Stuki na zawieszeniu. Co może być przyczyną?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RumJanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 11, 2008 08:20
Lokalizacja: Kraków

Stuki na zawieszeniu. Co może być przyczyną?

Post autor: RumJanek » wt cze 16, 2009 22:18

Wpadłem lewą stroną w dziurę której nie zauważyłem ponieważ była w niej woda a pora już tak pod wieczór. Zaczęły się stuki na zawieszeniu których żaden mechanik nie może usunąć, nie mówiąc już że każdy wymyśla co nowe historie.

-> Sprawdzano amortyzatory przednie - 59 i 62% z przodu, 79 i 81% z tyłu czyli nie jest źle.
-> Wymieniono łożysko + gumę na amortyzatorze lewym (z lewej strony słychać najbardziej) - i nic, dalej stuka.
-> Gałki są całe, sprawdzane 3x
-> Łączniki stabilizatora są wymienione - nie potrzebnie - moje były ok., ale jeśli już wymienili to niech im świeci.
-> łożysko w kole wymienione - co prawda po uderzeniu kołem zaczęło stukać, więc wymieniłem - teraz w kole cisza, natomiast na nierównościach jak zawieszenie biło - tak bije do tej pory!
Co mam jeszcze wymienić?
To mnie denerwuje, nie mam warunków na to czy dobrych kluczy żeby samemu rozebrać zawieszenie i krok po kroku sprawdzać co jest przyczyną mojego problemu, dlatego proszę, jeśli miał ktoś taki przypadek czy zna dobrego mechanika który bez naciągania potrafi zlokalizować usterkę i ją usunąć - to bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny.
Moje zamieszkanie to Kraków, dojadę też w okolice.

Z góry serdeczne dzięki,
Rum



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr cze 17, 2009 14:09

Zobacz jeszcze,bo u niektórych są luźne tłoczki i też stukot się wydobywa podczas jazdy,bo uderzają o tarcze...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

RumJanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 11, 2008 08:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RumJanek » śr cze 17, 2009 17:13

Byku21 pisze:Zobacz jeszcze,bo u niektórych są luźne tłoczki i też stukot się wydobywa podczas jazdy,bo uderzają o tarcze...
Dzięki za podpowiedź, tyle tylko że te stuki nie są metaliczne a raczej takie przytłumione, coś jakby waliło coś o twardy plastik czy o gumę.
Do niedzieli mam zmiany po 12h, w poniedziałek chciałbym podjechać gdzieś to zobaczyć bo mnie to denerwuje, jeżdżę z tym problemem już od trzech miesięcy...



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr cze 17, 2009 17:22

U znajomego też był stłumiony odgłos,a jednak tłoczek...Guma u góry i odbój wymieniony,tak?


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » śr cze 17, 2009 18:14

Sprawdz jeszcze tylne gumy wachacza lewego przód i tuleje metalowo-gumowe też.
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 21:38 przez wielblad2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

RumJanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 11, 2008 08:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RumJanek » śr cze 17, 2009 22:27

Byku21 pisze:U znajomego też był stłumiony odgłos,a jednak tłoczek...Guma u góry i odbój wymieniony,tak?
Zobaczę na ten tłoczek, poza tym na górze mam wymienione łożysko + gumę (słyszałem że mogło przenieść uszkodzenie na drugą stronę), tuleje są w porządku, samochód sprawdzany był na szarpakach jak również goście szukali przyczyny "łyżkami" i nic...
Dziura była porządna, średnica prawie koła, głęboka na ok. 10cm, zalana była wodą, całe szczęście że nie zostawiłem tam koła bo jechałem tak 40-50km/h.



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » śr cze 24, 2009 13:55

Czy podczas suchej pory skrzypi ci zawieszenie..... jak buja... skrzypienie i bicie na nierównościach = GUMY STABILIZATORA... Przerabiałem to.... sprawdzał mi zawieszenie 1h i nic dopiero szarpaki wykazały gumy stabilizatora... po wumianie spokój.


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » czw cze 25, 2009 14:35

witam,
u mnie tez stukało,
ale jak wczołgałem się pod samochód to zauważyłem że to dwie gumki od stabilizatora są za luźno,
na przeglądzie kazałem wymienić,
zamontowali jakiś badziew bo teraz skrzypi,
muszę psikać wd 40 co dwa tygodnie :(

a tak to wszysko git
przebieg 62 000 od nowości :)



RumJanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 11, 2008 08:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RumJanek » czw lip 09, 2009 14:36

hyper74 pisze:Czy podczas suchej pory skrzypi ci zawieszenie..... jak buja... skrzypienie i bicie na nierównościach = GUMY STABILIZATORA... Przerabiałem to.... sprawdzał mi zawieszenie 1h i nic dopiero szarpaki wykazały gumy stabilizatora... po wumianie spokój.
Raczej nie, to jest inne stukanie i objawia się na nierównej drodze (nierówności lub pofalowania) lub jeśli wjeżdżam na posesję i najadę na krawężnik kołem - wtedy stuka.
Gumy widziałem że są ok, poza tym nie mam już sił jeździć po warsztatach bo za każdym razem mi kasują za "oględziny" a nikt nie potrafi mi tego naprawić. Ja sam jestem 13h poza domem i wieczorem nie mam już sił grzebać przy samochodzie.
Może jest tutaj ktoś z Krakowa lub okolic kto czuje się na siłach i usunie mi tą usterkę - odpłatnie oczywiście?



Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » czw lip 09, 2009 15:01

Należy sprawdzić następujące elementy w przednim zawieszeniu, które mogą stukać:
1. Gumy stabilizatora i łączniki stabilizatora,
2. Łożysko z poduszką u góry amortyzatora,
3. Sworzeń na wahaczu lewym i prawym
4. Stukać także może amortyzator, może mieć mały luz jak oleju ubędzie,
5. Końcówki drążków.

Jeśli wszystko dokładnie sprawdziłeś i jest ok to może to nie zawieszenie tylko gumy pod i na łapie silnika i skrzyni biegów, zawieszenie silnika.

Mogą być także luzy na łącznikach i maglownicy układu kierowniczego. Ale to tylko w samochodach o bardzo dużych przebiegach. To jest najgorsze bo naprawa nie jest tania jeśli trzeba wymienić maglownicę.

A jeśli chodzi o mechaników to brak słów.



Pozdrawiam



Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » czw lip 09, 2009 21:51

A u mnie stukały na wertepach klocki chamulcowe. Miały taki maleńki luzik. Sprawę załatwiłem drutem za 0 zł. Mechanior też mi się narobił przy zawieszeniu zanim na to wpadłem :green_fuck:



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » czw lip 09, 2009 22:37

Co Ty masz za mechanikow smiech na sali Zawieszenie w Twoim aucie jest prostasze od budowy cepa Sprawdz loczniki stabilizatora nieraz tego tak nie widac ale delikatnie tulejka wychodzi z dolu lacznika i puka Mam to przerobione nie raz A nawet jak beda dobre to to stukanie morzna zdiagnozowac szybko



RumJanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 11, 2008 08:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RumJanek » czw lip 23, 2009 19:28

jeryk10 pisze:Co Ty masz za mechanikow smiech na sali Zawieszenie w Twoim aucie jest prostasze od budowy cepa Sprawdz loczniki stabilizatora nieraz tego tak nie widac ale delikatnie tulejka wychodzi z dolu lacznika i puka Mam to przerobione nie raz A nawet jak beda dobre to to stukanie morzna zdiagnozowac szybko
Nie mam swoich mechaników a jedynie sprawdzam co mi na warsztatach mówią!
Teraz większość robi tak, żeby wydębić kasę a nie zrobić tak, jak się należy, bo wiedzą że prędzej czy później i tak się wróci ponownie.
Dzisiaj wróciłem od mechanika który jest znajomym mojej teściowej i naprawił mi usterkę.
Okazało się że była to osłona pod silnikiem, którą należało przykręcić odpowiednio i po kłopocie. Przejechałem się samochodem i teraz prowadzi się 'bez nerwowo' bo nic mi nie stuka w zawieszeniu. Chłop zawołał "na flaszkę" więc dałem mu 50,- zeta i wiem do kogo będę jeździł z samochodem. Sprawdził przy okazji amory, gałki, drążek kierowniczy, tuleje etc. i mówi że są dobre, więc mu wierzę, mam na jesień podjechać do niego jeszcze raz bo coś na drążku zaczyna mały luz wychodzić, przy czym nie jest to nic poważnego i być może pokaże się coś na jesień lub na wiosnę dopiero, jak zacznę w góry na deskę jeździć.
jeryk, co do "śmiechu na sali" - to nie śmieję się z naciągających mechaników - a raczej z Twojej ortografii i z tego, że udzielasz się na Forum a tak naprawdę niczym nie błysnąłeś :jezor:



HubertLaser
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 16:05
Lokalizacja: sadlno

Re: Stuki na zawieszeniu. Co może być przyczyną?

Post autor: HubertLaser » ndz kwie 18, 2010 16:13

mam golfa v i tez mi strasznie stuka w zawieszeniu jak by gdzies byl luz, slychac jak uderza metal o metal, wymienilem łączniki stabilizatora i nic nie pomogło, byłem na stacji diagnostycznej i tez nic nie wykryli normalnie porazka



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości