Wysoka temperatura płynu chłodzącego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Wysoka temperatura płynu chłodzącego

Post autor: krzysio » ndz maja 17, 2009 08:45

Witam

Ostatnio pojawił się u mnie problem taki jak w temacie. Kiedyś wymieniałem czujniki temteratury (te przy wejściu górnego węża do silnika) każdy pokazywał inna temperature, w końcu uznałem, że szkoda kasy i zostawiłem taki co pokazywał 110st (uznałem, że to jest 90st, ponieważ utrzymywał stale tą temperature, a przy niewielkim przekroczeniu włącza wentylator chłodnicy). Ostatnimi czasy temperatura skacze dość mocno raz pokazuje 110 st, a po chwili 120, później znów spada do 110. Z tego co mi wiadomo kontrolka temperatury zaczyna pikać przy 120 a nieraz już miałem przekroczone 120 i nie pikało nic. W czym problem więc? Czujnik? Termostat? może jeszcze coś innego?


[you] dobrze że jeździsz vw

woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » ndz maja 17, 2009 08:56

najlepiej znajdz kogoś z takim silnikiem i przełóż na chwilę czujnik sprawdz temperaturę . termostat powinien póścić gorącą wodę na chłodnicę przy około 87 stopniach . Jak będziesz rozgrzewał zimny silnik to powinno się dać wyczuć ręką kiedy się otworzy. Jeszcze jedno jak bedziesz miał na zegarze 110 stopni to weź kilka kropel wody i polej na głowicę dokładniej to tak poniżej pokrywy zaworów na aluminium jeśli woda będzie odparowyawać to jest ok a jeśli się zagotuje i będzie wrzeć tzn że temperatura jest około 100 stopni lub więcej.



mlodzian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr maja 06, 2009 10:13
Lokalizacja: wwa

Post autor: mlodzian » ndz maja 17, 2009 13:00

mam to samo, z tym ze wentylator mi sie nie kreci i robi zwarcie na skrzynce bezpieczników. Zeby zejsc z temperatury ustaw pokrętło ogrzewania na maxa jedyna metoda zeby troche go ochłodzic . Wiem jest lato wiec trzeba do tego pootwierac okna bo samemu sie ugotujesz, ale jak dasz wiatrak dmuchawy na 1 to jest ok;) sam tak jezdze dopoki nie wymienie wentylatora



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Alex_220 » ndz maja 17, 2009 13:56

Sprawdź po rozgrzaniu silnika czy dolny wąż od chłodnicy do silnika jest ciepły. Jeśli nie jest (powinien być ciepły) to wina termostatu. Poza tym masz warto wstawić dobry czujnik temperatury bo nie wiadomo jaka jest teraz faktyczna temperatura.


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » śr maja 20, 2009 18:36

Po rozgrzaniu to tych niby 120 (czyli rzeczywiście ok 100) jest zimny, więc wymienię termostat i zobaczymy.

[ Dodano: Sob Maj 23, 2009 18:44 ]
Wymieniłem termostat, dolny wąż niby ciepły po rozgrzaniu, ale ze wskazaniem temperatury nienajlepiej, jaki czujnik polecicie? Miałem już 3 i żaden nie pokazywał dobrej temperatury.


[you] dobrze że jeździsz vw

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości