Wymiana żarówki świateł mijania przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patryk_hrabia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 29, 2008 11:00
Lokalizacja: Skierniewice

Wymiana żarówki świateł mijania przód

Post autor: patryk_hrabia » sob cze 06, 2009 20:23

Czytałem w instrukcji obsługi i polecili mi udać się do ASO, ale to mi wydaję trochę absurdalne żeby z wymiana żarówki jechać do ASO. Możecie mi poradzić jak mam się do tego zabrać?
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob cze 06, 2009 20:32

Poza palnikiem xenonowym, z którym jest pewien kłopot - żarówkę typową wymienia się łatwo.
Po zdjęciu z tyłu obudowy sprężystego drutu - zdejmujesz obudowę. Widzisz wówczas żarówki i z tej którą zamierzasz wymienić, zdejmujesz kolejne drucikowe zabezpieczenie i żarówka wychodzi.
Żadna filozofia by z tym jechać do serwisu, popatrzysz chwilę i wiesz o co chodzi!
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 20:36 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



patryk_hrabia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 29, 2008 11:00
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: patryk_hrabia » sob cze 06, 2009 20:42

Dzięki wielkie, a jaką ja mam tą żarówkę kupić. Polecacie jakieś szczególne czy wziąć taka samą jak była.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob cze 06, 2009 20:46

Polecane są różne: i znakomite, i "No name"; ja używam "no name" Mega White - stale trzeba świecić to szkoda kasy na Osram'y, jeśli przecież na tych dziurach i tak każde się w końcu przepalą!



Awatar użytkownika
bb_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: bb_pl » sob cze 06, 2009 22:40

oki ja w takim razie podłączę się do tematu jak wymienić lewą żarówkę czy są jakieś problemy ze zdjęciem tej całej zabudowy? wydziałem że przechodzi przez nią jakiś przewód (nie jestem pewny jaki może cięgno maski)



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » sob cze 06, 2009 22:57

patryk_hrabia pisze:Dzięki wielkie, a jaką ja mam tą żarówkę kupić. Polecacie jakieś szczególne czy wziąć taka samą jak była.
H7, na Statoilu ostatnio kupowałem jakąś zwykłą, cena ok. 22zł.
Co do wymiany to mi zajęła... godzinę. To była moja pierwsza wymiana. Wszystko przez ten drut którego za cholerę nie mogłem zaczepić o ten górny haczyk - po prostu mi nie pasował. W końcu wpadłem na pomysł, że zahaczę najpierw o ten hak a dopiero na końcu wsadzę końcówki tego druta w dziurki. Tym sposobem udało się zakończyć sprawę.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz cze 07, 2009 00:35

patryk_hrabia pisze:Dzięki wielkie, a jaką ja mam tą żarówkę kupić. Polecacie jakieś szczególne czy wziąć taka samą jak była.
To już zależy od Ciebie, ale najlepiej wymień obydwie. Przeczytaj co pisze na niej H7 itd, nie chodzi o firmę i będziesz wiedział jaką kupić :bigok:
Podnieś maske i sam spróbuj, zobaczysz, że to nic trudnego, od strony kierowcy trzeba się trochę nagimnastykować, ale jest to do zrobienia bez większych kłopotów.
Ostatnio zmieniony ndz cze 07, 2009 00:38 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz cze 07, 2009 00:35

mojama pisze:
H7, na Statoilu ostatnio kupowałem jakąś zwykłą, cena ok. 22zł.
:shock: :shock: :shock: #-o - taka "zwykła" powinna kosztować poniżej 10,-. Skandal, jak koszą kierowców w potrzebie!



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz cze 07, 2009 00:41

Zico63b pisze: :shock: :shock: :shock: #-o - taka "zwykła" powinna kosztować poniżej 10,-. Skandal, jak koszą kierowców w potrzebie!
Wiadomo, na stacji wszytko kilka razy droższe, kolega ostatnio kupował H1 lub H4 nie pamiętam dokładnie tylko że na innej stacji i koszt ok 10zł, więc nie wszyscy złdzieje ;)
chociaż H7 są droższe...



bubr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 08, 2009 21:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bubr » pn cze 08, 2009 21:10

Dzięki za opis. Właśnie wymieniłem żarówkę pierwszy raz. Na szczęście światło prawe ;) Oczywiście jak kolega miałem problem z zapięciem tego drucika w środku. Trzeba było zahaczyć na blaszce od dołu, a nie od góry.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn cze 08, 2009 21:25

Mam u siebie zarówki TESLI takie lekko niebieskawe szkło i chodzą już bezawaryjnie półtora roku kupiłem swego czasu w LIDLU i jestem zadowolony dają ładne światło.W poprzednim mk3 miałem takie same tylko H1 i przepracowały dwa lata też z LIDLA.Co do wymiany to zaleca się wymiane parami , ale to tak na marginesie.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 209 gości