Problemy z Skrzynią buczy jak sportowy tłumik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Problemy z Skrzynią buczy jak sportowy tłumik

Post autor: grandi » czw maja 14, 2009 00:36

Po pierwsze chciałem się zapytać czy da się poznać czy skrzynia jeżeli chce kupić ze szrotu jest dobra na co zwrócić uwagę, już opisuje historie.


Wjeżdżam dziś na kanał bo myślałem że łożysko poszło z przodu , podnoszę auto z boku okazało się że to nie łożysko pokręcił kolega kołem , to wewnętrzny przegub prawy odkręcił się na śrubach torx , w listopadzie był wymieniany przez mechanika potem sam sprawdzałem i był dobrze dokręcony gwintów nie zerwało , imbusy mogłem palcami odkręcać , więc to mi tak waliło w aucie , odgłos przypomina wyjący most w polonezie , buczy strasznie jak sportowy tłumik cała podłoga mi lata , słychać to tylko po stronie gdzie ten przegub się odkręcił odgłos z skrzyni , do 40 km/h jest cisza potem wycie jest nie miłosierne do 110 i wtedy troche ucicha , jak porusza się kołem na luzie na podniesionym aucie to słychać jak by zeby w skrzyni , skrzynia już raczej do wymiany , wewnętrzny przegub sprawny , co się mogło popsuć, różnią różnią się skrzynie 5 od D a TD, bardzo prosił bym o pomoc oczywiście będa punkciki za pomoc , jednym słowem czeka mnie szukanie nowej skrzyni :(
Ostatnio zmieniony czw maja 14, 2009 00:38 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Post autor: XV2 » czw maja 14, 2009 06:45

Padło łożysko w skrzyni miałem to samo. pozniej skrzynia mi sie zablokoeała birgów nie mogłem zmieniać



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw maja 14, 2009 10:30

:gora:


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 2RaZ » czw maja 14, 2009 10:32

No stary ze skrzyniami jest duży problem. nie da sie sprawdzic skrzyni jezeli jest wymontowana z auta. trzeba ją rozebrac i sprawdzic. Jezeli to kwestia łozyska to nie polecam kupowania innej. A to dlatego , że kiedyś tez wymienialem skrzynie, kupowałem rzekomo "igłę" ledwo wyjętą z jeżdżącej fury hehehe i za każdym razem okazało się, że to szroty. 4 skrzynie poszły w ........... i w końcu oddałem do warsztatu starą skrzynię, wymienili mi łożysko (oryginalne w ASO koszt 180pln) uszczelniacze, i reszte badziewia i miałem pewną skrzynie. nie mówię już ile mnie to pieniędzy i nerwów kosztowało. Atuto stało 3 miesiące więc po takim staniu tez trzeba było porobić różne rzeczy - heble zapieczone itp.
Pozdro! :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości