manetki z MFA nie pasuja do mojego golfa/pytanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

manetki z MFA nie pasuja do mojego golfa/pytanie

Post autor: sas_gti » wt paź 18, 2005 02:13

Siema!
nigdzie tego nie znalazłęm w postach ani w poradach a okazuje sie że manetki z MFA nie pasuja kurde do mojego golfa a dokladnie do kolumny kierowniczej, silnik jest od gti, liczniki też z mfa, podcisnie itd wszytko , buda od zwykłego 90 km wiec ale manetki mam stare, okazuje sie ze dwie z trzech śrub są w innych miejscach niż gwinty w kolumnie kierowniczej...poza tym kostki sa zupełnie inne niż wtyki w przełączniku z MFA, dlatego daruje sobie chyba przeróbke i zainstaluje gdzieś samą manetkę, można ją wkomponowąc w jakieś miejsce, a symbole od wycieraczek sie usunie, to jedynie co mi przychodzi na myśl....macie jakieś inne pomysły??? (jednego ramienia manetki też nie da sie przlażyć bo ma inna budowę także to też odpada)

mam też takie pytanie-
gdzie sie wpinaliście w licznik przy podpinaniu manetek z MFA?? Czy w jednej z kostek trzeba wsadzić nowe styki?? bo z tego co widziałem u mnie, to nie mam w czarnej kostce styków numer 12 i 13 zaznaczonych na schemacie w poradach? w drugiej koste styki są...
z góry dzieki za pomoc pozdrówki



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 18, 2005 02:23

Witam! Manetki pasują tylko musisz mieć odpowiednie..od mk2. Ja zmieniałem manetki i bez kłopotu podeszły te od mfa. Jak chodzi o styk to musisz kupić w sklepie elektronicznym stosowne wsówki do tej kostki(najlepiej jedną wziąć na wzór), albo na stałe przylutować kabelek do styku(bo kombinowania z drucikami i plasteliną nie proponuję=za dużo potem rozkręcania jak krzaczki wypadną z wtyczki. Pozdro


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 18, 2005 10:34

muszisz dobrac odpowiendnie manetki , sa dwa rodzaje jedne z przelacznikiem awaryjnych a drugie bez tego przelacznika oprocz tego roznia sie mocowaniem i kostkami.


Zyj kolorowo :)

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 18, 2005 10:47

muszisz dobrac odpowiendnie manetki , sa dwa rodzaje jedne z przelacznikiem awaryjnych a drugie bez tego przelacznika oprocz tego roznia sie mocowaniem i kostkami.
haha podejrzewam że sas_gti już się o tym przekonał :)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt paź 18, 2005 13:21

:) a własnie nie wiedzialem ze sa dwa rodzaje manetek z MFA, moze warto to gdzies wpisac w montaż manetek w poradach zeby sie ktos nie przejechacl tak jak ja, bo na prawde totalnie nigdzie tego nie ma,,,,,
Na pytanie "co tzrzeba zrobic zeby miec MFA w aucie ktore go nie mialo" piszecie o manetkach liczniku instalacji czujnikach itd, ale nikt nigdty nie wspomniał ze manetki moga nie pasowac....
tne ją i rzezbie w takim razie



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 18, 2005 14:56

w poradach jest jakie manetki wejda bez wiekrzych przerobekpodane sa roczniki aut i manetki do roku 89 sa bez awaryjnych na przelacznikach , ale gdzies na forum bylo juz o tym ale to dawno czytalem jak sie nie myle to tez byl temat MFA. powodzenia w przerabianiu ( przerabialem temat mfa tez kiedys zakladalem u siebie)


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt paź 18, 2005 15:25

siema, piszesz bez "kropek" i "przecinkow" i niestety nie do konca cie rozumiem, ale w poradach nie ma nigdzie takiej informacji, mam na mysli tamat "Wymiana manetek na nowsze by ygd " nie ma takiej informacji, w "Schemat instalacji MFA w Golfie MK2 by rzodkiew" tez nie ma a przydałaby sie zeby byla...



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 18, 2005 16:32

sorry za kropki i przecinki , to prawda ze nie ma napisane ze takie albo takie manetki pasuja , ja przynajmniej jak to czytalem zwrocilem uwage jakie manetki montuje , ale wczesniej wiedzialem ze sa dwa rodzaje i moze dlatego przyszlo mi to latwiej, wzialem pod uwage rocznik mojego auta i jakie manetki montowane byly w poradach. Krotko mowiac manetki bez wlacznika awaryjnych mozna montowac do MK2 do 89 a po 89 sa juz manetki z wlacznikiem awaryjnych, jka zle pisze prosze o poprawke, pozdro


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt paź 18, 2005 17:12

nie no chyba dobrze mówisz, ja po przeczytaniu masy wątków na forum na ten temat nie wiedziałem że są rożne rodzaje manetek stąd mój błąd, kupiłem złe, pozdrówki dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 18, 2005 18:01

:pub:


Zyj kolorowo :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 340 gości