Pali mi bezpiecznik nr 14

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Pali mi bezpiecznik nr 14

Post autor: Kavior » śr cze 03, 2009 22:00

Witam
Dzisiaj podchodzac do auta nie byłem w stanie go otworzyc z pilota. Myslalem ze padla bateria wiec otworzylem kluczykiem. Po chwili okazało sie ze nie dziala szyby elektryczne, brzeczyk w zegarach, oswietlenie wnetrza i bagaznika. gdy zamykam auto kluczykiem wszystkie dzwi sie zamykaja ale nie słychac drugiego stukniecia (ryglowania) i nie miga dioda w drzwiach kierowcy. Wyczaiłem ze spalony mam bezpiecznik nr 14, zmieniłem go i gitara ale zamknąłem drzwi z pilota i znowu sie przepalił. I tak w koło :crazy: Rozebrałem drzwi kierowcy z nadzieja ze dioda padła ale jest ok. Panowie czy to moduł komfortu pada czy mam jakies zwarcie? Jak tego szukac? :crazy:



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » śr cze 03, 2009 22:06

możliwe że jakiś kabel się przetarł popatrz na łacznikach pod tymi gumami łączącymi drzwi i kabine, wszystkie zagięcia i ostre krawędzie
Wujas mój miał kiedyś tak w Vektrze i zaizolował kabel a potem było już ok
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2009 22:07 przez kamien11985, łącznie zmieniany 1 raz.


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pt cze 05, 2009 13:46

Wiazki miedzy drzwiami juz sprawdziłem, sa ok. Zauwazyłem paląc przy tym garsc bezpieczników że po założeniu nowego jest ok do momentu aż nie zamkne samochodu z pilota ( nie wiem czy z kluczyka bedzie to samo, braklo mi bezpieczników). Zamkne i juz nie otworze z pilota, bezpiecznik wywalony, szyby nie dzialaja, oswietlenie wnetrza i pilot. Panowie gdzie znajduje się moduł komfortu? Rozkreciłem wszystkie plastiki pod kierownicą i nic takiego nie widze. Podlączałem vaga i zero komunikacji z modułem, może to on padł?



greg

Post autor: greg » pt cze 05, 2009 16:45

Kavior pisze:Rozkreciłem wszystkie plastiki pod kierownicą i nic takiego nie widze.
zerknij na belkę od kierownicy - jest do niej przykrecony

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 4:46 pm ]
Kavior pisze:Podlączałem vaga i zero komunikacji z modułem, może to on padł?
nie będzie komunikacji jak bezpiecznik zdechł



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » sob cze 06, 2009 14:21

Moduł namierzony :pub: Szukałem w okolicach bezpiecznika a nie spojrzałem wyrzej :kac: Greg jestem prawie pewien że mam jakieś zwarcie na przewodach bo bezpiecznik wywala w momencie zamykania drzwi. Jak najprościej zlokalizować zwarcie nie rozpruwając całego auta? Wnętrze juz mi całe trzeszczy po moich walkach w poszukiwaniu zwarcia.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » sob cze 06, 2009 16:22

zobacz przeguby w tylnej klapie ja miałem tam przewody poprzerywane i robiło zwarcie i paliło ni bezpiecznik podczas otwierania centralnym tylko u mnie to był bodajże nr 38
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 16:24 przez bibi466, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob cze 06, 2009 18:05

Kavior, dostać się do wtyczek na słupkach - rozłączyć wszystkie i po kolei dołączać zamykając za każdym razem - jak spali się bezpiecznik to będziesz wiedział które drzwi



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pt cze 12, 2009 17:28

Problem namierzony :bigok: W Wiązce miedzy klapą a nadwoziem po prawej stronie była przetarta izolacja na dwóch przewodach do gołej miedzi. Zwierały sie i dlatego wywalało bezpiecznik. Tymczasowo to zabezpieczyłem ale chciałbym to zrobić porzadnie, wyciać uszkodzone przewody i wlutowac nowe tylko chcac to zrobić musze przeciągnąc cała wiazke z klapy do nadwozia pod podsufitke? Da sie ja lekko uchylic bo sprawdzałęm. Oczywiscie wczeniej odepne wtyczki od zamka klapy i silnika wycieraczki :kac: Jest prostrzy sposób czy dobrze kombinuje? punkciki oczywiscie poszły dla kolegów :pub:
Ostatnio zmieniony pt cze 12, 2009 17:29 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pt cze 12, 2009 22:27

Dobrze kombinujesz sam mam zamiar tak zrobić tylko czasu nie mam i skręciłem izolacją póki co



dudi_silesia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 30, 2009 22:12
Lokalizacja: SD
Kontakt:

Post autor: dudi_silesia » śr lip 15, 2009 16:48

Mam ten sam problem i identyczne objawy :/ Kuzyn (urodzony mechanik) powiedział, że mogło mi zalać moduł komfortu. Posprawdzam też przewody i jak wyczaje to dam znać.

Gdzie jest umiejscowiony moduł komfortu? (powidziano mi gdzie jest ale to przez telefon i jakoś nie czaje:/)

edit:
:pub: Póki co zrobione :D
Przewody w harmonijce klapy bagażnika od strony pasażera miały popękaną izolacjęw kilku miejscach. Narazie to zaizolowałem i działa, jak temat się powtórzy to wymienie całe przewody.

Chyba dotarłem do modułu komfortu - przykręcone "coś" w belce pod siedzeniem - ale nie dłubałem bo nie mam czasu.

Mam też inne ciekawe objawy typu: podświetlenie wnętrza działa (poza podświetleniem bagażnika), lampki w drzwiach świecą itd. tylko brzęczyk świateł nie działa i jest coś dziwnego - gdy nie ma w stacyjce klucza i pociągne za manetkę od świateł długich (flesz) to brzęczy mi cośw zegarach, po włożeniu kluczyka nie brzęczy :rolleyes:

Jakiś pomysł, sugestie? Planuje wymienić zegary ale nie wiem czy to coś da.
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2009 18:07 przez dudi_silesia, łącznie zmieniany 1 raz.



tufutufu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 11:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tufutufu » śr lip 15, 2009 22:19

Heja a ja mam taki problem
pisze tutaj bo mam podobny problem :>:>

od dłuższego czasu nie mam światła w bagażniku postanowiłem wymienić żarówkę :) )
oczywiście wymieniłem ale dalej nie świeci:). Zamykam autko (centralny zamek klucz fabryczny) a tam dioda nie świeci. Miałem ten sam problem około rok temu, że szyby się nie otwierały dioda nie świeciła i oświetlenie na dźwiach padły nie mówiąc już o elektrycznych lusterkach jak bylo chlodniej to wszystko wracało do normy...Problem po roku pojawił się dziś znowu. Wtedy bezpieczniki wymieniałem na nowe nie potrzebnie bo nastepnego dnia te nowe niby padły włozyłem stare i działało i tak w kółko:) Przeważnie ten problem dotykał moje autko jak mocniej sie nagrzało:D (chodzi o temp. zewnetrzna) ale teraz jest wieczór i dalej lipa. Wie ktos co to moze byc za przyczyna?

a 2 problem mam z szybami jak sie otwierają to tylna szybka strasznie strzela jak by miala sie rozsypac to samo mam u kierowcy lipa w spood:) z gory dzieki za odpowiedz:)
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2009 22:21 przez tufutufu, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości