kontrola cisnienia oleju??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

witmans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 14:39
Lokalizacja: michrówek
Kontakt:

kontrola cisnienia oleju??

Post autor: witmans » czw maja 21, 2009 16:28

witam
mam problem z kontrolka ciśnienia oleju, caly szas mi mryga a jak olej sie nagrzeje to piszczy nie wiem co zrobic. jeden elektrym kazal kupic nowa kontrolke , kupilem i jest to samo a nawet jeszcze gorzej(moze dlatego ze to zamiennik) bo piszczy od razu. pod maska tam sa 2 czujniki i wydaje mi sie ze problem mam z tym czujnikiem co jest blizej rozrzadu, bo pod ta gumowa oslonka na tej blaszce jest troszke oleju.
prosze o rade i pomoc
dzieki



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Alex_220 » czw maja 21, 2009 16:50

Kiedy wymieniałeś olej i filtr?? Jeżeli termin wymiany się zbliża to zacznij od tego. Jeśli to nie pomoże, to trzeba sprawdzić czy wina leży po stronie pompy czy czujników. Należy sprawdzić ciśnienie na ciepłym silniku (minimum 80 stopni). Wymieniony przez Ciebie czujnik włącza się jeżeli powyżej 2000 obr/min ciśnienie spadnie na wartość mniejszą od 2 barów ( 0,2Mpa) On też uruchamia brzęczek. Drugi czujnik odpowiada za mniejsze ciśnienia i on uruchamia tylko kontrolkę . Jak okaże się że ciśnienie dobre to wymień czujnik na jakiś porządny fabryczny. A jak ciśnienie złe to wina pompy lub jej smoka. Życzę owocnej naprawy. Pozdro :)


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

witmans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 14:39
Lokalizacja: michrówek
Kontakt:

Post autor: witmans » czw maja 21, 2009 17:14

Olej wymienilem wczoraj. Czyli bede misal jechac na stacje diagnostyczna, tam raczej powinni mi to porzadnie sprawdzic i powiedziec czego to jest wina.Fakt zaplace troche ale bede wiedzial na czym stoje i co jest do wymiany.



Awatar użytkownika
maly1909
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 21, 2009 19:01
Lokalizacja: DBL
Kontakt:

Post autor: maly1909 » czw maja 21, 2009 19:11

a kiedy kupiłeś auto? mam podobnie ale u mnie ktoś lał motodoktora i jeździł po wymianie oleju też tak zrobiłem i jest na razie dobrze.stukają jeszcze panewki i brak ciśnienia to od tego. ale remoncik na razie nie wchodzi w rachube



Bonio_MS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob paź 18, 2008 21:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bonio_MS » czw maja 21, 2009 19:16

witmans, a sprawdz czujnik cisnienia oleju czy juz nie jest stary ja mialem taki przypadek ze wlasnie olej lal mi sie czujnikiem bo juz ten plastk szlak trafil i mialem tak samo a wczesniej nie musiales dolewac oleju itp bo mi na 1000km wyciekalo ok 1 l


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3391738#3391738 <------ Maine Golf

witmans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 14:39
Lokalizacja: michrówek
Kontakt:

Post autor: witmans » pt maja 22, 2009 16:22

no wlasnie z niego troszke leci bo jak go wytre to po 50km jest brudny w oleju.kupilem ten czyjnik ale zamiennik i jest to samo a nawet jeszcze gorzej bo tylko troche olej sie nagrzeje i od razu wlacza sie ten brzeczek. gdzie moge dostac jakis dobry ten czujnik??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 22, 2009 17:57

Ja bym już nie zakładał w tym momencie winy czujnika. Sprawdź ciśnienie oleju. Szkoda silnika i Twojego czasu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

witmans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 14:39
Lokalizacja: michrówek
Kontakt:

Post autor: witmans » pt maja 22, 2009 19:30

Na stacji diagnostycznej mi to sprawdza???wiecie moze??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 22, 2009 20:25

nie, nie maja takiego sprzetu, to zadanie dla mechanika w warsztacie, który ma manometr do tego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pt maja 22, 2009 20:27

witmans,

Jeśli na stacji diagnostycznej koleś będzie miał manometr to Ci sprawdzi :). Generalnie na stacji diagnostycznej w moim mniemaniu sprawdza się ustawienia świateł, hamulce, amory itp. Czyli takie bardziej ogólne sprawy związane z samochodem :) Najlepiej podjedź do mechanika i niech Ci zmierzy ciśnienie-ja tak zrobiłem i wiedziałem na czym stoję :D Koszt badania ok 20 zł ale chociaż jestem spokojny bo ciśnienie mam idealne. Dodam że w moim przypadku powodem świecenia kontrolki ciśnienia oleju był nieoryginalny czujnik. Wymieniłem i jak ręką odjął :)

Pozdrawiam!!


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maly1909
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 21, 2009 19:01
Lokalizacja: DBL
Kontakt:

Post autor: maly1909 » sob maja 23, 2009 11:43

musisz sprawdzić tez czujnik jest kilka rodzajów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości