Mk3 1.8 ABS jaki olej ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 292
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Mk3 1.8 ABS jaki olej ?

Post autor: hepos » czw cze 18, 2009 22:44

Witam. Mój samochód to Golf 1.8 silnik ABS 90 KM. Przebieg wg licznika to 255 tyś km.

Pasuje mi zmienić olej, ale zastanwiam się jaki. No bo przy tym przebiegu pasuje wlać mineralny. Ale gościu od ktorego go kupiłem zarzeka się, że robił remont silnika i po tym zalał go półsyntetykiem i że to auto nie bierze grama oleju. No i faktycznie nie bierze.

Tylko nie mam 100% pewności że lany był półsyntetyk, bo w silniku wisi karta ze lany był mineralny, co prawda data wymiany była przed remontem ale nie wiem.

No i co mi radzicie wlać, pólsynetyk czy mineralny?

Wybór padł na Castrola .

Doradźcie co i jak 0 z wlascicielem bylym nie mam juz kontaktu- pozdrawiam



tomas1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 12, 2006 12:27
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: tomas1 » czw cze 18, 2009 22:57

Lej półsyntetych w przypadku kiedy nie masz pewnosci co było nalane to bedzie najlepsze rozwiazanie olek półsyntetyczny ma w wiekszosci takie same składniki jak olej mineralny dopiero pełen syntetyk to to juz całkiem inna bajka jesli chcesz troche zaoszczędzic to kup tego Castrola ale warto dożucic te pare złotych i kupic Motul chocby u nas na forum



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 292
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » czw cze 18, 2009 23:00

Czyli co , załóżmy hipotetycznie że był mineralny a ja mu wleje pólsyntetyk to nie rozszczelni mi silnika, czy cokolwiek innego?

Lepiej wlać półsyntetyk czy mineral jesil chodzi o smarowanie i dzialanie na silnik? To ze remont byl jest pewne .

Co do marki wleje castrola, bo olej musze kupic i zmienic jutro.

[ Dodano: 19 Cze 2009 08:48 ]
A wogóle ile oleju wchodzi do silnika 1.8 ABS?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości