Nie chce zapalić po zwarciu w instalacji elektrycznych szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 11:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Nie chce zapalić po zwarciu w instalacji elektrycznych szyb

Post autor: Sven » ndz maja 31, 2009 12:32

Witam serdecznie.

Mój wujek jest użytkownikiem Golfa IV 1.4. Ostatnio zmieniał przełącznik od elektrycznych szyb (jest to wersja z przełącznikami na konsoli środkowej) i przy jego wyjmowaniu doszło do zwarcia (nie wiem dokładnie których przewodów). Od tego czasu szyby w ogóle nie działają (wcześniej czasami przełączniki nie stykały), a silnik nie chce odpalić - próbuje "zaskoczyć", ale nie może, jakby był zalany. Pompa paliwa raczej działa - bezpiecznik nie przepalony, a po próbie zapalenia czuć zapach benzyny. Sprawdzaliśmy bezpieczniki od elektroniki silnika i wszystkie są w porządku (od elektrycznych szyb nie ma żadnych bezpieczników). Być może jest to wina zupełnie innego bezpiecznika - tu liczę na Waszą pomoc :)

Ponadto, po włączeniu zapłonu pojawił się jakiś kilkusekundowy dźwięk dochodzący z konsoli środkowej. Mój znajomy, który jeździ identycznym Golfem stwierdził, iż jest to ostrzeżenie o rozładowanym akumulatorze - w Golfie wujka jest słaby, ale obecnie jest dobrze naładowany i bez problemu kręci rozrusznikiem. Jedyne co zauważyłem, to fakt iż po kilku sekundach od włączenia zapłonu gasną wszystkie kontrolki na tablicy wskaźników, poza kontrolką akumulatora.

Zwracam się do Was, bo nie mamy na ten problem żadnych pomysłów :(



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz maja 31, 2009 13:48

sprawdzaliście czy jest iskra?



Awatar użytkownika
Sven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 11:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: Sven » ndz maja 31, 2009 13:59

bibi466 pisze:sprawdzaliście czy jest iskra?
Nie, dopiszę to do listy rzeczy które jutro sprawdzimy :)



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz maja 31, 2009 14:08

a słychać po przekręceniu zapłonu dźwięk przepustnicy taki kilkusekundowy?



Awatar użytkownika
Sven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 11:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: Sven » ndz maja 31, 2009 16:03

bibi466 pisze:a słychać po przekręceniu zapłonu dźwięk przepustnicy taki kilkusekundowy?
Po włączeniu zapłonu słychać kilkusekundowy dźwięk, ale tak jak pisałem wcześniej - znajomy po konsultacji (telefonicznej, nie słyszał osobiście tego dźwięku) stwierdził, iż jest to sygnał ostrzegawczy rozładowanego akumulatora. Być może mówimy o różnych dźwiękach, ale niczego innego nie wychwyciłem... Skąd powinien dobiegać ten dźwięk o którym piszesz?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości