SWAP na RP/KR/PL... czy skrzynia to wytrzyma?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

SWAP na RP/KR/PL... czy skrzynia to wytrzyma?

Post autor: djmatys » ndz maja 17, 2009 21:53

Witam.
Mój golfik ma karoserie w super stanie, skrzynia również bdb :) problem niestety leży po stronie silnika, bo nie dość że jest to marne 1.6 na gaźniku, to jeszcze od czasu do czasu klepie zaworami i ma dziwne przedmuchy....

Dodam że mam skrzynie automatyczną :) z tego co czytałem to są różne oznaczenia skrzyni, lecz nie różnią się one praktycznie niczym od strony przełożeń, czy rodzaju obudowy :)

Na oku mam poczciwego RP który jest wg mnie dość bezawaryjny :) oraz słynne PL/KR które wiadomo co potrafią ;]

I pytanie - czy jeżeli zmienię sam silnik, a skrzynie zostanie ta sama to czy da sobie rady z przeniesieniem napędu z silnika o większej mocy????



Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » pn maja 18, 2009 01:07

djmatys pisze:Na oku mam poczciwego RP który jest wg mnie dość bezawaryjny :) oraz słynne PL/KR które wiadomo co potrafią ;]
Ale żeby zrobić swapa na tego typu silnik to byś musiał i kompa podłączać pod RP i nie wiem czy PL i KR też są na kompie sterowane.
djmatys pisze:I pytanie - czy jeżeli zmienię sam silnik, a skrzynie zostanie ta sama to czy da sobie rady z przeniesieniem napędu z silnika o większej mocy????
Raczej musi dać rady z przeniesieniem napędu i za to powinien szybciej się rozpędzać i moim zdaniem mniej palić benzynki


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn maja 18, 2009 01:25

djmatys pisze:I pytanie - czy jeżeli zmienię sam silnik, a skrzynie zostanie ta sama to czy da sobie rady z przeniesieniem napędu z silnika o większej mocy????
Powinna bez problemu dać radę. Mam 107KM a skrzynia pewnie taka sama.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn maja 18, 2009 01:27

emsikemsik pisze:i za to powinien szybciej się rozpędzać i moim zdaniem mniej palić benzynki
jak będzie sie szybciej rozpędzać to skrzynia będzie krótsza ? a jak skrzynia krótsza to wyższe obroty przy tej samej prędkości, a jak wyższe obroty to większe spalanie :)

choć raczej 16v mialy krótsze skrzynie niż reszta :) oraz flansza w nich większe chyba 100mm półosie mocniejsze i przeguby(wewnętrzne odpowiednie do skrzyni) :)



Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » pn maja 18, 2009 01:45

To_mas pisze:oraz flansza w nich większe chyba 100mm półosie mocniejsze i przeguby(wewnętrzne odpowiednie do skrzyni) :)
Ale flamsze zawsze można przełożyć jak jest taka potrzeba


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » pn maja 18, 2009 11:31

emsikemsik pisze:Ale żeby zrobić swapa na tego typu silnik to byś musiał i kompa podłączać pod RP i nie wiem czy PL i KR też są na kompie sterowane.
RP jest sterowany "ubogim" kompem prawie takim jak teraz mój gaźnik :P Bo to jest monowtrysk Boscha, a on bierze sygnał z otwarcia przepustnicy i z lambdy...

a PL ma elektronicznie sterowany wtrysk, ale zasadniczo niczym się więcej nie różni od KR.... a sam KR to wtrysk czysto mechaniczny więc tam żadnego kompa nie ma :) na tym mi zależy żeby nie było zbędnego dłubania w kablach ;]

A co do skrzyni...To_mas, to ja zostawiam swojego automata więc nic z półosiami nie bedzie trzeba kombinować :) Pod koniec czerwca albo w lipcu jade do Niemcowni i przywioze jakiś silniczek :D no chyba że tu znajdzie się coś lepszego :)

Pytanie jeszcze jedno... Czy KR/PL potrzebuje elektryczną pompe paliwa? czy rozdzielacz paliwa -> zwany "wtryskarką" działa na zasadzie jak w dieslu i sam zaciąga paliwo ?
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2009 11:40 przez djmatys, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
perwol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 21, 2006 09:31
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: perwol » śr maja 20, 2009 00:12

djmatys pisze:Czy KR/PL potrzebuje elektryczną pompe paliwa?
potrzebuje, montowana pod autem i przewody paliwowe inne.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » śr maja 20, 2009 02:03

djmatys, pl to tez wtrysk czysto mechaniczny

elektroniczny wtrysk to ma moj PF lub tez PB


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
aregus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt maja 27, 2008 17:48
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: aregus » śr maja 20, 2009 12:12

hej..jeśli chcesz przekładać na PL/KR to musisz mieć kompletną instalację...w tych silnikach są aż dwa kompy i bez tego się nie obejdzie ale jeśli masz całą instalację i kompletny silnik i trochę pojęcia to instalację tylko przeszczepisz przy skrzynce bezpieczników i będzie git i jeszcze bedziesz musiał dołożyć pompę paliwa 3,5 bara i bedzie oki..powodzenia


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=259325

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » śr maja 20, 2009 22:49

z tego co jezdze, szukam i pytam... to wiele osób odradza stanowczo silniki na mechanicznym wtrysku... Sam się "doszkoliłem" i poczytałem o nich... i co raz mniej zaczyna mi się to podobać...

Wszyscy z którymi rozmawiałem polecają słabszego RP lub mocniejszego PF... Chyba jednak w tym kierunku pójdę :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości