Duze spalanie i niedopalenie mieszanki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Brave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 10:14
Lokalizacja: Piekary Sl

Duze spalanie i niedopalenie mieszanki

Post autor: Brave » ndz maja 31, 2009 22:48

Witam, od jakiegos czasu zauwazylem ze po odpaleniu silnika bez roznicy czy cieply czy zimny i przegazowaniu lekkim badz mocnym kopci na czarno, koledzy mowia mi ze czuc tez z wydechu niedopalona benzyne, odczulem wieksze spalanie. Swiece nowe i nie sa okopcone obroty czasami sie trzymia ponizej jałowego i to duzo i wtedy wyraznie widac jak kopci czarnym dymem. Moje podejrzenia sa ze to moze byc sonda walnieta i podaje za duza mieszanke i nie dopala jej do konca w komorze spalania. moze tak byc? licze na szybka i trafna pomoc.

Pozdrawiam Brave



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » ndz maja 31, 2009 23:01

Świece
Przewody
Sonda lambda - to musisz sprawdzić, podmienić od innego takiego samego golfa , lub u elektromechanika sprawdzić.
Do sprawdzenia.
Ostatnio zmieniony ndz maja 31, 2009 23:03 przez jawirax, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » ndz maja 31, 2009 23:33

Najlepiej jedź do jakiegoś elektromechanika żeby Ci sprawdził napięcie na sondzie :) Podejrzewam na 99,9% że problemem jest uwalona sonda :) jak sprawdzisz to daj znać co wyszło :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 31, 2009 23:33 przez tomek0o7, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Brave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 10:14
Lokalizacja: Piekary Sl

Post autor: Brave » pn cze 01, 2009 18:08

Świece i przewody sa nowe i dobre wiec pozostaje mi sprawdzenie sondy ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości