Montaż siłownika klapy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

reniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 14:23
Lokalizacja: Puławy

Montaż siłownika klapy

Post autor: reniew » pn maja 18, 2009 07:48

Witam!
Chciałem zamontować centralny do klapy bagażnika. Oddałem samochód elektrykowi, który wymyślił takie cudo, że jak zamontował siłownik, to pilot alarmu otwiera zamek (klapa lekko "odskakuje"), ale zamknąć już trzeba ręcznie. Czasem (mniej więcej w połowie przypadków), przy próbie otwarcia klapy, słychać pracę siłownika, klapa odskakuje, ale jednak sie nie otwiera. Jak powinno to wyglądać w fabrycznym centralnym? Czy przy właściwym wykonaniu instalacji (albo w fabrycznej), klapa odskakuje, czy tylko zwalnia blokadę zamka w samą klapę trzeba otwierać rączką? Z tego co wiem, to założony mam siłownik od Octavii, według elektryka to wszystko jedno jaki siłownik, ale nie działa to jak powinno, a regulacja zamka dystansami przy klapie niewiele pomaga? Jakieś sugestie? Z tego co wyczytałem, lepiej jest założyć oryginalny siłownik z cięgnem oraz końcówkę zamka przeznaczoną do centralnego, która umożliwia podpięcie cięgna.
Tak czy inaczej, u mnie ten patent, co wymyślił elektryk sie nie sprawdza i będę reklamował... Jakieś sugestie?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn maja 18, 2009 09:27

reniew pisze:w fabrycznym centralnym? Czy przy właściwym wykonaniu instalacji (albo w fabrycznej), klapa odskakuje, czy tylko zwalnia blokadę zamka w samą klapę trzeba otwierać rączką?
sama nie odskakuje. zwalnia blokade a otworzyc trzeba ciągnąc za uchwyt

[ Dodano: 18 Maj 2009 09:31 ]
reniew pisze:Z tego co wyczytałem, lepiej jest założyć oryginalny siłownik z cięgnem oraz końcówkę zamka przeznaczoną do centralnego, która umożliwia podpięcie cięgna.
dokladnie tak jak piszesz. nie wiem czy musi byc koniecznie ori siłownik, ale musi byc ten mechanizm z oryginalnej wkladki. trzeba go tylko przełozyc z innej klamki do swojej

[ Dodano: 18 Maj 2009 09:35 ]
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości