Problem z rorządem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Problem z rorządem

Post autor: ace-mati » czw cze 11, 2009 09:21

Witam mam dosyć nieciekawy problem który może być opłakany w skutkach :blush: ale jak mi mechanik powiedział nie musi :goof: , otóż przechodząc do sedna sprawy.

Jechałem sobie wczoraj ok 50km i zbliżył się czas tankowania więc zjechałem na stacje i zatankowałem :grin: , ruszyłem w dalszą podróż lecz ujechałem ok 300m i samochód zgasł :grrr: , przed tym strzelił mocno w gaźnik i zaczęły spadać obroty i to był już koniec :blush: , stanąłem na poboczu trochę pokręciłem rozrusznikiem ale on nawet nie załapał ani razu po prostu jakby nie miał iskry.

2 lata wcześniej pasek mi przeskoczył o 2-3 zęby i wtedy został on wymieniony, wczoraj po zdjęciu osłony rozrządu okazało się że pasek nie ma prawie zębów, jest cały nie pęknięty ale prawie bez zębów, wiadomo że dziś w Boże Ciało nie kupię żadnych części.

Kiedyś obiło mi się o uszy że RF jest silnikiem bezkolizyjnym?? to prawda ???

Jak myślicie jest szansa na to że dla silnika nic poważnego się nie stało??? :helm: Ktoś miał podobny problem>??
Ostatnio zmieniony czw cze 11, 2009 09:31 przez ace-mati, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » czw cze 11, 2009 09:37

To czysilnik jest bezkolizyjny czy kolizyjny to nie wiem, ale muszę ciebie zmartwić że obecne silniki są raczej kolizyjne(ale mogę się mylić co do RF_a)...
Wspominałeś coś o braku iskry, może faktycznie jej nie ma i zrobiłeś burze w szklanki wody.
A tak na marginesie, to jak to możliwe że na pasku nie ma prawie ząbków?

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » czw cze 11, 2009 09:55

napisałem że przy próbie odpalenia zachowywał się jakby nie było iskry czyli nawet nie załapał , nie zagrał tak. Naprawdę iskra jest na każdym cylindrze chodziło mi tylko o porównanie zachowania,


jak to jest możliwe że nie ma prawie zębów na pasku ja też tego nie wiem, mechanik mówił że to mogła być wina rolki która hamowała pasek :(
Ostatnio zmieniony czw cze 11, 2009 09:56 przez ace-mati, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » czw cze 11, 2009 10:07

napewno coś było z rolka, bo to raczej niemożliwe żeby wycieło wszystkie ząbki, no chyba że coś podeszło po zawór i poprostu silnik stanoł.

Ale dobry z tych spraw nie jestem :foch:



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » czw cze 11, 2009 13:21

strzeliło mu w gaźnik i stanął i nie odpalił, mechanik też mówił że to wina rolki, nigdy więcej nie kupię tańszej części, przy oszczędności 20zł teraz może się okazać że będę musiał dołożyć duuuużą kasę, oby nie.

ten silnik jest bezkolizyjny czy nie?? pytam ponieważ nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » czw cze 11, 2009 16:21

załóż nowy pasek i się okaże ,czy coś się stało z zaworami.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » czw cze 11, 2009 17:16

jutro jadę po pasek i rolkę i zabieram się do zmieniania oby było ok :food:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości