1.6 SR zamiennik skrzyni DUU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

1.6 SR zamiennik skrzyni DUU

Post autor: ggregorii » ndz maja 17, 2009 15:32

Witam mam pytanie otóz moja skrzynia zaczyna siadac i zastanawiam sie nad wymiana. Moje pytanie brzmi czy jest jakas inna skrzynia pasująca do 1.6 SR która nie jest tak wadliwa. Wiem ze mozna od diesla podobno ale nie wiem jak to wplywa na osiagi przeciez przełozenie jest chyba inne bo o to w tym chodzi. To jakaś podpowiedz


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn maja 18, 2009 18:22

Ja mam silnik AKL a skrzynię DLP



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: ggregorii » pn maja 18, 2009 22:39

zikr6 pisze:Ja mam silnik AKL a skrzynię DLP
A miałes ta skrzynie od początku czy zmieniałes???. I jak cie sie sprawuje i do jakiego silnika jest dedykowana????


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn maja 18, 2009 22:50

ggregorii pisze:A miałes ta skrzynie od początku czy zmieniałes???. I jak cie sie sprawuje i do jakiego silnika jest dedykowana????
Do naszego na pewno, też mam tą skrzynie, przebieg 135 tys. km i na razie nic się z nią nie dzieje co chodzi o mechaniczne sprawy.
Kupował pewnie będziesz używaną, więc zwróc uwagę, żeby miała już zamiast nitów zestaw naprawczy śrub, wtedy będziesz miał gwarancje, że nie rozleci Ci się mechanizm różnicowy.



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: ggregorii » pn maja 18, 2009 23:05

No własnie znalazłem skrzynie po regenearacji i oni piszą ze wymieniaja wszystko i wstawiają wzmacniane nity(mocniejsze nity) ale o sróbach nic. I dostałem od nich odpowiedz ze kazda skrzynia jak nie bedzie miała tego wzmocnienia to predzej czy poznie sie rozleci.

Skrzynia
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2009 23:10 przez ggregorii, łącznie zmieniany 2 razy.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn maja 18, 2009 23:49

Cena dobra, może jest możliwość zostawienia starej skrzyni w rozliczeniu...



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: ggregorii » wt maja 19, 2009 09:59

No właśnie odpisali że muszę zdać swoją skrzynie. Ale w porównaniu z innymi ofertami ta jest świetna. Niby dają 3 miesiące gwarancji :) :grin:


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Hakus1989x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 19, 2009 09:45
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hakus1989x » wt maja 19, 2009 10:15

Powiem Ci tak sam zmienialem skrzynie w moim Golfie mk4 1.6sr, i pasuja do niego wszystkie skrzynie od golfa mk 4 z silnikiem 1.6. Ja kupiłem pod Poznaniem skrzynie z demontarzu za 1800 zl. fakt faktem przegub z zewnatrz byl tyci szerszy ale srodkiem pasowal i mechanik mowi ze bez problemowo da sie to zamontowac, wazne zeby srodek pasowal. Koszt montażu ok 250 - 300 zł + olej.(ja zaplacilem 370zl ale mi kolej robil nowe gwinty i nowe sróby wkrecal) I po regeneracji nie kupuj, mi mój mechanik odradzil, te po po regeneracji, sa slabsze i mozze Ci sie zdarzyc ze bedzie wyla jak glupia jak puscisz sprzeglo ibedziesz chamowal silnikiem.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » wt maja 19, 2009 12:12

no ja mam taki sam problem i tez nie wiem jaka skrzynie kupic czy po regeneracji czy ze złomu uzywaną:(:(: ta za 1000 kusi no a tak to tez 1800 kosztuje taka z innego auta


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: ggregorii » wt maja 19, 2009 12:39

A tak wogóle to tu i tu nie wiadomo na co sie trafi.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr maja 20, 2009 00:48

Zależy co było ze skrzynią przed regeneracją...
Kupując używaną, która nie wiadomo jaki ma przebieg to jest dopiero ryzyko, może się rozlecieć szybciej niż nasza stara skrzynia :bajer:



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr maja 20, 2009 14:25

no dokładnie kupujesz i nie wiesz dalej nic ja chyba wezme ta regenerowaną kupie uzywke i po miesiacu tyle daja gwrancji rozruchowej rozpadnie sie znów mechanizm róznicowy jak pytałem macherów o te sruby zamiast nitów to zaden nic nie wiedział...... tacy sa magicy

ggregorii pytanie do Ciebie nie pytales ich moze o to jaka jest gwarancja ze ta skrzynia nie bedzie wyła tzn mechanizm róznicowy czy nie bedzie wył????
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2009 14:29 przez dimmer, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: ggregorii » śr maja 20, 2009 21:50

N
dimmer pisze:ggregorii pytanie do Ciebie nie pytales ich moze o to jaka jest gwarancja ze ta skrzynia nie bedzie wyła tzn mechanizm róznicowy czy nie bedzie wył????
Nie pytalem o wycie ale mówili ze wymieniaja nity na mocniejsze(kto to wie) i dają 3 miesiace gwarancji :grin:


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr maja 20, 2009 22:12

no własnie ta gwrancja sama w sobie kusi ja poczekam az sie sypnie moja stara i bede próbował kupic tą zobaczymy co z tego bedzie:) a dzis poczułaem przy zmianie na prawie kazdym biegu po lewej stronie czyli kiewrowcy jak puszcze sprzegło to cos uderza mi w podłoge taki charakterystyczny puk jak w bęben i to ewidentnie jest w podłoge po puszceniu sprzegła


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości