Światła awaryjne same się włączają

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zarazek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 23:50
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Światła awaryjne same się włączają

Post autor: zarazek » wt maja 19, 2009 08:22

Witam,

Po odblokowaniu samochodu włączają mi się same światła awaryjne i nie mogę go odpalić. Po włożeniu kluczyka do stacyjki zapalają się kontrolki (standardowo), rozrusznik 'mieli' ale nie może załapać... Nie wiem o co chodzi... ostatni raz jeździłem nim 3 dni temu i nie zauważyłem aby coś się działo.

Dzięki za ewentualną pomoc.



Awatar użytkownika
maniakmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw sie 24, 2006 09:15
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: maniakmm » wt maja 19, 2009 09:11

Sprawdź czy to czasem nie włącza ci się fabryczny alarm (wtedy musiałbyś mieć też uszkodzoną "syrenę", bo nie piszesz że coś wyje).



zarazek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 23:50
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Post autor: zarazek » wt maja 19, 2009 11:01

maniakmm pisze:Sprawdź czy to czasem nie włącza ci się fabryczny alarm (wtedy musiałbyś mieć też uszkodzoną "syrenę", bo nie piszesz że coś wyje).
Nic nie wyje. Alarm w samochodzie nie jest fabryczny. Awaryjne wyłączają się jak zablokuje drzwi pilotem od alarmu :/



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt maja 19, 2009 11:45

Mi to wygląda na uszkodzenie seryjnego alarmu - uruchamia się odcięcie zapłonu.
Zamknij autko z kluczyka a nie z pilota i otwieraj - zobacz czy to daje jakiś efekt.
Napisz czy migają kierunki czy świecą ciągłym światłem?! W goferku 4 seryjny alarm nie ma syrenki - używa klaksonu. Odczytaj błędy Vag-iem z modułu komfortu i imo. Odepnij na chwilę masę z aku. Zbyt mało danych mamy żeby stwierdzić co to jest - no i jeszcze pewnie nie wiesz jak był ten alarm dokładany podpięty?! Dioda przy ryglu od strony kierowcy miga po zamknięciu autka?

[ Dodano: 19 Maj 2009 11:48 ]
A na sam koniec sprawdzić przekaźnik nr 109 - jak odkręcisz i wepchniesz tablicę bezpieczników pod deskę to go będzie widać. Może się w nim zimne luty zrobiły - ale kierunki to raczej alarm.



Awatar użytkownika
maniakmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw sie 24, 2006 09:15
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: maniakmm » wt maja 19, 2009 15:33

fleshu pisze:W goferku 4 seryjny alarm nie ma syrenki - używa klaksonu
nie używa klaksonu - ma taką samą syrenę jak klakson, dlatego wydaje ten sam dźwięk (w moim obie syreny są obok siebie, po lewej stronie, obok koła)

wskazówka : sprawny alarm "uzbraja się" dopiero po pół minuty (dobrze pamiętam) od zamknięcia zamka jak



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt maja 19, 2009 15:44

Ja mam klakson od alarmu w podszybiu. Jak trąbie to trąbi na 1 klakson, jak alarm się odpali to wyje na 2. Uzbraja mi się w momencie zamknięcia autka. Więc chyba zależy od modułu komfortu, wersji i rocznika.



Finland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 23:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Finland » wt maja 19, 2009 18:16

A czy czasem przed odpalaniem silnika nie zamykasz się od wewnątrz? (guzik centralnego w drzwiach)



zarazek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 23:50
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Post autor: zarazek » wt maja 19, 2009 20:20

Cuda się dzieją. Dzisiaj po pracy poszedłem na parking potestować i się okazało, że wszystko ok... Nie wiem co wcześniej musiało się stać.

Raczej na 100% coś się dzieje z alarmem bo parokrotnie podczas jazdy zablokowały mi się wszystkie drzwi (to na pewno nie był przypadek).

W moim golfie nie było alarmu, musiałem na własną rękę dorobić. Chyba pojadę do mechaniora, który zakładał ten alarm bo jeszcze jest na gwarancji.
Finland pisze:A czy czasem przed odpalaniem silnika nie zamykasz się od wewnątrz? (guzik centralnego w drzwiach)
Nie zamykam :)

Wielkie dzięki za wszystkie porady!



radmar1702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 13:19
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: radmar1702 » pn lip 20, 2009 12:14

hej koledzy mam takie pytanie bo mam mały problem bo wyłaczeniu kluczyka wszystko mi działa prucz zapłonu czyli dmuchawa kierunki wycieraczki. coś jak by nie odcinało dopływu pradu jak mam sobie z tym poradzić proszę o pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 307 gości