CZUJNIK CZY ZWARCIE???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wejlantf

CZUJNIK CZY ZWARCIE???

Post autor: wejlantf » ndz paź 09, 2005 10:40

Mam problem ze światłami wstecznymi i stopu. Oba nie działają. Wiem już, że we wstecznych chodzi o czujnik na skrzyni, bo gdy zwieram oba przewody to świecą, a więc czujnik do wymiany. Problem jest natomiast ze światłami stop. Za każdym razem kiedy naciskam pedał hamulca to spala się bezpiecznik. A więc może gdzieś zwarcie?
Niedawno wymieniałem klosze i zauważyłem, że dynda jakiś czarny kabelek (masa?) jest przerawny. Połączyłem więc przewody, jeden z końców przykręcony jest do mocowania kloszy, drugi ginie gdzieś pod tapicerką, ale dochodzi jakby do lamp. Czy to może mieć wpływ? Albo czy isnieje powiązanie walniętego czujnika wstecznych ze stopami?
Z góry dziękuję za pomoc. [/b]



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » ndz paź 09, 2005 11:10

Czujnik cofania nie powinien mieć wpływu na światła stopu.
Przecierz sam mówisz, że jak zewrzesz kabelki wstecznego to świecą - więc tu masz sprawę jasną - czyli czujnik.
A to, że przy wciskaniu hamulca spala Ci się bezpiecznik oznacza, że masz gdzieś zwarcie. Najlepiej sprawdzić to miernikiem jak chcesz się sam bawić, albo jechać do elektryka.



Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: dondawidos » ndz paź 09, 2005 13:02

z tym czujnikiem mialem to samo.
Wykręć go popsykaj WD40 i postukaj nim tak aby ten cycek co z niego wystaje wchodzil do srodka. powturz ta czynnośc pare razy i powinno pomuc gdyż one czasami lubią sie zabrudzić i nie maja wtedy styku.

A co do STOPU to masz na bank gdzieś zwarcie. Może masz datkowe światlo np. tylnia pulka , spojler - tam najpierw poszukaj.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » ndz paź 09, 2005 16:19

zobacz przy samym automacie stopu , lub w lampie masz zwarcie , nigdzie więcej nie powinno się przetrzeć przewód



majgier

Post autor: majgier » wt lis 22, 2005 19:30

2 miechy walczylem z problemem zwarcia - objaw taki jak dalem stop to swiecily kierunki, dalem kierunek lewy prawy lekko sie swiecil - wczoraj znajomy mowi ma 3jke - wez zobacz do lewego klosza lampy tylnej masz tam zwarcie! bo to samo mialem u siebie..... i ciach kable byly poprzecierane zwieraly, tasma izolacyjna pomogla..

a mialem w planach wymienic skrzynke, przekazniki i takie tam :)
czasem madrego po szkole mozna posluchac :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 340 gości