Kontrolka oleju golf 4 Gti 1.8 20v

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zgorzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 12, 2009 18:50
Lokalizacja: kraków

Kontrolka oleju golf 4 Gti 1.8 20v

Post autor: zgorzel » pt cze 12, 2009 20:04

Witam poruszam temat który jak zauważyłem był juz poruszny na tym foirum niestety nic mi nie pomogło. W moim gti zapala mi się kontrolka oleju i włącza sie sygnał dzwiękowy. Zapal się tylko przy nagrzanym silniku okolo 90stopni jak jest zimny wszystko ok. Zapala mi sie tylko pomiędzy 1200 a 2000tyś obrotów podczas innych obrotów chodziu bez zarzutów. O co chodzi.
Zaznaczam, olej i filtr wymnieniłem, czujnik ciśnien ia wymieniłem na serwisowy czarny 1,2-1,6 bara dodam ze jest tylkojeden w podstawie filtra. Sprawdziłem ciśnienie oleju 2 bary czyli ok. Juz nie wiem co o tym myśle, zaczynam podejrzewac ze ma to związek z temperaturą bo jak silnik zimny to się nic nie świeci.W moim gti nie ma czujnika temperatury oleju w misie . Jak ktoś może mi pomóc to z góry dziękuje



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pt cze 12, 2009 20:09

Troche to dziwne.

Kontrolka jak mruga i jest sygnał dźwiękowy to oznacza że jest małe ciśnienie oleju, ale jak wszystko sprawdziłeś i jest ok. To może coś z elektryką, na VAG-u nie ma błędów?



Awatar użytkownika
zgorzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 12, 2009 18:50
Lokalizacja: kraków

Post autor: zgorzel » pt cze 12, 2009 20:15

No właśnie na kompa też pofdłączałem i wszystko pokazuje ok... byłem u mechanika i on mi mówi że miał przypadek że to wina z prądem coś z alternatorem ale w to to nie chce mi się wierzyc..



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pt cze 12, 2009 20:20

no ja tam nie wiem ale z elektryką może masz problem, skoro wszystko jest ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości