silnik 8V , skrzynia 16V ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

silnik 8V , skrzynia 16V ?

Post autor: lolek » pn paź 17, 2005 11:48

Witam !

Mam golfa 1.6 8V , spieprzyla mi sie orginalna skrzynia biegów , dałem samochód do autoryzwoanego serwisu VW . Nie dość ze czekałem na samochód 2 tyg. i zapłacilem ponad 3000 tys zl, to zamiast skrzyni od 8V DALI MI OD 16V (tlumaczyli sie ze tamta jest trudno dostac ) ... Samochód chodzi mniej dynamicznie , jest na starcie mulasty , lapie tlyko przy wyzszych obrotach . Czy moze miec to wplyw na zywotnosc silnika ? Nie wiem co mam robić ..

PomocY



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn paź 17, 2005 13:17

ale jakt? to jest golf 2 i go do ASO dałeś ???a ta skrzynia uzywana? musisz chyba bardzo lubić swojego staruszka jak mu takie prezenty fundujesz,
ładna kwota, co cie naszlo?

mozesz spokojnie jezdzic na takiej skrzyni ale jak sam widzisz masz zle dobrane przelozenia i autko nie jedzie, zauwaz ze 8v kreci sie do 6300 a 16v bodajze do 7000 stąd muł u ciebie, ale nic sie nie stanie, inna sprawa to taka ze powinni takie cos ustalac z klientem, a skoro nie ustalili i wsadzili ci inną skrzynie niz mieli wsadazic to masz podstawe do tego zeby choc czesc tej kasy odzyskac albo niech wyjmuja skrzynie i oddaja hajs, w innym porzadnym warsztacie zrobisz to za tysiaka, pozdro

[ Dodano: Pon Paź 17, 2005 13:18 ]
a jak mowisz ze idzie tylko na "gorze" to wlasnie dlatego ze 16v sa wysokoobrotowe a 8 v niestety nie...



Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Post autor: lolek » pn paź 17, 2005 15:05

[ Dodano: Pon Paź 17, 2005 15:10 ]
sas_gti pisze:ale jakt? to jest golf 2 i go do ASO dałeś ???a ta skrzynia uzywana? musisz chyba bardzo lubić swojego staruszka jak mu takie prezenty fundujesz,
ładna kwota, co cie naszlo?

mozesz spokojnie jezdzic na takiej skrzyni ale jak sam widzisz masz zle dobrane przelozenia i autko nie jedzie, zauwaz ze 8v kreci sie do 6300 a 16v bodajze do 7000 stąd muł u ciebie, ale nic sie nie stanie, inna sprawa to taka ze powinni takie cos ustalac z klientem, a skoro nie ustalili i wsadzili ci inną skrzynie niz mieli wsadazic to masz podstawe do tego zeby choc czesc tej kasy odzyskac albo niech wyjmuja skrzynie i oddaja hajs, w innym porzadnym warsztacie zrobisz to za tysiaka, pozdro

[ Dodano: Pon Paź 17, 2005 13:18 ]
a jak mowisz ze idzie tylko na "gorze" to wlasnie dlatego ze 16v sa wysokoobrotowe a 8 v niestety nie...
Jest to golf IV z 98' , ta skrzynia , którą wepchali jest używana .
Najlepsze jest to , ze przy odbiorze nie ujawnili iz jest to skrzynia pod 16V , dopiero gdy poczulem brak mocy na nizszych obrotach zadzownilem co oni mi tam wcisneli i usłyszalem odpowiedz ze skrzynia do 8V jest juz praktycznie nie dostepna i wsadzili ta do 16V (wymienili takze sprzeglo) . Co do reklamacji to jeszcze musze przemyslec , gdyz auto mi jest b.potzrebne do codziennego uzytku , a nawet jesli by doszlo do reklamacji to nei wiem gdzie bym znalazl skrzynie pod 8V . Coż najważniejsze jest to aby sie silnik nei rzolecial (ale skoro sugerujesz ze nic sie nei stanie to jestem bardziej spokojny) i nie bylo problemów ze sprzedaza , jesli taka nastapi . A jeszcze jedno , nie da sie teraz jezdzic oszczednie po miescie , gdyz po zmianie z 2 na 5 zadusza go , co nie mialo przedtem miejsca (chociaz raczej oszczednie nie jezdze) .

Pozdr.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt paź 18, 2005 02:22

dokładnie, spalanie ci na pewno wzrośnie, no i silnik oczywiście obciąza sie w większym stopniu bo nie pracuje w dobranym dla siebie zakresie przy zmainie biegów(wiadmomo że bez przesady ale zawsze..), mozesz to zacytować jako argument, bo moim zdaniem powinni za darmo wstawic taką od 8v albo konretny sylwester im urządzaj, nawet jeśli nie masz czasu to 15 minutowa wizyta im da do myślenia i powinni zacząc szukać skrzyni od 8v, i to za darmo bo pieniądze już wzięli, nie mówiąc o tym że skrzynia do 8v jest za pewne dużo tańsza...
a za ukrycie tego faktu przed Tobą mozesz ich sadem nawet postraszyć,
ja rozumiem u Henia ale w ASO takie rzeczy...



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt paź 18, 2005 20:33

sas_gti pisze:ja rozumiem u Henia ale w ASO takie rzeczy...
Tak jest w Polsce, jeśli słyszę że auto serwisowane w Polsce, to ja dziękuję...:)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 18, 2005 20:51

No faktycznie granda że coś takiego się zdarza. Nie powinieneś serwisowi odpuszczać, sprawa jest wygrana dla ciebie. A jeśli nie masz ochoty na sądy co rozumiem bo sam bym nie miał to sadzę że przyzwyczaisz sie do innego mieszania biegami. Poza tym masz nie nowkę tylko 7- letnie auto i jak sam sie przekonałeś pora już zmienić ASO na zaufanego pana Henia, któremu będzie sie chciało załatwić taką skrzynke jak trzeba bo z cześciami używanymi do Golfów to naprawdę nie ma dużych problemów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw paź 20, 2005 19:13

Paweł Marek pisze:No faktycznie granda że coś takiego się zdarza. Nie powinieneś serwisowi odpuszczać, sprawa jest wygrana dla ciebie. A jeśli nie masz ochoty na sądy co rozumiem bo sam bym nie miał to sadzę że przyzwyczaisz sie do innego mieszania biegami. Poza tym masz nie nowkę tylko 7- letnie auto i jak sam sie przekonałeś pora już zmienić ASO na zaufanego pana Henia, któremu będzie sie chciało załatwić taką skrzynke jak trzeba bo z cześciami używanymi do Golfów to naprawdę nie ma dużych problemów.
zaraz zaraz sąd to ostateczność, najpierw wystarczy porozmawiać, jak sie sami zorientuja że sprawa jest dla nich przegrana to bedzie im zależało żebyś do sądu nie poszedł
Pamietaj "Klient nasz Pan" a nie odwrotnie jak sie niektórym w ASO może wydawac
Twardo gadaj to i samochód zastępczy na ten czas dostaniesz.
Ja bym tez domagal sie wyjasnienia rachunku, bo przeciez skrzynia od 16v jest drozsza...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości