tego zaworu, najlepiej podmienić od kogoś na próbę, to kilka minut


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » sob cze 27, 2009 10:15

miałem podobnie
rurki podcisnienia , odma - szczelność , dokladnie sprawdz



lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: lukasz_lwo » śr sie 12, 2009 02:34

Rurki podciśnienia wymienione, została odma. Czy dostane gdzieś kompletną odmę razem z gumką do pokrywy zaworów nie biorąc pod uwagę ASO?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 12, 2009 07:06

Niestety, w podróbach nie występują. Zostaje szrot, ASO z wysoką ceną, lub kupno w ASO lub na Allegro dość często dostępnej jednoczęściowej cało - gumowej rury odmy od silnika 2E z Passata, wychodzi taniej jest trochę inna ale pasuje. Tematy z fotkami sa o tym
a tu link do całogumowej http://allegro.pl/item710509724_przewod ... _nowa.html u dołu zakładanej na króciec zamiast do króćca jak w orygianale

albo sam plastyk jak w oryginale bez gumowej górnej czesci http://allegro.pl/item710547641_przewod ... ikowa.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » śr sie 12, 2009 19:03

ale jesli nie widac uszkodzen to przeciez nie trzeba wymieniac odmy
byc moze to jest jakies inne uszkodzenie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 12, 2009 19:58

lukasz_lwo, co z tym regulatorem? Ja kupiłem za 8 dych na szrocie bo u mnie też padł. Nie masz mozliwości od kogoś pożyczyć? 10 min pracy przy podmianie na próbę i wiesz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: lukasz_lwo » śr sie 12, 2009 21:19

A w którym miejscu jest ten regulator? bo nie orientuje się... skąd wziąć będę miał.
Odmę właśnie prawie całą mam do wymiany, jedyna dobra rurka to ta która idzie z puszki na pokrywie do rury powietrza.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 12, 2009 21:44

poziomy cylinder leży na pokrywie zaworów, z wtyczką i wężem idącym w lewo do dolotu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
paku69
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 02:03
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: paku69 » czw sie 13, 2009 12:06

Podepnę się pod temat. Dławi mi samochód. Powiedzmy od 1000 do 2500 obrotów ma muła. Podczas jazdy wciskam gaz do dechy a tu zero reakcji przez parę sekund. Dopiero po chwili łapie swoje obroty. A dodam iż nie dzieje się to cały czas. Raz wkręca się dobrze, raz nie. Problemem może być katalizator ?


Jest MK III GTI 2e :)
Jest MK IV Highline AJM :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości