Kierunki gasną.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Messiah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 20:40
Lokalizacja: Wałbrzych/ Opole

Kierunki gasną.

Post autor: Messiah » czw maja 14, 2009 20:27

Witam!

W moim Golfie pojawił się dziwny przypadek. Otóż kierunkowskazy gasną mi w przypadkach:

a.) naciskania pedału hamulca
b.) zatrzymania się i stania w miejscu (nie zawsze)

Jak stoje na skrzyzowaniu (bez hamulca) wystarczy ze lekko docisne gaz i powoli sie podtoczę- a te sie zaświecą. Zatrzymam sie- potrafią zgasnac.

W paru sytuacjach to oczywiście przeszkadza, więc zależy mi na diagnozie ;) Jeśli bedzie trzeba, skocze do elektryka.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw maja 14, 2009 20:44

Sprzwdź najpierw masę we wtyczne lewej tylnej lamy - brązowy przewód.



Messiah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 20:40
Lokalizacja: Wałbrzych/ Opole

Post autor: Messiah » ndz maja 24, 2009 20:51

Witam!

Jestem zmuszony odgrzebać. Dziekuję za odpowiedź- faktycznie wszystko wskazuje na problem masy. Kwestie te już były nie raz poruszane i zawsze kończyło się tak samo. Niestety wyjechałem i nie mam możliwości sprawdzenia, a wiem że niedługo auto będzie używane - średnia trasę (160km).

W związku z tym pytanie- czym grozi odsunięcie naprawy tej awarii jeszcze o dwa tygodnie? Czy może dojść do jakiegoś zwarcia w aku, lub wywalenia bezpiecznika itp? Jakieś poważne konsekwencje?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz maja 24, 2009 20:54

Raczej niczym takim. Bardziej wjazdem w bagażnik albo mandatem.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz maja 24, 2009 20:55

najwyżej zrobi Ci choinkę z auta , będzie się swiecić to co nie potrzeba :bigok:



Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » ndz maja 24, 2009 23:34

Mialem poodobny przypadek w aucie zonki nie jest to Golf ani nawet VW ale coz nie wszyscy wiedza co dobre :grin:
Mianowicie przy nacisnieciu pedalu hamulca wylaczal sie lewy kierunek za to migalo swiatlo stopu Wyjalem lampe wyciagnalem zarowke od kierunku ponownie wlozylem to samo zrobilem z wtyka pod kable i dziala teraz wszystko tak jak powinno byc
Widocznie cos nie stykalo lub odwrotnie stykalo ze soba posprawdzaj kabelki i zarowki
Moze i w Twoim przypadku pomoze taki prozaiczny manewr



mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: mk3gtp » ndz maja 24, 2009 23:44

na szybko to można wyjąć wtyczkę i jakimś śrubokrętem czy czymś "przeczyścić" (porysować powierzchnię styków) mi to pomogło, bo wszystko było zaśniedziałe.



Messiah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 20:40
Lokalizacja: Wałbrzych/ Opole

Post autor: Messiah » pn maja 25, 2009 11:12

Dzięki za odpowiedzi.

Moja kobieta była na tyle sprytna że dostała sie do lewej tylnej, po czym orzekła:
- w jednej kostce (dolnej) jeden styk (pierwszy z prawej) jest spalony. I to porządnie.

Ponadto zauważyła- doskonale że dopiero teraz :axe: że po podpięciu owej kostki wciąż świeci się tylne światełko czerwone w tej lampie. Wyciągnęła kostkę, wróciła do domu.. i powiedziała że zauważyła że i w przedniej lewej lampie z przodu ciągle pali się lampka. Wyciągnęła przewód idący do tego reflektora- świecić przestało.

Jasna cholera, niepotrzebnie mi się to pokomplikowało...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn maja 25, 2009 14:44

SZACUNEK DLA ŻONY!!! To po pierwsze.
Po drugie - doskonałe opisy przez żonę objawów. Kostka w tylnej lampie nie może zawierać kabli czerwono-białego i brązowo-białego. Wtyczka z tymi kolorami jest do lampki oświetlenia bagażnika a druga podobna z wyjściem bodaj do podpięcia haka holowniczego, która to właśnie ma być w lampie - też tam pasuje i w razie zamiany są takie, opisane bardzo trafnie objawy.
Sprawdź: do lampki oświetlenia jest czerwono-biały a do lampy tylnej czarno-zielony i szaro-czerwony.



Messiah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 20:40
Lokalizacja: Wałbrzych/ Opole

Post autor: Messiah » pn maja 25, 2009 15:21

Dziękuje za słowa uznania dla narzeczonej - jeszcze nie żony, ale po takich kombinacjach.. wiem tym bardziej że to właściwa kobieta ;)

Dzwoniła i powiedziała że gdy wyciągnęła problematyczną żarówkę z 'listwy' w tylniej lewej, objawy ustały. Hamulec w niczym nie przeszkadza, a wszystko zapala się i gasnie wtedy, gdy trzeba. Myślę że to dobre tymczasowe rozwiązanie- wróce to załatwie. Wielkie dzięki panowie.
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 15:22 przez Messiah, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości