Olej ucieka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Olej ucieka

Post autor: Svey » śr maja 13, 2009 20:46

Witam.
Mam problem z moim golfem, ostatnio przez jakis czas nie sprawdzalem poziomu oleju(tak około 2 tygodnie). Olej wymieniałem ok. 5 tyg temu (2kk) wymianiałem olej +filtr oleju, filt powietrza, uszczelka korka spustu oleju, podczas wymiany oleju wlałem 4litry Gulfa 15w40. Dzisiaj sprawdzam olej a tam milimetr oleju na bagnecie. Rano jak odpalam to przez 1s stukaja zawory (chyba), no ale to chyba normalne skoro nie ma oleju dopóki pompa go tam nie dostarczy. Słuchałem dzisiaj pracy ciepłego silnika, i coś tam stuka ale cichutko, regularny stuk, ale wydaje mi sie ze tak było zawsze. Ale takie zużycie oleju nigdy nie wystepowało. Wycieków oleju nie zauważyłem. Dolałem 0.5 litra i było pół miarki, wlałem jeszcze 250ml i jest teraz pełno. Odrazu mówie, że dynamika normalna, kopci tylko parą wodną rano i wieczorem jak jest wilgotno.
Przebieg 167tyś, 1.8 silnik prawdopodobnie ADZ. Jeszcze mam pytanie, jakoś mało mam płynu chłodniczego na zimnym silniku, jak sie rozgrzeje to normalnie jest.
Pomocy, co to może być? Że w tak krótkim czasie znikneło 0,75l oleju.
Z góry dziekuje za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr maja 13, 2009 21:16

zwróć uwagę czy nie wylał ci się olej przez korek spustowy w misce. Ja miałem tak kiedyś u siebie. "Fachowcy" wymienili mi olej i po pewnym czasie zaświeciła się kontrolka, patrze pod spód a tam kapie po korku spustowym, dokręciłem dolałem to co ubyło i jest git.


Obrazek

Luki.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 12, 2009 09:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki.vw » śr maja 13, 2009 21:24

musisz kolego wjechać na kanał i zobaczyć skąd ucieka. myślę,że z filtra lub z korka w misce. filtr można dokręcić a uszczelkę w korku wymienić. powodzenia


Luki

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Svey » śr maja 13, 2009 21:27

Lukasz_mk2 pisze:nie wylał ci się olej przez korek spustowy w misce
Właśnie nie zaglądałem pod auto, bo nie mam dobrego podnośnika u siebie w garażu. Pozatym było ciemno. Jutro będe miał czas to sie położe i zobacze co sie dzieje. Z tego co zaglądałem od przodu to dół wygląda na mokry, jest w takim nalocie jakby właśnie z oleju, wydaje mi sie że wcześniej tego nie było.

Dzieki Łukasz za wskazówkę :pub:

A jakieś pomysły co z tym płynem chłodniczym?



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr maja 13, 2009 21:54

jak nie musisz dolewać za duzo to ja bym się nie martwił tym płynem zwłaszcza że auto nie kopci na siwo. Co do zmianu poziomu gdy auto się nagrzeje to jest to norma i tak musi być (prawa fizyki)


Obrazek

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Svey » czw maja 14, 2009 22:00

Wszystko sprawdzilem, olej nigdzie nie ucieka... Na dole sucho, przy filtrze też. Nic nie kopci wiec nie wiem co to może być. Ktos sie z tym spotkal? Może po wymianie coś sie stalo... :panna:

Co robić ???



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw maja 14, 2009 23:36

ciężko teraz coś doradzić, ale mam pytanie czy jak zakładaliście filtr oleju przy wymianie to wlaliście do niego olej?? Bo jak nie to już wiesz gdzie jest twój ubytek. Zawsze jak wymieniam olej to wlewam go też do filtra przed przykręceniem, naprawdę trochę się go tam mieści.


Obrazek

Svey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 26, 2008 20:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Svey » pt maja 15, 2009 00:26

Lukasz_mk2 pisze:ciężko teraz coś doradzić, ale mam pytanie czy jak zakładaliście filtr oleju przy wymianie to wlaliście do niego olej?? Bo jak nie to już wiesz gdzie jest twój ubytek. Zawsze jak wymieniam olej to wlewam go też do filtra przed przykręceniem, naprawdę trochę się go tam mieści.
Wiesz, teraz sobie przypominam. Nie wlalismy oleju do filtra, mowilem mu zeby wlał a on powiedział że pompa napompuje i bedzie ok, i suchy filtr został wkręcony. Mam nadzieje że masz racje :) Aczkolwiek czekam na jeszcze jakieś pomysły innych forumowców.

Pozdrawiam Wszystkich :pub:

[ Dodano: 03 Cze 2009 17:59 ]
Niestety :( Przejechałem nieco ponad 1000km i znikneło 1/2 bagnetu. Nie zauważyłem wycieków, dół silnika czysty, korek suchutki. uszczelki wszystkie ok. Żadnych widocznych wycieków. Spaliny norma, nie zauważyłem oleju w płynie chłodniczym.

Proszę was o pomoc co to może być :(?
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2009 17:58 przez Svey, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości