beben mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

beben mk3

Post autor: michaltczew » wt paź 11, 2005 10:30

Hejka. Mam pytanko jak zdjac beben w tylnim kole chcialbym go wyczyscic i przemalowac bo zajela sie nim juz w calosci ruda. Jak kiedys bylem u mechanika wymienial mi lozyska z tylu to o ile sie nie myle i dobrze poamietam jest na 1 lub 2 sruby. A i jak bede go zakladal musze cos spasowac czy tylko prysnac i przykrecic????



Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: maciuso » wt paź 11, 2005 12:27

Bęben jest razem z łozyskami wiec jak bedziesz wyciągał to po prostu stukaj młotkiem na około oczywiście najpierw ściągamy koło cyli 4 śruby :D. ja tak zrobiłem i zeszło oczywiście ręczny musisz popuścic bo czasem bęben jest juz tak ztarty ze szczeki będa sie blokowac o niego. Zaopatrz sie odrazu w smar bo moze sie przydac i jeszcze troszke dodaj go na łozyska. Z bębna sciagnij rdze szczotka druciana a najlepiej jak by była taka okrągła na wiertarce.. o wiele mniej roboty. Miłej pracy :D


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » wt paź 11, 2005 13:34

Śruba łożyska jest zabezpieczona zawleczką ale to sam zobaczysz jak ściągniesz kapsel



Awatar użytkownika
Trocin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Ustron
Kontakt:

Post autor: Trocin » wt paź 11, 2005 23:51

Pamietaj jeszcze o odpowiednim dokrecaniu bebna bo łożysko mozesz wywyalić tzn.
najpierw dokrecasz ma "hama" a potem troszke luzujesz aby sie koło kreciło nie za ciezko i nie za lekko. U mnie to było ok 1/4 obrotu...


Choćby pivo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości