Problem z odpaleniem na benzynie :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarecek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 06, 2009 23:24
Lokalizacja: Warszawa

Problem z odpaleniem na benzynie :(

Post autor: Jarecek » sob cze 06, 2009 23:32

Witam mam pewien problem, Volkwagen Golf II nie chce mi odpalić na benzynie, na gazie odpala bez problemu, jesli chodzi o benzyne to kilka dni temu gasł mi podczas jazdy i nie chciał zapalić (mówię o benzynie) musialem przełączyć go na gaz. Teraz doszło do tego iż kręcę rozrusznikiem i chcę odpalić z benzyny i mogę tak aż do rozładowania akumulatora :( Wymieniłem filterek paliwa, pompke paliwa na nową, jest iskra, świece wszystkie nowe, wraz z kopułką. I nadal nic...próbowałem wraz z kumplem pociągnac i odpalić z dwójki, i mało dało to efektu...może była minuta że przestały świecić się lampki kontrolne i chwilke załapał ale bardzo słabo...Proszę pomóżcie :(



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » ndz cze 07, 2009 10:33

Kolego jeśli autko pali Ci na gaziwie to z układm zapłonowym jest wszystko ok. Praca silnika na LPG ma taka samą zasade jak na Pb. A wiec jeśli nie chce odpalić na Pb, a na gazie pali, to zacząłbym sprawdzać od samego baku aż po wtrysk-gaźnik. ( nie napisałeś jaki masz silnik i z jakim układem zasilania. Gaźnik czy wtrysk. )

Zacząłbym od sprawdzenia czy dochodzi paliwo na cylindry. Jeśli długo go kręcisz to świece powinny być zalane. Jeśli paliwo nie dojdzie do silnika to zaczynamy sprawdzać wszystko po kolei tak jak pisałem wyżej.

Auto to rzecz martwa i nie ma siły żeby coś nie działało :grin:



Jarecek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 06, 2009 23:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecek » ndz cze 07, 2009 11:39

Auto silnik 1.6 ale z tuningowane do 2.5 natomiast mam gaznik, do filterka sie benzyna przedostaje dalej pompka tez i jeszcze dalej ale nie odpala :( a w baku jest ponad wieksza polowa benzyny :(



artgtitdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 10:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: artgtitdi » ndz cze 07, 2009 18:06

masz problem z powietrzem zła mieszanka dlatego nieodpala
a jak go zalejesz besposrednio do gaznika tez nieodpala



Jarecek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 06, 2009 23:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecek » pn cze 08, 2009 06:41

to co ja mam teraz zrobic?;/ :otepienie:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 08, 2009 09:27

Jarecek pisze:to co ja mam teraz zrobic?;/
na podstawie tego co napisałeś nie mozna nic więcej powiedzieć ponad to że masz zepsute auto. Nie wiadomo jaki gaźnik, nie wiadomo czy pompka wydala na tą pojemność, brak szczegółów co to za 2.5 litrowy silnik masz, z jakiego auta, ilu cylindrowy. Drugi Tój temat bez koniecznych informacji. Dopisz co należy jeśli chesz pomocy
Ostatnio zmieniony pn cze 08, 2009 09:27 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 287 gości