osłona na przegub

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

osłona na przegub

Post autor: MichalMys1 » pt paź 07, 2005 13:40

witam
przed chwilą zauwżyłem ze osłona na przegubie(wewnętrzna) jest rozerwana.czy dam rade przejedzic jeszcze jakiś tydzień??Czy to moze byc groźne w skutkach??czy ktoś moze sie orientuje ile kosztuje taka osłona i ile nechanik moze wziasc za robote??
pzdr



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt paź 07, 2005 13:43

Osłona to koszt 40zł, a jeździć nie radzę bo zabrudzisz przegub co może spowodować jego mechaniczne uszkodzenie trącym piaskiem i innymi dziadostwami. Mechanik musi tylko wyjąć półoś i zdjąć przegub, wyczyścić go i umyć w benzynie, nasmarować, półoś złożyć i założyć. Niektórzy zrobią to za 50zł, ale są i tacy co chcą głupie pieniądze bo trzeba się brudzić w smarach.



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt paź 07, 2005 13:46

osłona góra 30zł,wymiana 40zł..
wymień jak najszybciej,bo wystarczy,że dostanie Ci się trochę piasku i masz przegub do wymiany,a to już dużo więcej kosztuje..niestety golfy na to chorują :)


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt paź 07, 2005 14:15

A jak się ma sprawa z przegubem przy kole. Wczoraj zauważyłem, że moja osłona przy lewym kole ma pęknię cie i zaczyna się stamtąd wydostawać smar. Ile koszuje osłona na ten przegub i ile z tym roboty, bo mam dostęp do narzędzi i lubie sam pogrzebać przy samochodzie przy wsparciu dziadka, który jest emerytowanym mechanikiem...



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pt paź 07, 2005 19:02

Kubus20 pisze:A jak się ma sprawa z przegubem przy kole. Wczoraj zauważyłem, że moja osłona przy lewym kole ma pęknię cie i zaczyna się stamtąd wydostawać smar. Ile koszuje osłona na ten przegub i ile z tym roboty, bo mam dostęp do narzędzi i lubie sam pogrzebać przy samochodzie przy wsparciu dziadka, który jest emerytowanym mechanikiem...
z tego co pamiętam to nie jest drogi jakieś 12-15 złociszya z wymianą nie pamiętam ale nie powinno ci to zająć w całości więcej niż godzinkę (nie musisz wchodzić pod auto tylko dobierasz sie od koła)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pt paź 07, 2005 19:18

tomcio666 pisze:Tak jak mówią koledzy wszelkie osłony na przegubach tak wewnętrznych jak i zewnętrznych trzeba wymieniać od razu bo tylko troszke wody piasku i go za jakiś czas szlag trafi. W komplecie razem z gumą musi być także smar do przegubów odpowiednia ilość. Również jeżeli jedna osłona jest do wymiany a druga już taka ledwo żywa to chyba od razu lepiej obie zmienić i mieć spokój

Zgaaadza sie... Mnie przyjemność jazdy z rozprutą osłoną kosztował 300zł


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

rys

Post autor: rys » pt paź 07, 2005 19:20

Wczoraj wymieniłem,wewnętrzną na prawej półosi - osłona 40zeta(komplet napr.)+ robocizna 35zeta.Wziołbym się sam za to ale padłem bo potrzebny specjal klucz i pieprzyłbym się z pół dnia.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

WYMIENIAJ !! - JAK NAJSZYBCIEJ

Post autor: Razal » pt paź 07, 2005 19:32

1h roboty + 30zł osłona + 30-40zł robota = święty spokój

Nie warto ryzykować :hmm:

Pozdroo. :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob paź 08, 2005 00:39

A jak się ma sprawa z przegubem przy kole. Wczoraj zauważyłem, że moja osłona przy lewym kole ma pęknię cie i zaczyna się stamtąd wydostawać smar. Ile koszuje osłona na ten przegub i ile z tym roboty, bo mam dostęp do narzędzi i lubie sam pogrzebać przy samochodzie przy wsparciu dziadka, który jest emerytowanym mechanikiem...

niedawno zmienialem oslona 15 zł w tym byl smar, rozebralem wszystko ale nie moglem sciagnac przegubu z poloski, musialem zaniesc do mechanika. Za zdjecie pzregubu z poloski i zamontowanie nowej oslony wzial 15 zł



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pn maja 22, 2006 23:03

a ja chce sam wymienic osłone. Piszecie ze trzeba wyciagac przegub. czy to konieczne? nie wystarczy zdjac zacisku i tarczy? A i jeszcze jedno pytanko. Czy jak wyjme przegub to nie bedzie tam tych kurewskich szpilek ktore lubia sie rozsypac?

POZDRAWIAM


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt maja 23, 2006 07:22

Komas pisze:a ja chce sam wymienic osłone. Piszecie ze trzeba wyciagac przegub. czy to konieczne? nie wystarczy zdjac zacisku i tarczy? A i jeszcze jedno pytanko. Czy jak wyjme przegub to nie bedzie tam tych kurewskich szpilek ktore lubia sie rozsypac?

POZDRAWIAM
Trzeba ściągać - jak nie ściągniesz to nie założysz gumy, chyba że kupisz osłone z tak rozciągliwej gumy że ta mniejsza średnica przejdzie przez większą (ale to jest tylko żart) do ściągania przgubu są specjalne pobijaki i wtedy idzie jak po masełku :food:

Pozdroooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt maja 23, 2006 08:57

Komas pisze: a ja chce sam wymienic osłone. Piszecie ze trzeba wyciagac przegub. czy to konieczne? nie wystarczy zdjac zacisku i tarczy? A i jeszcze jedno pytanko. Czy jak wyjme przegub to nie bedzie tam tych kurewskich szpilek ktore lubia sie rozsypac?
nic ci się nie rozzypie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Wto Maj 23, 2006 08:59 ]
niedawno zmienialem oslona 15 zł w tym byl smar, rozebralem wszystko ale nie moglem sciagnac przegubu z poloski, musialem zaniesc do mechanika. Za zdjecie pzregubu z poloski i zamontowanie nowej oslony wzial 15 zł
_________________
dlatego nie mogłeś zdjąć przegubu poniewż trzeba udezyć jednym szlagieb szerokim młotkiem w krawędz przegubu tuz zetknięcia się z z oską



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości