Problem z elektryczną szybą w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Adam-Kraków

Problem z elektryczną szybą w mk3

Post autor: Adam-Kraków » czw paź 13, 2005 18:32

Golfik mk3 Variant GL 1,8 benzyna + gaz----PROBLEM -zacięła się szyba prawych przednich drzwi. Jest w stanie zamkniętym. Jak klikam w klawisz to słychać jakby przekażnik w silniczku a silnik nie chodzi. Próbowałem wymontować mechanizm ale nie wiem jak się do niego dobrać bo nie mogę opuścić szyby i nie mam instrukcji. Jestem nowym użytkownikiem wymarzonego Golfika. Jeśli miał ktoś już taki problem to proszę o pomoc :pub:Wasze zdrówko za pomoc



Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » czw paź 13, 2005 19:29

Mielem ten sam problem. Rozebralem cale drzwi z tapicerki i co sie okazało... od słupka do drzwi przewody ida w takiej gumowej harmonijce i tam byly dwa przewody przelamane. Proponuje sprawdzic ta gumowa harmonijke moze tez masz tak jak ja mialem.
Jak juz sie uporasz to daj znak czy to to.
pozdrawiam



Bradock

Post autor: Bradock » pn paź 17, 2005 18:23

Też mialem ten sam problem, tyle że u mnie nie bylo słychać że dziala silniczek po wcisnięciu przycisku. Najpierw zacznij od sprawdzenia kabli tak jak napisal gosciu u góry, to ta harmonijka przy drzwiach. Jak to nie pomoże to musisz rozkęcic tapicerke i dostac sie do środka, moze cos sie zacięlo w calym mechaniźmie, tam sątakie plastiki one często sie łamią. Jak nie będziesz umiał sobie poradzic z rozkęceniem tego to daj cynk to Ci napisze po kolei co i jak.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn paź 17, 2005 18:41

jeżeli słychać w module że przekaźnik pstryka to prąd dochodzi do podnośnika to przewody są ok . Zdejmij tapicerę opuść cały podnośnik z szybą odkręć szybę i wszystko wymontuj na zewnątrz ..Najlepiej to odepnij kostkę która dochodzi do podnośnika i miernikiem zobacz czy masz prąd na styku gdzy naciskasz klawisz od szyby ., Z tego co pamiętam to na 2 -ch przewodach prąd jest cały czas . Z twego opisu wynika że silniczek mógł się zaciąć lub jest spalony



Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

problem z elektryczną szybą w mk3

Post autor: Ziibii » pn paź 17, 2005 19:44

Proponuję sprawdzić złącze w przednim słupku. Napewno się rozłączyło lub przetarły przewody.Miałem to samo ale w tylnych drzwiachPOWODZENIA. :)



krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

szyby

Post autor: krzysiek1980 » pt paź 21, 2005 18:26

a ja tez cos takiego mialem i co sie okazalo ze mialem zalany modul wszystko klikalo do czasu i przestalo co sie okazalo tylko rybek tam brakowalo i teraz szukam modulu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości