dziwne skrzypienie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dratuszny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 05, 2007 21:34
Lokalizacja: wolbrom

dziwne skrzypienie

Post autor: dratuszny » wt maja 12, 2009 00:59

Czesc jak powyżej jak jade bardzo wolno(pewnie dlatego slysze) z przodu od strony pasazera slychać takie dziwnie lekkie skrzypienie pojawia sie jak wjade na wieksze doły. Kiedy moceniej trzasne drzwiami jest taki sam oddzwiek. co to moze byc ??? bardzo mnie to denerwuje tak jakby cos w resorze albo na wahaczu nie wiem własnie nie znam sie dlatego prosze o pomoc moze trzeba cos nasmarowac :D dzwiek pochodzi napewno z podwozia

z gory dzieki



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt maja 12, 2009 08:08

gumy łącznika stabilizatora, łożysko amortyzatora a nawet zatarta głowiczka końcówki drążka kierowniczego, przyczyn może być kilka



Awatar użytkownika
docek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 19, 2009 12:53
Lokalizacja: Ruda Slaska

Post autor: docek01 » wt maja 12, 2009 12:16

Witam z tego co piszesz to nie zawieszenie jest winne a mocowanie chlodnicy. Jest ona mocowana na takich malych gumowych poduszkach i one padaja. Poruszaj chlodnica i sprawdz czy piszczy.



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » wt maja 12, 2009 12:39

docek01 pisze:Jest ona mocowana na takich malych gumowych poduszkach i one padaja
Z tego co ja mam w swoim MK4, to chłodnice (dwie) mocowane są do wzmocnienia przedniego tzw. kosza. Tam nie śmie nic opadać! Jak rusza się chłodnica, to oberwane są zaczepy chłodnicy lub rozwalony jest "kosz" - właśnie ostatnio go wymieniałem. Natomiast warto sprawdzić i zlokalizować miejsce bujając samochodem, np mocno naciskając na błotnik. W moim skrzypienie - i to niemiłosierne - pojawiło się po dokładnym umyciu silnika. Mechanik wszedł do kanału ze strzykawką i zapodał po parę kropel oleju do końcówek wahaczy - zapanowała błoga cisza!


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości