jaki pobor pradu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

jaki pobor pradu?

Post autor: Duber » ndz paź 16, 2005 21:41

hej.od jakiegos czasu siada mi akumulator.po 3,4 dniach po naladowaniu jest dedka.pobor pradu jak dalem amperomierz do klemy wynosi 0,2 ampera czy to normalny pobor czy za duzo.akumulator ma 1,5 roku.jak jezdze codziennie to ok. jest. :crazy:



ziemson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw kwie 21, 2005 19:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ziemson » ndz paź 16, 2005 22:18

Najlepiej by bylo podjechac do jakiegos magika-elektryka, ktory by zmierzyl pojemnosc akumulatora. Jesli jest za mala, to znaczy, za masz akumulator do wymiany i tyle. Jesli ok, dopiero bym szukal glebeszej przyczyny. Co do poboru pradu, to sie nie wypowiem niestety. Ale cos mi sie wydaje, ze pomiar pradu to nie jest metoda na sprawdzenie instalacji elektrycznej. Jesli jakies urzadzenie by ciagnęło za duzo, walnalby bezpiecznik. Sprawdz moze lepiej napiecie ladowania alternatora z tego co kojarze powinno byc ok 14 V. Jesli sie myle, niech mnie ktos poprawi.



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 22:50

tak jest powinno być w granicach 13,5 do 14,2V. Sprawdź na wolnych obrotach przy włączonych światłach i ogrz. i na wysokich przy wyłączonym wszystkim(oprócz silnika oczywiście). Możliwe jest też że któraś dioda w alternatorze walnęła i rozładowuje Ci akumulator gdy nie jeździsz. Więc sprawdź pobór prądu po wyłączeniu silnika. - kurcze już któryś raz to dzisiaj piszę ;)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 23:33

slonko pisze:A moze diody w alternatorze siadly? Wtedy dzieje sie tak ze prad z aku wraca do alternatora a ten dosc szybko go rozladowuje.
czytaj posty - powyżej napisałem to samo.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn paź 17, 2005 09:13

ladowanie mam chyba ok sprawdzalem.jest 14,..V cos tam przy wlaczonych swiatlach itp. na akumulatorku.tylko mnie zastanawia ten pobor 0,2 A przy wylaczonych odbiornikach.przeciesz 0,2A poboru to po 10 godzinach daje 2 A po 2 dniach ok.10A tyle amper ucieknie z akumulatora,czy to nie wystarczy aby auto nie zapalilo?po 4 dniach tem pobor wyciagnie jedna trzecia pojemnosci z akum.



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » pn paź 17, 2005 21:02

jeżeli masz taki pobór prądu po wyłączeniu silnika i wyłączeniu kluczyka to sprawdź odłączając kable od alternatora. Jeżeli wtedy spadnie ten prąd to odpowiedź gotowa:diody w alternatorze.Jeżeli nie spadnie to sprawdź pobór alarmu, centralnego zamka, wyłącz światełko w środku samochodu,bagażniku itp.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości