Cisnienie oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Cisnienie oleju

Post autor: emdeno1 » pt maja 15, 2009 11:26

mierzylem dzis cisnieie w warsztacie. mam pytanie czy cisnienie moze byc za wyskokie?? mialem na biegu jalowym jakeis 1,6 moze nawet 1.8. meirzylem bo mi sie zaswiecila czerwona lampka i brzeczek w trakcie jazdy, stalo sie to tylko raz jak jechalem nad jeziorko jakies 40 km , po przejechaniu 30 km sie zaswiecila i zaczelo brzeczec,zatrzymalem sie i dalem mu odpoczac, olej ok,pojechalem dalej i juz sie nei zaswiecalo,jak wracalem to jecahlem wolniej tak do 100km nie przekraczajac 30 tys obrotow zeby sie nic nie stalo,nie wiem czy to ma znaczenie(z czerwona lapmka to temat walkowany na forum nie raz- ale nie znalalem info an temat za wysokiego cisnienia do mojego 1.8 abs) sprawdzilem w jednym warsztacie tez sprezenie bylo po 12 na kazdym garze. zastanowil mnie jednen cytat z tego tematu:


Paweł Marek "Bardzo pouczające, zwłaszcza dla tych co święcie wierzą że miganie i brzęczenie kontrolki oleju oznacza awarię czujnika lub licznika. Pamiętacie nieco starsi koledzy zaślepki wału korbowego w maluchu?"

no wiec nie zastanawiam sie czy to napewno czujnik ;p



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt maja 15, 2009 13:02

jeśli podane przez Ciebie wyniki są w barach lub atmosferach , na wolnych obrotach to masz dobre , powinny sie wartości zawierać między 1,6 a 2 atmosfery , za to przy 2500 obrotów powinno być od 5 do 6 atmosfer , więc może masz za niskie na wyższych obrotach , a nie za wysokie

[ Dodano: 15 Maj 2009 13:05 ]
przy za wysokim ciśnieniu na pewno nie zaświeci Ci się kontrolka , tylko otworzy zawór przelewowy w pompie oleju



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pt maja 15, 2009 19:06

emdeno1,

Poczytaj sobie o moim problemie z takim samym silnikiem jak Twój.
W moim przypadku to była błahostka-nieoryginalny czujnik ciśnienia oleju :D

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1252960.html



emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Post autor: emdeno1 » sob maja 16, 2009 14:36

mechani jak mierzyl to pogazowal przez chwile i powiedzial ze jest bardzo dobre, kurde nie zwrocilem uwagi ile bylo wtedy kiedy gazowal i jakie byly obroty, ale moze rzeczywiscie to jakas blachostka...mam taka nadziej, dzieki za podpowiedzi

[ Dodano: 16 Maj 2009 14:40 ]
wojteo CK pisze:emdeno1,

Poczytaj sobie o moim problemie z takim samym silnikiem jak Twój.
W moim przypadku to była błahostka-nieoryginalny czujnik ciśnienia oleju :D

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1252960.html

hehe teraz zobaczylem czytalem juz Twoj temat w trakcie przeszukiwania w internecie tematow z takim silnikiem jak moj, ale dzieki za link :pub:

[ Dodano: 16 Maj 2009 14:45 ]
tylko ze u mnie jak odpalam to kontrolka nie miga tylko swieci normalnie, jak zapalam to gasnie i jest ok, to mi sie zdarzylo tylko raz przy predkosci mniej wiecej 120 na trasie po zrobieniu cis kolo 30 km, ostatnio sprawdzalem czy znow bedzie zrobilem ok 80 km i sie nie swiecila tyle ze jechalem tak do 100 km.nie wiem czy to ma znaczenie, wiadomo obroty mniejsze 30 tys nie przekraczalem wtedy tak.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » sob maja 16, 2009 16:45

Witam!!

A kiedy wymieniałeś olej?? Bo z tego co wiem to olej silnikowy traci swoje właściwości po jakimś czasie. Może u Ciebie już czas na wymianę?? Mechanik który mierzył mi ciśnienie polecał olej Castrol RS 10w/60. Podobno to jest świetny olej ale dość drogi.Można jednak na nim zrobić nawet do 25000-30000 km więc w ogólnym rozrachunku tak bardzo drogo nie wychodzi :)

Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 16:53

wojteo CK pisze:25000-30000
w starszych silnikach olej zmienia sie częściej i ma to o wiele większe znaczenie niż jakas super jego marka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Post autor: emdeno1 » sob maja 16, 2009 16:56

jakos we wrzesniu tamtego roku. mam mobil super m 15w\40. ten mechanik co mi mierzyl cisnienie mowil ze raczej to nie olej, ze problem jest w elektryce

[ Dodano: 16 Maj 2009 16:57 ]
Paweł Marek pisze:
wojteo CK pisze:25000-30000
w starszych silnikach olej zmienia sie częściej i ma to o wiele większe znaczenie niż jakas super jego marka

czesciej? tzn jak czesto? zrobilem jakies 3 tys. ale moze czas tez sie liczy?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 17:34

co rok lub co 10 tys.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » sob maja 16, 2009 17:38

Mówię to co mechanik mi powiedział :D Z oznaczeń tego Castrola wynika że ten olej zachowuje dobre właściwości(lepkość )oraz można go stosować w zimie oraz przy wysokich temperaturach.
A co do wymiany to wg książki co 15000 km lub co rok powinna nastąpić zmiana oleju w silniku ABS :)

P.S. ja również uważam że to z elektryka jest u Ciebie problem.

Pozdrawiam!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 463 gości