[układ zapłonowy] Proszę O pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mahdi10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 13, 2009 17:26
Lokalizacja: wałcz
Kontakt:

[układ zapłonowy] Proszę O pomoc

Post autor: mahdi10 » śr cze 17, 2009 18:21

Koledzy mam problem z układem zapłonowym moi VW to Golf III 1.8 Cl , nie pali jeden gar wymieniłem świecę nic nie dało wymieniłem paluszek i kopułkę i dalej nic , dla dodania mogę dodać ze przewód od którego idzie świece jest luźniejszy niż wszystkie nie wiem co jest zepsute i co mam wymienić w ostateczności.Prosze o pomoc bo mój silniczek dostaje "po garach" :)
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 18:25 przez mahdi10, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » śr cze 17, 2009 18:46

tam nie ma nic wiecej na cewka, potem kabel do kopulki, palec i 4 przewody do kazdej z swiec i swieca. nie pali na jeden gar??? to znaczy ze na nim nie ma iskry?? jesli nie ma iskry to kabel masz walniety. czesto sie zdaza ze tanie nowe kable sa uszkodzone juz na połce w sklepie:)



Awatar użytkownika
mahdi10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 13, 2009 17:26
Lokalizacja: wałcz
Kontakt:

Post autor: mahdi10 » śr cze 17, 2009 19:27

kable sprawdzone sa sprawne. nadal nie pali na jeden gar stojac fronte
m da golfa pierwszy z prawej.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr cze 17, 2009 20:05

zamieniałeś kable miejscami?? np z 4 który nie pali na 3 i odwrotnie??

sprawdź używając jakichś elektrycznie izolowanych szczypiec czy kombinerek czy jak będziesz ruszał fajka czy coś się zmieni.

Jeśli nadal nic to musisz powiedzieć skąd w takim razie wiesz że nie pali na jeden gar...

podłóż jeszcze inną świecę luzem i przekręć rozrusznikiem i sprawdź czy jest iskra...


vwlifestyle.pl
Obrazek

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » śr cze 17, 2009 20:12

jak dla mnie to masz walniety waz od serwa ten przy kolektorze ssacym



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr cze 17, 2009 20:26

jeryk10 pisze:jak dla mnie to masz walnięty waz od serwa ten przy kolektorze ssacym
mogłoby to powodować zasysanie powietrza z zewnątrz pomijając filtr przepływomierz przepustnice i wszystko powodując szarpanie silnika i nie równą pracę... tak więc ponawiam pytanie skąd pomysł że nie pali na 4 cylindrze...
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 20:26 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mahdi10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 13, 2009 17:26
Lokalizacja: wałcz
Kontakt:

Post autor: mahdi10 » śr cze 17, 2009 20:48

skat wiem ze nie pali 4 gar, jak pokoleji sciagam fajki to od piewrwszej do tszeciej slychac zmiane obrotow na mniejsze a na czwartym silnik pracuje bez zmian moge nawet nie zakladac fajki a i tak silnik pracuje bez zmian.



sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Post autor: sylwekzyla » śr cze 17, 2009 21:31

mahdi10 pisze:skat wiem ze nie pali 4 gar, jak pokoleji sciagam fajki to od piewrwszej do tszeciej slychac zmiane obrotow na mniejsze a na czwartym silnik pracuje bez zmian moge nawet nie zakladac fajki a i tak silnik pracuje bez zmian.
W moim golfie jest identyczna sytuacja, przemieniałem kable zapłonowe i świece i nic. Nie pali na 4 cylindrze. Ale co dziwne że auto zbiera się normalnie i nie ma problemu z przyśpieszaniem. Tylko na wolnych obrotach silnik drga i nieróno pracuje oraz przy tym z tłumika tak dziwnie pryka



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr cze 17, 2009 21:33

mahdi10 pisze:silnik pracuje bez zmian moge nawet nie zakladac fajki a i tak silnik pracuje bez zmian
a dasz rade go tak zaplaić?? jesli tak to podaj jakąś inna świecę i połóż na głowicy albo byle gdzie oby dotykała masy i zapal auto... będziesz widział czy jest iskra czy faktycznie jej nie ma...

bo juz wiele nie zostało... sprawdziłeś kable, wymieniłeś palec i kopułkę... sprawdziłeś swiece? czy tylko je wymieniłeś?? czy świece są odpowiednie dla motoru?? czy odległość elektrody jest dobra... może jest przyciśnięta i jest zwarta... :helm:


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr cze 17, 2009 21:35

Pmierzyc ciśnienie na cylindrach :bajer:



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr cze 17, 2009 21:41

edzio pisze:Pmierzyc ciśnienie na cylindrach
oczywiście... ale wypada wyeliminować wszystkie przyczyny... a nasz kolega autor postu nie potrafi jednoznacznie napisać czy ma iskrę na tej świecy czy nie...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 17, 2009 21:58

mahdi10 pisze:skat wiem ze nie pali 4 gar, jak pokoleji sciagam fajki to od piewrwszej do tszeciej slychac zmiane obrotow na mniejsze a na czwartym silnik pracuje bez zmian moge nawet nie zakladac fajki a i tak silnik pracuje bez zmian.
sylwekzyla pisze:W moim golfie jest identyczna sytuacja, przemieniałem kable zapłonowe i świece i nic. Nie pali na 4 cylindrze. Ale co dziwne że auto zbiera się normalnie i nie ma problemu z przyśpieszaniem
no to może sięni zgodzicie, ale robiłem takie testy na zdrowym silniku. Czasem jest tak że ściągniecie fajki z jednego z cylindrów nie powoduje odczuwalnej zmiany pracy na wolnych obrotach. Mam to samo a silnik jest zdrów jak ryba. Podejrzewam że przyczyna jest inna, - źle ustawiony zapłon czy rozrząd. Tylko nie wiem czego przyczyna bo autor tematu nie napisał właściwie co dzieje się z silnikiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Post autor: sylwekzyla » śr cze 17, 2009 22:02

A jaka powinna być kolejność podpięcia kabli wn w silniku aam 1324 czy 1342 i czy zgodnie ze wskazówkami zegara czy odwrotnie? Bo różne opinie tu czytałem



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr cze 17, 2009 22:03

stąd pisałem o podstawieniu drugiej świecy lub sprawdzeniu na każdym kablu czy jest ikra...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości