mk2 ------> temp :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

mk2 ------> temp :(

Post autor: vszywiec » śr paź 12, 2005 17:28

witam
probem jest z temp silnika a mianowicie na zegarze jest wskaznk za polowa nawet przy bardz spokojnej jezdzie. termostat wymieniony i problemik dalej jest co dajel wymienic bo jakos nei lubie jak cos mi nie pasuje :foch:


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

greg

Post autor: greg » śr paź 12, 2005 17:47

za połową czyli tuż za diodą? to ok. ważne żeby nie był przy końcu pola



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr paź 12, 2005 19:49

daj sobie spokoj z tym wskaznikiem skoro temp silnika jest dobra, one sa tak dokladne jak i te od benzyny



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » śr paź 12, 2005 19:50

wskaznik temp mam bez diody jest kapeczek za polowa. a jak troche pzregoeni golfa to wskauje na pzredostatnoa kreske. jak troche zwolnie to spada tak do ponad polowy. dodam ze wnetylator sie wlacza ale nei wiem czy nie za pozno

[ Dodano: Sro Paź 12, 2005 19:58 ]
jak sprawdzic czy temp silnika jest prawidlowa. czy jak wloze termometr do zbiorniczka wyrownowawczego to brede mial dobry pomiar czy nei za bardzo


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

Post autor: levi » śr paź 12, 2005 20:13

według mnie jak u Ciebie wentylator sie załcza bedzie ok. ,ja u siebie maiłem np padniety czujnik i wariował raz pokazywał mi cąły czas zimny silnik innym razem poza dioda nawet sporo był wskaznik :)

P.S. Jak bedziesz wymniał czujnik czasem to nie kupuj zadnych zamiennikow bo one strasznie błednie pokazuja temp. tylko orginał VW !!



bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: bendzel » śr paź 12, 2005 20:32

wskazania temp są poprawne



Karol '83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 15:28
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: mk2 ------> temp :(

Post autor: Karol '83 » śr paź 12, 2005 22:45

Hello! Nie kombinuj nic bo nie ma sensu, to jest normalna temperatura pracy tego silnika (wskazówka wychylona ponad połowę). Napewno po uruchomieniu silnika dosyć szybko ci się on grzeje (do opisywanej przez Ciebie temp.) i tak pozostaje - to normalka. POZDRO!



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » śr paź 12, 2005 23:10

To jest chyba normane, w miescie zawsze przekracza polowe, ja mam tak samo i tez mam nowy termostat i czujnik przy chodnicy.



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » czw paź 13, 2005 00:27

A sprawdz korek od chlodnicy.... U mnie sie zbieralo cisnienie takie ze rozpierdolilo chlodnice..... Wymienialem tez termostat i nie pomoglo.... A jakbyw wczesniej zauwazyl ze zaworki w korku nie dzialaja jak nalezy to z 200 zł by w kieszeni zostalo.... A koszt korka to 15 zł :/



MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » czw paź 13, 2005 00:51

no a ja mam jeden problemik. Zaczeło się od tego że mi wywaliło najpierw chłodnicę (pomógł proszek uszczelniający) później wywaliło mi jeden z przewodów płynu chłodniczego. To już też naprawione ale teraz mam taką akcję że po włączeniu ogrzewania przez pierwsze 15-20min chodzi ono jak na leży a później leci już tylko chłodne(nie zimne) powietrze. Co to moze być? Nagrzewnica mi padła czy może jakaś dmuchawa? Ale gdyby to dmuchwa padła to by mi leciało tak że mało głowy nie urwie? :)



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » czw paź 13, 2005 19:38

b8tz pisze:A jakbyw wczesniej zauwazyl ze zaworki w korku


jakie zaworki. nie zauwazylem nic takigo o co chosi ???


aha i takie pytanko od mojego fumflaa mianowicei co to moze byc ze plyn nie wraca do zbiorniczka wyrownujacego. dodam ze pompa wodna jest nowa


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: bendzel » czw paź 13, 2005 20:46

chłodnica ma "dwa układy wodne" tzn coż w rodzaju podwójnego dna weź wyciągnij wężyk wpuść mocną spręzone powietrze najlepiej ze spręzarki prawdopodobnioe zatkało ci ten drugi obwód aha nie przedziurawiaj chłodnicy w miejscu gdzie jest wlot odpowietrznika bo ona jest tak skonstruowana aby nie zapowietrzał się układ wodny po ponownym wlewania płynu nalewasz jak do duzego fiata odpalasz i jeździsz tu jest tak samo lejesz czekasz az termostat pusci dolewasz i jedziesz wiec jesli wkladasz tam jakiegoś szpikulca to uważaj nie zrób dziury między kanałami chłodnicy



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 25, 2005 16:03

dolacze sie do tematu nie ma co zakladac nowego watku, a mianowicie:
temeratura tez u mnie byla dos duzana dwie szerokosci wskazowki od diody w prawo, wymienilem termostat i lipa wogole sie nie otwiera a napewno jestem pewien ze jest dobry, sprawdzalem ( gotowanie w garczku wody i wlozony termometr i jest ok 87 zaczyna sie otwierac i ok 95 pelne otwarcie) co moze byc przyczyna nieotwierania sie tego termostatu , wyciagalem go juz kilka razy . Co prawda juz jest ok ale po malych kombinacjach znacie moze na cos takiego wytlumaczenie ?? z gory dzieki


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt paź 25, 2005 16:41

Miałem taki sam problem i tkwił on w termostatcie. A mianowicie, termostat produkcji francuskiej, po wymianie wskaźnik temperatury rósł bardzo szybko i był za diodą tak jak pisze vszywiec, jeździłem tak z tym, na wiosnę gdy było ciepło nie załączał mi się wentylator, wyciągnąłem więc termostat i jeździłem bez niego wentylator załączał się wtedy. Kupiłem więc drugi taki sam termostat, znowu to samo. Wujek mi mówił, że do póki nie kupię oryginalnego termostatu będę miał problemy. Wreszcie udało mi się kupić oryginalny niemiecki termostat, po jego zamontowaniu problem zniknął, wskaźnik wędruje "na diodę" trzyma zawsze 90*, wychyla się tylko w korkach. Więc problem vszywiec może być w temostacie.


Volskwagen - Das Auto.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 363 gości