Nie dzialaja elektryczne szyby. POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mateuszrolza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 20, 2009 10:11
Lokalizacja: Opole/Piechocice
Kontakt:

Nie dzialaja elektryczne szyby. POMOCY

Post autor: mateuszrolza » sob cze 20, 2009 14:02

Witam ma ktos jakies schematy czy cos albo porade. Dziala tylko szyba od kierowc, ale i tak ledwie sie podnosi. Szyba od pasazera opuszcza sie dol ale nie chce isc w gore. Wszedzie jest prad, sam silniczek chodzi ale po wlorzeniu linek i prowadnicy nie chce juz isc do gory. Z tylu chodzi na przemian albo lewa albo prawa, Prosze o pomoc



kish
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 15:02
Lokalizacja: Poznań/Jarocin
Kontakt:

Post autor: kish » sob cze 20, 2009 15:37

mam podobny problem :))tez z tym walcze od jakiegos czasu
szyba od kierowcy chodzi bez zarzutu ale reszta tj pasazer i tyl nie dziala zadna i podobnie jak w Twoim przypadku zaczalem szukac
napiecie jest wszedzie :) od pasazera znalazlem odlaczony przewod podlaczylem i jak w Twopim przypadku zadzialala tylko w dol wiec teraz stoui na desce :) ( padniety moduł)
Jeżeli masz napiecie to moze byc albo moduł albo silniczek a szyba od kieerowcy albo ma ciezko z powodu krzywych prowadnic albo tez sie silniczek konczy :))
pozdro



Awatar użytkownika
mateuszrolza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 20, 2009 10:11
Lokalizacja: Opole/Piechocice
Kontakt:

Post autor: mateuszrolza » ndz cze 21, 2009 19:12

Ja wpadlem na pomysl zeby rozebrac i przeczycic przyciski pomoglo ale na tyle i tak raz chodza raz nie, czyba wstawie korbki jak tak dalej bedzie



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz cze 21, 2009 20:08

mateuszrolza, a jak podłaczysz silniczek na krótko, to sie podnosi?


kish, temat tyczy sie mkII, w mkIII elektryka szyb jest zupełnie inna.



Awatar użytkownika
mateuszrolza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 20, 2009 10:11
Lokalizacja: Opole/Piechocice
Kontakt:

Post autor: mateuszrolza » pn cze 22, 2009 16:24

no jak wyciagne sam silniczek to dziala jak podlacze do akumulatora, napiecie w kablach jest. Ja juz nie wiem jakie to czary bo mnie to zaczyna denerwowac



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pn cze 22, 2009 16:39

mateuszrolza pisze:no jak wyciagne sam silniczek to dziala jak podlacze do akumulatora
ale zostaw wszystko w aucie cały mechanizm i silniczek tak żeby ruszał szybą i podłącz na krótko z akumulatora pomijając całą instalację... są tam dwa kable z silniczka i dwie klemy z akumulatora. :bajer: .. jeśli wtedy będzie działać to wiesz że problem leży w instalacji a najpewniej w przyciskach. jednak jeśli dalej szyby się nie będa podnosiły i opuszczały tzn że masz uszkodzony mechanizm... jeśli działają same silniczki luzem to najpewniej masz źle ustawione prowadnice od szyb lub inne luzy na samej prowadnicy z linka... (taki plastikowy ślizg na pionowej konstrukcji)


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości