Przelotowy wydech

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

damian83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob gru 27, 2008 16:42
Lokalizacja: gdynia

Przelotowy wydech

Post autor: damian83 » śr maja 27, 2009 19:29

Witam.
Planuje wywalic kata i zrobic przelot, ale nie wiem dokladnie od czego zaczac itp. Jesli ktos zna sie na tym, to moze napisze kilka slow krok po kroku jak sie do tego zabrac???
Jeszcze jedno pytanie ktore mnie dreczy, to czy wywalenie katalizatora ma jakis wplyw na spalanie???
Druga sprawa dotyczy dowodu rejestracyjnego. Mam w nim wpisane 1.8 KAT (silnik AAM). Czy mozna zrobic w nim jakas korekte, ewentualnie jak wyglada sprawa na przegladzie lub przy kontroli niebieskich po zrobieniu przelotu??


Z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
C4NC3R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: czw gru 18, 2008 22:26
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: C4NC3R » śr maja 27, 2009 19:47

damian83, ale cały układy wydechowy przelotowy?? będzie za głośno, wytnij kata i środkowy i wstaw np. mugena i bd miodzio dla uszu :bigok:
wywalenie kata nie ma wpływu na spalania, jedynie na spaliny, więc jeśli pojedziesz na przegląd to diagnosta bd mógł się o to "czepiać" że spaliny nie mieszczą się w normie.
a w dowodzie nie zmienisz wpisu bo kat jest po to by nie truć za wiele środowiska. niebiescy raczej na miejscy nie będą kładli Ci się pod samochód i patrzyli czy masz kata czy nie, ew. zabiorą samochód na badanie techniczne(ekstremalne przypadki :grin: )

ps. w moim miałem kata - wyciąłem, mam tłumiki sportowe i jest jak na razie fajnie :bajer:
pozdraVWiam
Ostatnio zmieniony śr maja 27, 2009 19:48 przez C4NC3R, łącznie zmieniany 1 raz.


Avant S4-line + in progress....

290 KM @ 535 Nm // GTB2260vzk // BIG FMIC // HF100 // TIP // DP 2,75" // Sportec Mono 10 // 320/288 // Gwint KW

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » śr maja 27, 2009 19:53

ja wywaliłem kata choć też mam w dowodzie wbite że kat, itego raczej nie zmienisz . ja to zrobiłem tak że wywaliłem środek z niego - tzn. spzrzedałem, bo dobrze za to płaćą.,a w jego środek wstawiłem rurkę na przelot , wygląda to tak że katalizator jest tylko że nie spełnia swoich zadań, na przeglądzie nie mam problemu,nikt mi się jeszcze nie dowalił do tego , a choćby nawet to się mówi że się wypalił i już, że sobie zmienisz za jakiś czas i tyle. jak już wywalisz całego kata a wstawisz rurkę to będzie powód żeby się doczepili, ale to zależy od diagnosty. będzie chciał to Ci podbije nie to nie . a na mocy to ponoć ok 3 koni ale ja tego nie odczuwam zbytnio



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości