Problem z równą pracą silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kapelek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 12, 2007 13:31
Lokalizacja: Gołdap

Problem z równą pracą silnika

Post autor: Kapelek00 » czw maja 21, 2009 14:10

Czytałem dużo postów ale nie znalazłem takiego, który pasuje fo mojej usterki. Jeżeli któś miał podobny problem to prosze o poradę. Mam MK2 1988r. 1.6 kat. RF , pierburg 2E. Po odpaleniu (na zimno)załącza się ssanie i chodzi lepiej i w miarę równo (na wyższych obrotach). Jak tylko osiągnie wyższą temp. i wyłączy ssanie zaczyna nierówno chodzić ( tak jakby na 3 garach), rzuca całym samochodem i rzadko gaśnie jak stoję na światłach. Wymieniłem przewody zapłonowe, świece(bosch) , kopułkę i palec aparatu zapłonowego i dalej to samo. Dodam jeszcze że zalewa mi świece jak dam mu popalić przy wyprzedzaniu. Nie wiem ,czy jest to wina zapłonu czy gaźnika ?Byłbym Bardzo wdzięczny za podpowiedzi! Pozdrawiam



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z równą pracą silnika

Post autor: fifel » czw maja 21, 2009 16:26

Kapelek00 pisze:Czytałem dużo postów ale nie znalazłem takiego, który pasuje fo mojej usterki. Jeżeli któś miał podobny problem to prosze o poradę. Mam MK2 1988r. 1.6 kat. RF , pierburg 2E. Po odpaleniu (na zimno)załącza się ssanie i chodzi lepiej i w miarę równo (na wyższych obrotach). Jak tylko osiągnie wyższą temp. i wyłączy ssanie zaczyna nierówno chodzić ( tak jakby na 3 garach), rzuca całym samochodem i rzadko gaśnie jak stoję na światłach. Wymieniłem przewody zapłonowe, świece(bosch) , kopułkę i palec aparatu zapłonowego i dalej to samo. Dodam jeszcze że zalewa mi świece jak dam mu popalić przy wyprzedzaniu. Nie wiem ,czy jest to wina zapłonu czy gaźnika ?Byłbym Bardzo wdzięczny za podpowiedzi! Pozdrawiam
Jak dla mnie to ewidentnie wina gaznika... mam ten sam silnik i wiem z doswiadczenia ze to bardzo dobra jednostka, ale slabym punktem jest wlasnie slynny pierburg ktorego wymienilem na webera i sobie chwale :)
Sprawdz czy nie ciagnie lewego powietrza przy podstawie, bo tam czesto pojawiaja sie nieszczelnosci, moze trzeba go wyregulowac tylko (regulacja skladu mieszanki) bo objawy sa podobne jak mialem na niewyregulowanym weberze zaraz po zalozeniu.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 21, 2009 17:19

Kapelek00, gaźnik przelewa. Pękła membrana zaworu wzbogacania mieszanki lub pływak nie zamyka zaworu iglicowego. O co biega dokładnie dowiesz się szukajką. Twierdzisz że czytałeś, ale szukaj po nazwą pierburg 2E2 a nie 2E. Inne przyczyny również są możliwe ale jeśli chodzi o przelewanie - wymieniłem ci dwie najczęstsze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Kapelek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 12, 2007 13:31
Lokalizacja: Gołdap

Możliwe...

Post autor: Kapelek00 » czw maja 21, 2009 18:49

Całkiem możliwe że coś w gaźniku się narobiło. Czy te wspomniane membrana lub pływak da radę samemu kupić i wymienić czy najlepiej dać to specjaliście? Jeżeli chodzi tu o lewe powietrze to czytałem, że można pod gaźnik prysnąć jakimś dezydorantem lub lakierem i sprawdzić czy jest różnica...czy to naprawdę działa ??? Chciałbym spróbować troszkę ruszyć regulację od składu mieszanki i zobaczyć czy jest różnica- czy mógłby mi któś podpowiedzieć gdzie się ona znajduje?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 21, 2009 19:03

regulacja składu jest od góry poprzez korek gumowy w obudowie filtra. Nie rób tego na razie, rozregulujesz wszystko i nie dasz sobie rady potem sam. Szczelność bada się tak jak napisałeś, jak użyjesz lakieru to nawet ew dziury pozaklejasz ale na krótko, więc nie rób tego, użyj Rexony (oczekuję od Rexony gratyfikacji za reklamę)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Kapelek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 12, 2007 13:31
Lokalizacja: Gołdap

ok

Post autor: Kapelek00 » pt maja 22, 2009 13:46

hahah ok to zrobię jak proponujesz i użyję rexony:) i napiszę co i jak :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości