Migająca kontrolka ESP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eclipseIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 18:38
Lokalizacja: łodzkie

Migająca kontrolka ESP

Post autor: eclipseIV » pn maja 11, 2009 19:40

Witam mam problem w Golfie IV z ESP. Szukałem na forum podobnego tematu lecz niestety ale takiego przypadku nie znalazłem. Wszycy majacy problem z ESP pisza że ktrolka się świeci cały czas do tego równiez ABS nie działa. U mnie jest jednak inaczej, kontolka po odpaleniu zarówno ABS jak i ESP prawidłowo gasną jednak podczas jazdy ESP zaczyna czasami mrugać i wówczas silnik przydławia i traci moc. Dzieje się to przy szybszym przyspieszaniu mimo iz koła w poslizg nie wpadają, przy równomiernej jeżdzie zdaży się raz na jakis czas, ESP da się wyłączyć przyciskiem na desce i wówczas kontolka świeci sie cały czas ale ESP wtedy jest nie aktywne. Test VAGiem nic nie pokazuje brak błedów zarówno ABS jak i ESP. ABS działa poprawnie nie wiem za co się złapac może Ktos poradzi gdzie szukac przyczyny.



luki109
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 13:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luki109 » pn maja 11, 2009 22:30

Wszystko w porządku. Jeżeli mruga tak jak mówisz
eclipseIV pisze:Dzieje się to przy szybszym przyspieszaniu
to znaczy, że prawidłowo działa.

ESP nie jest odpowiedzialne za to żeby koła nie buksowały (od tego jest ASR). Jest to Układ Stabilizacji Toru Jazdy. Jak nazwa wskazuje chodzi o to, aby, np. nie wypaść z zakrętu. Innymi słowy koło o najmniejszej przyczepności jest przez układ hamowane, natomiast to o największej dostaje więcej mocy.



eclipseIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 18:38
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: eclipseIV » wt maja 12, 2009 07:48

Witam, lecz wydaje mi się to załączanie ESP dość dziwne, gdyż następuje to podczas normalnej jazdy powiedzmy z prędkością ok. 30-40 km/h na suchej nawierzchni w pogodny dzień i jest to dość denerwujące gdyż wówczas silnik jest przyhamowywany samoczynnie i da się odczuć chwilowe spadki mocy. Czy tak to powinno być czy jednak coś jest nie tak?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt maja 12, 2009 08:03

eclipseIV pisze:Witam, lecz wydaje mi się to załączanie ESP dość dziwne, gdyż następuje to podczas normalnej jazdy powiedzmy z prędkością ok. 30-40 km/h na suchej nawierzchni w pogodny dzień i jest to dość denerwujące gdyż wówczas silnik jest przyhamowywany samoczynnie i da się odczuć chwilowe spadki mocy. Czy tak to powinno być czy jednak coś jest nie tak?
z systemem ESP zintegrowany jest system ASR i to on odpowiada za to, co opisujesz, czy dzieje się tak podczas spokojnej jazdy czy podczas przyśpieszania, czyli naciśnięcie pedału gazu?

napisałeś "Dzieje się to przy szybszym przyspieszaniu mimo iz koła w poslizg nie wpadają"- czyli normalne zachowanie, jednakże przyczyną nadmiernego i zbyt częstego włączania się systemu ASR może być niesprawność przednich amortyzatorów
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 08:06 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



eclipseIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 18:38
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: eclipseIV » wt maja 12, 2009 13:35

Trochę dziwna sprawa aby amortyzatory miały wpływ na załączanie ESP, no może jakby były już naprawdę zużyte. Auto ma przebieg 100 tys. i 100% wiarygodny potwierdzony książką i rachunkami, kupiony od pierwszego właściciela. Amortyzatory są ok i nie sadzę aby była to przyczyna częstego mrugania kontrolki ESP.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt maja 12, 2009 14:05

eclipseIV pisze:Trochę dziwna sprawa aby amortyzatory miały wpływ na załączanie ESP, no może jakby były już naprawdę zużyte. Auto ma przebieg 100 tys. i 100% wiarygodny potwierdzony książką i rachunkami, kupiony od pierwszego właściciela. Amortyzatory są ok i nie sadzę aby była to przyczyna częstego mrugania kontrolki ESP.
Powtarzam, to nie włącza ci się ESP, tylko ASR, gdyż zintegrowane są na jednej kontrolce, dalej nie odpowiedziałeś, czy to się zdarza podczas płynnej jazdy czy tylko podczas przyśpieszania



eclipseIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 18:38
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: eclipseIV » wt maja 12, 2009 14:16

Ruszam z miejsca i płynnie rozpędzam auto wówczas jest ok nic się nie dzieje. Jadę na dwójce - prędkość 30-40 km/h i się zaczyna - mruga kontrolka, czuję jakby silnik cos trzymało. Nie jest to ciągłe, raz mruga raz nie.



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » wt maja 12, 2009 17:51

to moze i ja sie podłacze do tematu bo mam podobny problem co kolega.
u mnie jednak kontrolka nie mruga jak podczas dzialania esp czy asr a zapala sie na stałe. dzieje sie to tak:
przyspieszczam ostro 1,2,3 bieg i potem wbijam 4. przy predkości jakies 160-170 jak juz dokrecam silnik pod 4 tys czuje za auto zaczyna sie mulic, nie chce dalej przyspieszac choc wczesniej bez problemu wkrecalem silnik na jakies 4,5 tys obr i mialem 180 na godzine. jade dalej gaz w podloge auto ma jakby chwilowe spadki mocy i po kilku sekundach zapala mi sie wyzej wspomniana kontrolka. nie wiem czy jest to zalezne od predkosci czy od biegu czy od obrotow ale na pierwszych trzech biegach sytuacja nie ma miejsca. nie wiem o co tu moze chodzić... wiem ze kontrolka ESP/ASR zapala sie na stale jak wykryje długotrwałą różną prędkość obrotową przedniej i tynej osi ( miałem tak np podczas pomiaru na hamowni ) jedyne co przychodzi mi do glowy to moze awaria systemu ASR, czujnika ABS no nie wiem.
wieczorem jeszcze pojade na kawalek prostej i zobacze czy sytuacja ma miejsce jak odlącze przyciskiem ESP/ASR
wczoraj podpinalem auto pod VAGa i błedów zadnych nie bylo.
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 18:06 przez Szumal, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » wt maja 12, 2009 18:06

bledy moga wynikac ze slabych amorkow jedno kolo traci przyczepnosc, ktorys czujnik chociaz od absu to od razu sie zapali albo bedzie przerywal przy roznych predkosciach, blad tez lapie jak beda rozne kolka tzn wielkosc moze tez tak sie zrobic jak na jednej osi jedna opona ma 7mm druga 5mm przy predkosci wychwyci roznice



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » wt maja 12, 2009 18:26

ja u siebie od razu mogę wykluczyc amory bo mam bilsteiny b8 w super stanie a poza tym dzieje mi sie to na nowej rownej nawierzchni. opony mam o taki samym rozmiarze przod i tyl bieznik po 7 mm ale mysle ze az tak dokladny system to to nie jest zeby wielkość bieżnika miala wpływ...
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 18:48 przez Szumal, łącznie zmieniany 1 raz.



eclipseIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 18:38
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: eclipseIV » wt maja 12, 2009 19:42

Panowie nie dochodźmy to takich skrajnych przypadków typu amortyzatory czy ilość bieznika na oponie bo moim zdaniem to bzdura ten system napewno nie jest az tak czuły. W innych poprzednich markach tez miałem sytem ESP, ASR, ABS i mimo nawet różnicy w biezniku nic takiego się nie działo, w BMW e46 miałem koła 17 gdy złapałem gumę zakładałem dojazdówke ale 15 i nic takiego sie nie działo. Winny jest najprawdopodobniej jakis czujnik lub instalacja gdzieś może przetarta tylko pytanie gdzie skoro VAG nie pokazuje cięzko znaleźć. U mnie podczas jadzy nie wazne na którym biegu kontrolka chwilami mruga i co denerwuje wówczas silnik wytraca obroty no i predkość spada, dopiero ujęcie gazu i ponowne lekkie dodawanie pomaga ale nie na długo. Jak wyłaczę ESP przyciskiem to kontroka się pali na stałe i sygnalizuje że system jest wyłaczony wówczas auto śmiga normalnie. Opony mam nowe, rozmiar na wszystkich kołach ten sam 205/55/16.



luki109
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 13:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luki109 » wt maja 12, 2009 22:44

eclipseIV, w pierwszym poście napisałeś, że kontrolka miga przy szybszym przyspieszaniu więc dla mnie to normalne. Mi też czasem miga jak dam buta przy 40km/h na 2. biegu.
Potem piszesz
eclipseIV pisze:Ruszam z miejsca i płynnie rozpędzam auto
jak szybko?
eclipseIV pisze:U mnie podczas jadzy nie wazne na którym biegu kontrolka chwilami mruga i co denerwuje wówczas silnik wytraca obroty no i predkość spada

zdecyduj się kiedy co i jak się dzieje.

Tak jak mówię, jak ostro dasz buta to są właśnie takie objawy działającego ESP (któreś z kół traci przyczepność)
eclipseIV pisze:czuję jakby silnik cos trzymało



eclipseIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 18:38
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: eclipseIV » śr maja 13, 2009 07:50

Więc u mnie na każdym biegu potrafi mrugać i nie jest to przy ostrym przyspieszaniu, podczas normalnej spokojnej jeździe. Powiedzmy ruszymy pierwszy bieg przy przerzuceniu na dwójkę mruga później spokój, jedziemy spokojnie i znowu mruga. Wkurza to bardzo. Na razie wyłączam ESP i jeżdżę bez.



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » śr maja 13, 2009 09:03

ja jak jechalem do pracy to bylo wszystko cacy. ale jak tylko pogonie wozek to od 150-160 zaczynaja sie cyrki... co to moze być...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości