Passat AGG maź na korku oleju...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Passat AGG maź na korku oleju...

Post autor: Gwiazdor » ndz paź 16, 2005 10:49

No właśnie problem polega na tym że chcę kubić takiego Passata B4 96r z silnikiem AGG 2.0 i wszystko ogólnie jest ok z nim ale po odkręceniu korka od oleju na korku jest biała maź to samo na ściankach dekla zaworowego. Na miarce nie ma tej mazi. Może to wina że samochód nie miał wymienianego oleju (jest sprowadzony) i może to z tego.
Tak silniczek chodzi bez zarzutu...po odkręceniu korka obroty nie wariują tylko niepokoi mnie ta maź. Po bloku nie widać wycieków...dekiel zaworów też trzyma i pod spodem jakieś drobne wycieki ale normalne. Przebieg jak wiadomo na sprowadzanego...nieokreślony.


Obrazek

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Post autor: pakob » ndz paź 16, 2005 11:06

mam taki motor w golfie III GTI i ze olej nie wymieniany tam gdzie jezdzil to prawie pewne - stad wymiana oleju konieczna ale w moim poprzednim golfie taka maz tez wystepowala jezdzac na krotkich odcinkach w chlodne dni z czesto automatycznie wlaczonnym ssaniu -wiec sadze ze jesli nie wystepuja zadne dodatkowe problemy - wymien olej i obserwuj.Pozdrowienia



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » ndz paź 16, 2005 11:37

No ogólnie silnik jest w bardzo dobrym stanie tylko ta maź. Ładnie chodzi...chętnie się wkręca na obroty. No muszę poobserwować...


Obrazek

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » ndz paź 16, 2005 20:41

moze autko jezdzilo na krotkich odcinkach, silnik nie zdarzyl sie dobrze rozgrzac i stad ta maz.


PozdroVWienia

[url=http://imageshack.us][img]http://img118.imageshack.us/img118/5306/logoeg5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » ndz paź 16, 2005 20:49

silniczek nie nadąża się zagrzać na krótkim odcinku jaki pokonuje , ale to jest efekt przeważnie w zimę.Maź na korku oleju ---Czasami jest tak gdy płyn przedostaje się do oleju ( nikomu tego nie życzę ). By trzeba było zobaczyć czy nie ma ubytków w płynie chłodniczym , ale jak to nie Twoje auto to jest lipa



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Passat AGG maż na korku oleju...

Post autor: siwy224 » ndz paź 16, 2005 21:42

Taka maż w dużej ilości i na deklu zaw. rokuje tylko uszczelke pod gł. jest kanał olejowy który doprowadza olej do gł. smaruje góre uszcz. puściła miedzy kanałem olejowym a wodnym w póżniejszej fazie przegrzejesz silnik bo zapcha sie szlamem jak auto jest dobre to łykaj tylko odlicz sobie za robote uszcz. nie licz że to wilgoć z powietrza bo kupisz i zrobisz za swoje taka robota to żaden problem sam chetnie to zrobie tylko jestem z W-wy NARA



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości