Lampki od nawiewu do MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maxtczew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:55
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Lampki od nawiewu do MK2

Post autor: maxtczew » wt paź 18, 2005 17:29

Witam,
Mam banalne pytanie, wiec prosze sie nie smiac :):)
Mianowicie mam pytanko jak wyjac siwy plastik z czarnej opbudowy od nagrzewania, Z MK2, poniewaz chcialbym wymienic zaroweczke :) Z gory dziekuje za pomoc
Zostawiam jeszcze zdjecie w razie jakbym dobrze niewytlumaczyl
Wiem ze w poradach admin ydg opisal jak wyemiec zaroweczke, i wlasnie jego zdjecie przedstawiam jako przyklad, YGD opisal w 1 kroku rozbieramy na czynniki pierwsze... :) Ale jak, dla mnie to jest sklejone i trzeba to rozewrwac

Dzieki za pomoc
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 18, 2005 17:40

Nic nie trzeba rozrywać.To jest poskładane na zatrzaskach. Godzinę temu to robiłem. Nie ma żadnych problemów.Żarówka 1,2W, one są trochę dłuższe, ale to nie przeszkadza, miejsca tam jest dość.
Jedyne co mogę doradzić to zacznij rozbierać od tej strony gdzie nie ma przełącznika szybkości dmuchawy.
Pozdro.
bodzio_j



maxtczew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:55
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: maxtczew » wt paź 18, 2005 17:45

A mozesz zaznaczyc mi na tym rysunku gdzie sa te zatrzaski bo ja za holere nie wiem gdzie one sa
Pozdrawiam



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 18, 2005 18:23

Zaznaczyć to nie bardzo mam jak.Ale na tej szarej części powinieneś zobaczyć takie niewielkie ząbki które wchodzą w panel frontowy- jest ich 6.
Próbuj oddzielać to szare od czarnego i zobaczysz co nie pozwala Ci tego zrobić. Na tym zdjęciu wygląda tak jakby tych zatzrasków (ząbków) nie było. Może ktoś wyłamał, albo zdjęcie jest tak zrobione.
Żarówka jest tam gdzie gniazdo do wtyczki.
bodzio_j



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » wt paź 18, 2005 19:24

heh sa dwa rodzaje tych paneli: VDO i jakiejs innej firmy, jedne sie rozbiera trudniej drugie latwiej. ja mam VDO i ten szary plastik jest rzeczywiscie na zatrzaski tylko, ze sa one zgrzewane z ta czarna obudowa. trzeba po prostu wziasc nozyk lub srubokret i delikatnie podwazac z kazdej strony zeby zgrzewy puscily. mi sie udalo i nic nie popekalo :)

EDIT :)

na fotce, ktora dales na czarnym plastiku widac takie biale cienkie paseczki, to sa wlasnie miejsca zgrzewow. z tego co wiem to nie da sie wymienic tej zarowki, jest ona nie wyjmowalna. ja jak zmienialem podswietlenie to odcialem caly ten "slupek" w ktorym jest zarowka i w ktory sie podlacza kostke z zasilanie i w dziurke wsadzilem diode pod katem, zakleilem ja poxipolem a wtyczke przerobilem i dziala jak trzeba :)


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 18, 2005 20:32

Robiłem to jakieś 6 lat temu i nie pamiętam szczegółów, ale scyzoryk w łapkę i da sie te zgrzewy rozdzielić. POtem nowa żarówka i posklejać kropelką.

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 8:34 pm ]
A żarówke wsadziłem po nawierceniu otworków na kabeliki które dorobiłem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krzysrys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 22:51
Lokalizacja: Żegiestów k/Krynicy Górskiej
Kontakt:

Post autor: krzysrys » wt paź 18, 2005 21:58

zaróweczke mozna wyciagnąc, trzeba tylko pchna te nozki co wystaja , te na ktore wklada sie wtyczke, czasem trzeba troche wiecej sily zeby zarowke wyciagnac (razem z ta czarna obudowa0 ale mozna to zrobic


____________

tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomtat » śr paź 19, 2005 03:02

Tak jak już mówili moi poprzednicy trzeba podważyć delikatnie i zgrzewy puszczą, mnie się udało bez połamania :) Trzeba tez uważać zeby nie powycierac malowań (chłopków albo ciepło zimno) mnie sie troche poobdrapywało i musiałem podmalowywać :/ Żarówka przy wyciąganiu pękła mi, ale wygrzebałem wszystko dokładnie ze środka, wyjąłem ten czarny plastik, nawierciłem malutkie otworki przy samych nóżkach co do wtyczki wchodza i przylutowałem do nich nóżki diody. Dioda była z rezystorem i ciężko ją upchnąć ale jakoś sie udało. Powodzenia ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 316 gości