czy silnik 1.4 abd ma jakies zalety???????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » czw paź 13, 2005 20:26

witam
tez mam taki silnik i wedlug mnie wcale nie jest taki zly jak to go wszyscy "wielkopojemosciowi" koledzy opisuja
ma jedna i to bardzo wielka zalete- ubezpieczenie samochodu z tym silnikiem jest troche tansze



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw paź 13, 2005 20:32

siemka, czyli jak w temacie, ma jakies zalety czy wogole ich nie ma, bo z tego co czytam na forum to same wady i nic wiecej. Sam posiadam auto z takim silnikiem i szczegolnie nie narzekam, jakos sie toczy Smile
pozdrawiam
Zalety to:
- cena...
- bardzo niskie ceny części zamiennych
- duża trwałość silnika (300 tys bez większych problemów)
- buda... w końcu to mk3


Wady:

- to nie chce zbytnio jeździć... Za to lubi wypić...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw paź 13, 2005 20:34

Auto nie jest zle :grin: Jak kazde ma jakies zalety ale wlasnie jego najwieksza wada jest to ze duzo pali jak na predkosc ktora osiaga :chytry:



trebor102
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 12:53
Lokalizacja: kuj.-pom.

Post autor: trebor102 » czw paź 13, 2005 20:37

A- absolutny
B- brak
D- dynamiki
:bigok:

Żartuję
pzdr



luk22mie
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 04, 2005 12:45
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Wady

Post autor: luk22mie » czw paź 13, 2005 20:38

na pewno wadą jest jego moc, chociaż to zależy jak na to patrzeć. jeśli chodzi o sam silnik to jest jak najbardziej ok. Mało awaryjny(praktycznie przez 20 tyś km jeszcze nic w nim nie dłubałem) , wzglednie niskie zużucie paliwa(w moim przyopadku wychodzi średnio ze 6,5 litra- gdybym jeżdził normalnie to wyszło by 5,5-6). Wiec moze nie ma co mówic ze silnik jest beznadziejny tylko inżynierowie z vw niepotrzebnie go włożyli do auta średniej klasy jakim jest Golf. Bardziej on pasuje do Polo. ja mimo wszystko jestem zadowolony ale napewno byłbym szcześliwszy mając pod maską z 20 KM wiecej.



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pt paź 14, 2005 08:48

poczatkowo narzekalem na swoje 1,4 ale tak na prawde nie moge sie do niczego przyczepic, silnik ABD chociaz na forum czesto jest nazywany najgorszym itd. to cieszy mnie zwlaszcza malym spalaniem w trasie i dynamika jazdy jak juz sie go rozpedzi to nie ma bata na mariole pieknie jedzie... :grin:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt paź 14, 2005 09:11

ksorzel pisze:poczatkowo narzekalem na swoje 1,4 ale tak na prawde nie moge sie do niczego przyczepic, silnik ABD chociaz na forum czesto jest nazywany najgorszym itd. to cieszy mnie zwlaszcza malym spalaniem w trasie i dynamika jazdy jak juz sie go rozpedzi to nie ma bata na mariole pieknie jedzie... grin

Ja mam 1.3NZ w MK2. Fakt faktem spalanie jest małe tak jak piszesz. Piszesz że jak juz się rozpedzi to leci . Mój tak samo, tylko,że żeby się rozpędzic to trza na to troszki kilometrów poświęcić, zwłaszcza jeżeli auto jest zapakowane. A dynamike to to ma przy małych prędkościach tak do90km/h i jak się jeździ na pusto . PZDR.


Obrazek

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pt paź 14, 2005 09:15

swoje miejsce w szeregu trzeba znac hehe ale od czasu do czasu mozna pokazac lwi pazur na szosie :okej:
pozdro



Awatar użytkownika
PIIOTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw cze 02, 2005 09:28
Lokalizacja: \\//\\//-L-U-B-A-Ń-\\//\\//

Post autor: PIIOTER » pt paź 14, 2005 09:45

Też posiadam golfika z tym silnikiem i musze powiedzieć że jesli wadą tego silnika jest tylko i wyłącznie brak osiągów na drodze to mnie to wogóle nie interesuje. Spalanie na trasie jest rewelacyjnie małe mi udało sie przy oszczędnej jeździe spalić 5.2/100km cześci tez sa w dobrej cenie wiec jak dla mnie same plusy :) Pozdrawiam


Golf III is great

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt paź 14, 2005 10:59

PIIOTER, jezeli ci nie zalezy na osiagach tylko na oszczeednościach to te silniki są jak najbardziej ok. W zasadzie to osiagi tez maja ok ale tak jak pisze na pusto i przy nie za dużych prędkościach.


Obrazek

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pt paź 14, 2005 14:58

Hę, co do osiągów, to byłem naprawdę mile zakoczony, a to za sprawą wysokiego, jak na ten silnik momentu obrotowego. Ścigałem się z NUBIRĄ 1.6 (106 KM)- brat prowadził. Do prędkości 40 km/h jechały równiutko. Dopiero powyżej zaczynał odstawać. Przy pustym samochodzie naprawdę da się nim pojeździć. Dopiero około 90 km/h faktycznie jest słaby (na czwórkę za wysoki moment obrotowy, a na piątkę jeszcze za niski). Przy 120 km/h odzyskuje część mocy i dopiero powyżej 150 km/h zaczyna się mulić już na maksa. W 3 osoby i załadowany jechałem 172 km/h (to był maks). Więc uważam, że jak na 60 KM to jest naprawdę rewelka.

Chociaż oczywiście znam swoje miejsce w szeregu i za rok - dwa zmienię go na mocniejszy (co najmniej 90 KM).

PS. może ma słaby silnik, ale wygląda rewelacyjnie (trochę go widać na zdjęciu obok). :)



luk22mie
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 04, 2005 12:45
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: luk22mie » pt paź 14, 2005 19:15

a ja mam takie pytanie, czy wy też coś takiego odczuwacie -najprawdopodobniej to tylko moje subiektywne odczucie ale.
przy prędkościach rzędu 90-130 km/h mam poczucie że faktycznie to auto jest za słabe jednak gdy jedzie sie dłuższą trasą to powyżej tych 130 wydaje mi sie ze lepiej przyspiesza i lepiej trzyma prędkość(nawet pod górke jadąc 140-150 nie czuć spadku prędkości na 5-biegu) ostatno na autostradzie pod Szczecinem w 3 osoby i naprawde duży bagaż (ogólnie jakieś 250-300kg w środku) jechałem spokojnie 140-160. a jak wracałem (już bez balastu:) ) to praktycznie było to samo wiecej jak 160 nie jechał z wyjatkiem małej górki to dochodził do 170. generalnie moje odczucie jest takie: 90-130 - wkurzam sie ze wybrałem auto z takim silnikiem. - powyżej 130 sie mile zaskakuje. oczywiście nie jeżdze tak na codzien tylko sporadycznie( wiec prosze darowac sobie komentarze typu : silnik niedługo do remontu)

[ Dodano: Pią Paź 14, 2005 19:17 ]
a i spalanie po takiej jeżdzie mnie mile zaskoczyło- sądziłem ze wyjdzie z 9 l. przynajmniej a z późniejszych wyliczeń wynikło że około 6,5l.

[ Dodano: Pią Paź 14, 2005 19:19 ]
przypuszczam że troche to wynika z momentu obrotowego, maksymalny jest przy jakiś 3300/min a przy 120 -125 ma takie obroty



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pt paź 14, 2005 23:10

nie wiem panowie jak wy ale ja mam takie odczucie ze auto z silnikiem abd dopiero od 50km/h zaczyna porzadnie przyspieszac, na mniejszych predkosciach najnormalniej w swiecie brakuje mu mocy (dynamiki).
Co do jazdy z obciazeniem to po prostej w 5 osob moj wyciagnie do 150 i dalej nie da rady bez balastu nie sadze zeby szybciej smigal moim zdaniem ten typ tak ma... :kac:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości