Czy to przegub zewnętrzny?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Czy to przegub zewnętrzny?

Post autor: pkabanos » pn cze 08, 2009 09:25

Witam Koledzy,

Szukałem ale nie znalazełm, a jak źle szukałem to będę wdzięczny za linka lub poradę:)
Mianowicie, gdy jechałem sobie w ten weekend z mołżonką w moim autku, jak byłem na takim średnim zakręcie w lewo, nagle z okolicy prawego koła dobiegł dosyć głośny dźwięk "trach, trach" w środku to było czuć jakby sie koło pośliznęło, wtedy żonka mi krzyczy że miała tak samo jakiś tydzien temu tylko ze przy skręcie w prawo ale też z prawej strony. Za kazdym razem predkosc okolo 70km/h i później można normalnie jechać.
Na prostych, można jechać i 150 i nic się nie dzieje, tak samo na zakrętach przy mniejszych predkościach wszystko jest OK.
W sobotę jak ściagnąłem koło żeby popatrzeć co to mogło być. Wszystko było jakby OK(brak luzów, uszkodzeń) tylko gdy złapałem ręką za pół ośkę to czuć było tam niewielki luz w stosunku to piasty, dla porownania z drugiej strony tego nie ma.

Czy moje założenie jest słuszne że to może być przegub zewnętrzny, czy da sie wymienić tylko tą jedną cześć, czy trzeba razem z pół ośką i przegumeb wewnętrznym?

Z góry wielkie dzienks za rady.
Ostatnio zmieniony śr cze 10, 2009 11:02 przez pkabanos, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » pn cze 08, 2009 09:34

Da sie wymienic tylko przegob zewnetrzny :) Godzinka roboty i po problemie , tylko przewaznie gdy przegob jest do wymiany to stuka w nim na pelnym skrecie np.parkowanie na parkingu :bigok:


,,Kto się pyta jest głupcem przez chwilę, ten który się nie pyta jest głupcem przez całe życie."

pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » pn cze 08, 2009 21:27

No właśnie, w tym problem że jak kręciłem się w kółko na parkingu to nic nie stukało, za to jak pisałem wcześniej, wczasie jazdy po zakręcie kilka razy coś tak zazgrzytało jakby dwa koła zębate przeskakiwały:(

Może to wcale nie jest przegub, dlatego proszę o wasze opinie :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn cze 08, 2009 21:32

Moze to co ja mialem? Na zakrecie podczas dodawani ai ujmowania gazu były pukniecia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: karol83 » pn cze 08, 2009 21:54

takę objawy i stukania w większych prędkościach i niepełnym skręcie . wskazuje na przegub wewnętrzny miałem kilka takich przypadków :grrr: :grrr: :grrr:



pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » pn cze 08, 2009 22:20

To co radzicie Panowie, wymienić cała pół ośkę? BO tu we Francji to nie wiem czy dostanę tylko jeden przegub:(



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: karol83 » wt cze 09, 2009 21:09

zależy jaka cena??? jak dostaniesz dobra używkę to kup u nas chodzą po 100zl cale chyba ze chcesz być pewien na swój towar kup nowa ale dobrej firmy



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt cze 09, 2009 21:19

Ja dodam od siebie, że nie należy zwlekać z wymianą przegubu wewnętrznego, ponieważ zużyty powoduje wibracje, które niekoniecznie bedą wyczuwalne w środku auta, a mogą przyczynić sie do zniszczena szczelnień i łożysk dyferencjału

[ Dodano: 09 Cze 2009 21:23 ]
W twoim przypadku jest to prawdopodobnie właśnie wewnętrzny, musisz podjechać na kanał (koło musi być obciązone) bierzesz łapą za półoś i próbój poruszać góra - dół, drugą ręką przez gume staraj się wyczuć luz.



pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » wt cze 09, 2009 21:50

Dzięki karol83, jak myślisz coś takiego by się nadało http://allegro.pl/item650303103_poloska ... prawa.html ?
Bo tu znalazłem nawą, np firmy Desilva która kosztuje 150 EUR(najtańsza) aha i czy jest różnica czy auto z ABS czy bez? czy aby się kod silnika zgadzał?

No i jak już będę miał to co trzeba to czy dam rade to sam wymienić, czy jest jakaś lopatologiczna instrukcja co po koleji odkręcić żeby niczego nie zepsuć. VAG chyba nie bedzie potrzebny, ale jak by coś to też mam:)

Tomal, czy te wibracje o których mówisz to tak jak by koło nie wyważone, bo coś takiego mam, jak jadę szybciej to lekko trzęście kierownicą, ale myslałem że to przez opony.
Ostatnio zmieniony wt cze 09, 2009 21:55 przez pkabanos, łącznie zmieniany 2 razy.



simtelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 23:54
Lokalizacja: ostrzeszów

Post autor: simtelek » wt cze 09, 2009 23:32

przepraszam koledzy ale podczepie sie do tematu.

Moj problem jest taki jak jade jakies 50 i wyzej na godzine w luku w prawo to czuje w lewym kole jakby przeskakiwalo po asfalcie albo typowe jak jest malo powietrza i opona przeskakuje czy to wlasnie jest wina przegubu wewn? jak jazde robie po luku w lewo wszystko jest gites



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: karol83 » śr cze 10, 2009 10:48

kolego bez abs i czy z to to samo bo vw ma czytnik na piascie

JAK CO TO PISZ POMOGE :bigok:

[ Dodano: 10 Cze 2009 10:49 ]
a i dasz rade sam wymienić bez kanału trochę ciezko ale idzie



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » śr cze 10, 2009 18:33

pkabanos pisze:Tomal, czy te wibracje o których mówisz to tak jak by koło nie wyważone
Tak, dodatkowo jeśli masz założone sztywne tuleje w wachaczach pojawiają się np przy przyspieszaniu od 1000 obr. drgania o większej częstotliwości które przenoszą się na nadwozie.

Przy zakupie używanej półosi polecam najpierw wymacać dokładnie wszystkie luzy, może być również tak, że dopiero po założeniu do auta bedzie wyczuwalny luz (a nie ma prawa być najmniejszego)

Dodam że do odkręcenia przegubu wewnętrznego potrzebny jest specjalny klucz dwunastokątny.

Przy wymianie całej półosi powinno się założyć nową nakrętkę na piaście, z racj tego, że jest dokręcona bardzo mocno 230Nm jak pamiętam (czyli ok. 23kg na ramieniu o dł 1 metra)



pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » czw cze 11, 2009 19:12

tOmal, ten klucz dwunastokotny to jesteś jego pewien, bo znlazlem inny temat w ktory mowia cos takiego
"Aby wyjąć całą półoś wystarczy odkęcic 6szt śryb dookoła osłony przy skrzyni biegów WAŻNE :klucz to specjalny M 10 a nie T 40 !nie kombinować ninymi bo zepsuc łatwo i pupa blada. "

Mozesz mi dkoladnie powiedziec jakie te klucze sa potrzebne, konretnie jakie numery to pozycze wczesniej od kumpla:) aha a ta duza sruba to 30 czy 32?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt cze 12, 2009 18:33

Tak to chodzi o cos takiego

wygląda to jak gwiazdkowy tyle że ma więcej ząbków, niewiedziałem jak się nazywa, ale chciałem cię uprzedzić, ja sobie kupiłem końcówkę do klucza nasadowego z 6zł i było ok.

[ Dodano: 12 Cze 2009 18:36 ]
śróba na piaście to u mnie 30



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości