POMOCY KONTROLKA ŚWIECI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cyberkamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 10:57
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

POMOCY KONTROLKA ŚWIECI

Post autor: cyberkamil » pn maja 25, 2009 19:46

Witam!

Borykam się z takim problemem. Na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach zapala mi się kontrolka od smarowania. Na początku myślałem, że czujnik ciśnienia padł więc jeździłem tak z 1msc. Dziś wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i dalej się to dzieje.

Jeżdżę na oleju półsyntetycznym 10W40 Castrol
Od wymiany oleju zrobiłem 8000km.
Samochód mam 8 msc i jak go kupowałem to gościu mówił, że był robiony remont generalny i od remontu zrobił 40.000km, a na zegarach jest 240.000 mówił, ze nie kasował zegara.

Mechanik powiedział na oko że to są panewki na wale i korbowodach.

Co mam robić

Proszę o rade. Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 20:34 przez cyberkamil, łącznie zmieniany 1 raz.



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » pn maja 25, 2009 19:56

Sprawdź uszczelkę pod głowicą. Moze woda się robi w oleju,sprawdź jak najszybciej bo koszt panewek i wała jest duży.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pn maja 25, 2009 20:15

Koniecznie sprawdź manometrem ciśnienie oleju- ok 2 barów na wolnych obrotach i ok 4 barów powyżej 2 tys. obr/min. Jeśli jest za niskie to prawdopodobnie panewki :(

A tak poza tym to na forum jest średnio co 1-2 tygodnie taki temat jak Twój więc poszukaj rozwiązań problemu w szukajce ;)

Pozdrawiam!!


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kubalec » pn maja 25, 2009 20:41

Nie ryzykuj kolego bo narobisz wiekszego kwasu!


Obrazek

cyberkamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 10:57
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: POMOCY KONTROLKA ŚWIECI

Post autor: cyberkamil » pn maja 25, 2009 20:43

[quote="cyberkamil"]Witam!

Borykam się z takim problemem. Na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach zapala mi się kontrolka od smarowania. Na początku myślałem, że czujnik ciśnienia padł więc jeździłem tak z 1msc. Dziś wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i dalej się to dzieje.

Jeżdżę na oleju półsyntetycznym 10W40 Castrol
Od wymiany oleju zrobiłem 8000km.
Samochód mam 8 msc i jak go kupowałem to gościu mówił, że był robiony remont generalny i od remontu zrobił 40.000km, a na zegarach jest 240.000 mówił, ze nie kasował zegara.

Mechanik powiedział na oko że to są panewki na wale i korbowodach.

Co mam robić

Proszę o rade. Z góry dziękuję.

Sprawdzałem i olej jest nalany do max, a płyn chłodzący jest na max. Ani oleju, ani płynu nie ubywa, a w oleju nie wyczuwam płynu chłodzącego.

Aha, a mechanik powiedział, że można z tym jeździć
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 20:45 przez cyberkamil, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pn maja 25, 2009 20:53

Jeśli to panewki to należy je wymienić a wał oddać do szlifu- oczywiście jeśli tego wymaga.Koszty są wysokie ale będziesz miał pewność że jest zrobione jak należy a jeśli chcesz wymienić silnik( bo tak również możesz zrobić- koszty są mniejsze) to musisz się liczyć z tym że "nowy" silnik również może być padnięty i problemy mogą wrócić. Dla pewności proponuję zmierzyć ciśnienie oleju-będziesz wiedział na czym stoisz ;)


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 323 gości