Przebicie na przewodach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Arti75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 25, 2004 11:23
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Przebicie na przewodach

Post autor: Arti75 » sob paź 15, 2005 08:16

Witam szanownych forumowiczów :kufel:
Wczoraj wieczorkiem zauważyłem, ze na moich przewodach od swiec jest przebicie :( Iskierki skaczą jak szalone :D:D:D:
Dzis w pracy, znajomy powiedział, że moze pomóc na tą przypadłość spryskanie preparatem WD-40.
Nie jestem pewien tej opinii, więc zwracam się z prośbą do znawców i ekspertów: Czy rzeczywiście WD-40 pomoze czy czeka mnie, szarpiąca po kieszeni wymiana przewodów :(
Pozdrawiam i thx za wszystkie opinie i podpowiedzi :pub:



Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » sob paź 15, 2005 09:24

Sugerował bym jednak wymiane przewdów. Kiedyś brat jak miał przebicia na przewodach to psikał je jakimś specjalnym preparatem-efekt był jednak krótkotrwały. szczerze mówiąc to pierwszy raz słysze ze wd 40 pomaga na przebicia w przewodach!podobno b.dobre sa przewody Beru



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob paź 15, 2005 09:40

MichalMys1 pisze:Sugerował bym jednak wymiane przewdów. Kiedyś brat jak miał przebicia na przewodach to psikał je jakimś specjalnym preparatem-efekt był jednak krótkotrwały. szczerze mówiąc to pierwszy raz słysze ze wd 40 pomaga na przebicia w przewodach!podobno b.dobre sa przewody Beru
Dokładnie tak. Pryskanie różnymi preparatami to tylko półśrodki.Wymiana przewodów tak czy owak Cię nie minie, więc lepiej zrobić to teraz, tym bardziej, że jesień to sporo wilgoci.
Pozdro
bodzio_j



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 15, 2005 10:13

Najprawdopodobniej jak piszą koledzy to przewody. Ale ponieważ zdarzyło mi sie coś takiego i okazało się że to kopułka a nie przewody to sprawdź ją także. Tzn wyczyść w środku, sprawdź czy nie ma pęknięć (w mojej było pęknięcie u podstawy wyprowadzenia kabla centralnego od cewki).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob paź 15, 2005 11:53

nie wymienisz teraz to wymienisz pozniej, zaoszczedzic sie na tym nie da, wjedziesz kiedys w wieksza kaluzę i Ci silnik zgasnie albo przyjdzie zima i autka nie odpalisz



Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: XenO » sob paź 15, 2005 12:22

Tak czy owak jednak bedziesz musiał kupic te nowe przewody !!!


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz paź 16, 2005 16:05

Czy seryjnie do mk3 ladowali kable beru a kopulke i swiece bosha ?
pozdro?


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » ndz paź 16, 2005 19:12

kable bierz BERU lub NGK i żadne inne



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 22:17

tak jest. a jeżeli masz jeszcze LPG to zmieniej jak najszybciej bo wystrzał w instalacji czycha za rogiem. Ja zapodałem kable Beru kopółkę i palec boscha. Najtańsze przewody o jakich wiem to Hans Pries ok 95 zł komplet Pozdro


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości