problem z 2ka ,synchronizator???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamel1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:55
Lokalizacja: KLODZKO/WROCLAW
Kontakt:

problem z 2ka ,synchronizator???

Post autor: kamel1984 » sob paź 08, 2005 18:18

hej ma taki problemik - skrzynke ma 4 biegowke i zauwazylem ze 2ka cos ciezko zaczyna lapac , po mojej szalenczej jezdzie bo niezle nim wyprawialem , ostatnio juz lagodniej jezdze przynajmnie po miescie , przy wrzucani 2 ki jest lekki zgrzyt zawsze wchodzi ,ale chamsko zgrzyta i to samo przy redukcji z 3 na 2ke oczywiscie jesli rozpedze auto na jedynce do pewniej predkosci wcisne sprzegielko i sek zaczekam to wchodzi jak nowka, ale przy redukcji to juz musze czekac juz pare sekund,mysle ze to sybchronizator , co wy na to ??? i jak to to czy oplaca sie to robic ??? bo slyszalem ze lipa bo odrazu zebatke 2ki trzeba wymienic i wtedy koszty sa takie ze lepeij skrzynke na gieldzie kupic , piszcie... dzieki , pozdro



marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » sob paź 08, 2005 18:29

a biegi jak ci wchodza od jedynki do 4 za kazdym razem zgrzy ?? prosze o wyjasnienie pozdro


VW I WSZYTKO JASNE

Awatar użytkownika
JD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 17, 2005 08:30
Lokalizacja: Wiatrowiec

Post autor: JD » sob paź 08, 2005 18:33

podpinam sie pod ten temat ja mam to samo w swoim moj to dieselek i 5 stopniowa skrzynia a mianowicie u siebie nie moge go przeciagnac na 1 biegu musze chwile odczekac bo jak od razu z 1na 2 to zgrzyt z 3 na 2 jest oki a biegi mi wchodza dobrze tylko ten zgrzyt czasami dobija
dzieki za odzew
pozdr


president J.F.K.II oraz lemm at 2001 na mk3 :)

marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » sob paź 08, 2005 18:40

hm syhronizator mozliwe , bo jezeli przy kazdym biegu zgrzyt to tarcza sprzeglowa moze kwalifikowac sie do wymiany ale to nic pewnego ....


VW I WSZYTKO JASNE

MADMAXOG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 10:38
Lokalizacja: chojna- zachodniopom.

Post autor: MADMAXOG » pn paź 17, 2005 23:04

HI! na 100% jest walnięty synchronizator II-biegu. W golfach to typowa przypadlość. U mojej matuli(mk2 td JR'87) też trza poczekać z dwójką (aż obroty silnika sie wyrównają) lub powoli ją wbijać i będzie ok. Wymiana jest dość kosztowna, a po rozbiórce skrzynia już nie jest "ta sama". Trzeba się przyzwyczaić lub dać ją do dobrego (przez duże D) warsztatu(mechanika).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości