mk IV 1,4 16V, drgania wskazówki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

mk IV 1,4 16V, drgania wskazówki

Post autor: piopio81 » śr maja 20, 2009 15:40

Witam,
od dłuższego czasu mam dziwny problem z prędkościomierzem w MK4 (2002.10), a dokładniej z wskazówką.
Zazwyczaj wszystko jest w porządku, problem pojawia się za każdym razem jak deska rozdzielcza nagrzeje sie od promieni słonecznych np podczas postoju w lato na parkingu z zamkniętymi oknami. Wówczas, podczas przyspieszania i hamowania wskazówka prędkościomierza nie porusza sie płynnie ale drga, bardziej to wygląda jak by przeskakiwała co 2-3 km/h km/h, tak jakby zawieszała się i po chwili znowu do przodu. Problem znika po około 10 min jazdy z otwartymi oknami, jak temperatura deski rozdzielczej znacznie spadnie. Problem ten nie wystepuje w zimę i w dni pochmurne.
Moja teza jest taka że pod wpływem wysokiej temperatury plastiki zmieniaja swoje wymiary na + i wskazówka o coś obciera? ( bo tak to dokładnie wygląda). Podczas stałej prędkości wskazówka nie drga.
Miałem tak za każdym razem w zeszłe lato, w zime już zdążyłem o tym zapomnieć, przyszło znowu lato i problem wrócił.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr maja 20, 2009 16:09

Wyciągnij widelcem trochę wskazówkę do góry i delikatnie rozruszaj ją. moze trze o tarcze?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], TDonaldmor i 388 gości