PROBLEM Z ABS'em

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kris823
Grupa Opolska
Grupa Opolska
Posty: 267
Rejestracja: czw lut 26, 2009 15:47

PROBLEM Z ABS'em

Post autor: kris823 » śr maja 13, 2009 14:28

witam,

mam problem z kontrolka ABS'u, a mianowicie taki, ze sie swieci i wtedy brak go w hamulcach. czasami wystarczy ze zapale ponownie samochod ażeby kontrolka zgasla, ale nie zawsze to pomoze. kiedys juz tez takie cos mialem i problem sam zniknal a teraz znow sie pojawil.

komputer nic nie wykazuje. wie ktos co by bylo przyczyna i jak sie tego pozbyc raz na zawsze.

z gory dzieki za pomoc.

pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 12:10 przez kris823, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » śr maja 13, 2009 14:44

to, ze abs ci nie dziala jak swieci sie kontrolka, to jak najbardziej poprawne zachwanie. najlepiej szukac przyczyny w czujnikach. te od tylnich kol maja zlacza po tylna kanapa. mozesz oblookac, czy styki we wtyczkach sa ok, nie sa jakies luzne. przy okazji mozesz miernikiem zmierzyc. powinien wskazywac kolo 1-1.2kilooma. nie pomoze, to sciagnij przednie kola odepnij wteczke i zrob to, co pisalem o tylnich. jesli to nie pomoze, to oblookaj czy na czujnikach sie nie nazbieraly opilki (z tarczy np)- to moze byc powodem blednego sygnalu z czujnika do sterownika. mozesz tez przeczyscic pierscienie na tarczach (pedzelkiem i beznyna ekstrakcyjna). a pod vaga to sie najlepiej podepnij jak kontrolka swieci. musi wyskoczyc blad.
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 14:47 przez speeder, łącznie zmieniany 2 razy.


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
kris823
Grupa Opolska
Grupa Opolska
Posty: 267
Rejestracja: czw lut 26, 2009 15:47

Post autor: kris823 » pt lip 24, 2009 12:12

problem z abs'em jest dalej. byl podlaczany pod komputery i problem jest w tym ze nie mozna wejsc do abs'u jakby byla blokada jakas. mial ktos z was cos takiego. jak z tym sobie poradzic. :goof:


Obrazek

Awatar użytkownika
tutekhamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 05, 2009 21:11
Lokalizacja: Okalew
Kontakt:

Post autor: tutekhamon » pn sie 10, 2009 21:51

Ja się podpinam do tematu, mam ten sam problem, VAGa nie idzie podpiąć, podczas łączenia słychać jakiś przekaźnik, a kontrolke wytrzasł poprzedni właściciel bo pewnie mu ciągle świeciła.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3080910#3080910

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » wt sie 11, 2009 19:55

może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się bezpiecznik od absu? w golfie 3 1.6 benzyna? bo chciałem sobie go przeczyścić bo na komputerze dziś wykazało mi że mam pompe absu niedziałającą a kumpel miał ten sam problem i przeczyścił sobie bezpiecznik i teraz mu działa a mi kontrolka świeci cały czas od abs a czasem gaśnie i działa abs.proszę o poradę



Awatar użytkownika
kris823
Grupa Opolska
Grupa Opolska
Posty: 267
Rejestracja: czw lut 26, 2009 15:47

Post autor: kris823 » wt sie 11, 2009 23:43

metalizer78 pisze:może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się bezpiecznik od absu? w golfie 3 1.6 benzyna? bo chciałem sobie go przeczyścić bo na komputerze dziś wykazało mi że mam pompe absu niedziałającą a kumpel miał ten sam problem i przeczyścił sobie bezpiecznik i teraz mu działa a mi kontrolka świeci cały czas od abs a czasem gaśnie i działa abs.proszę o poradę
zobacz na tej pokrywce tam jest napisane i podany numer


Obrazek

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr sie 12, 2009 09:23

Również mam problem z abs czasami zapala się kontrolka, mam Vaga chyba 311.1 ale nie wyskakuje żaden błąd, może powie ktoś jak się sprawdza abs vagiem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 12, 2009 09:51

16 od kontrolki, a te najważniejsze w dodatkowych pozycjach powyżej skrzynkii, soprawdź wszystkie jakie tam masz, takie duze zielone, jeden może być od szyb a drugi od ABS, sa tam też przekaźniki od ABS w pozycjach dodatkowych z nadrukiem 78 79


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » śr sie 12, 2009 14:16

Paweł Marek pisze:16 od kontrolki, a te najważniejsze w dodatkowych pozycjach powyżej skrzynkii, soprawdź wszystkie jakie tam masz, takie duze zielone, jeden może być od szyb a drugi od ABS, sa tam też przekaźniki od ABS w pozycjach dodatkowych z nadrukiem 78 79
DZIĘki jeszcze tylko mam pytanko? bo mam tylko bezpieczniki pod kierownicą nigdzie indziej już nie mam to mówisz że 16 tak? i nie mam żadnych zielonych tylko mam takie kostki np.36 od brzęczka to tam też będzie gdzieś koło tego od ABSU???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 12, 2009 14:58

powinny byc nad skrzynką w pozycjach dodatkowych, czyli 3-i rząd licząc od dołu albo 4-ty. W MK3 z żonki tak jest ale to starszy typ ABS nie wiem jaki masz rocznik może w nowszych jest inaczej, i wszystkie przekaźniki są zespolone z komputerem ABS pod pompą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 00:43
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: Lery » śr sie 12, 2009 17:46

witam, mam ten sam problem a ABSem co wy, jak się świeci to nie działa, a jak czasem sie nie zapala to dziala, uporaliście sie juz jakos z tym problemem?


HARDSTYLE WILL NEVER DIE

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » śr sie 12, 2009 18:22

Paweł Marek pisze:powinny byc nad skrzynką w pozycjach dodatkowych, czyli 3-i rząd licząc od dołu albo 4-ty. W MK3 z żonki tak jest ale to starszy typ ABS nie wiem jaki masz rocznik może w nowszych jest inaczej, i wszystkie przekaźniki są zespolone z komputerem ABS pod pompą.
patrzyłem mam nad bezpiecznikami 36 od brzeczka 72 99 167 i 18 i jakis jeszcze 4 albo 5 miejsc mam wolne mam rocznik 1996 golf3 1.6 benzyna wyciągnąłem bezpiecznik nr.4 bo tak mam na skrzynce opisane ale mimo tego abs że nie nyło bezpiecznika to świecił chodzi mi o to jak zrobić tak żeby wyjąć jakiś bezpiecznik żeby abs żarówka przestała świecić bo nie da się jej wykręcić bo jest przylutowana a nie chce odlutować jej.Da się jakoś to zrobić? golf3 wersja limusine z poduszką i absem kontrolki są koło kierownicy od strony drzwi kierowcy kontrolka poduszki jest u góry a absu pod spodem na jednej desce układzie scalonym.



zooler86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt cze 19, 2009 23:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zooler86 » pt sie 21, 2009 23:09

sorry że odświeżam ale te problemy z abesem mnie dobijają. Mój problem polega na tym że kontrolka od absu wogle sie nie zapala jak przekrecam kluczyk dopiero na wybojach sie zapala a jak sie w nia styknie to gasnie. Bezpiecznki sprawdzilem nad przekaznikami sa cztery 2x30A 1x10A i jeszcze taki duzy 50 A. Sprawdze jeszcze czujniki w kołach. Tył to wogle nie hamuje nie wiem czemu sam przod bierze. Okladziny mam dobre z tylu wiec to nie ich problem. Bardzo prosze o pomoc. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.



lukas.sub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 23, 2008 18:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: lukas.sub » pt wrz 25, 2009 22:18

Sprawdź wtyczkę za układem z żarówką z ABSu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości