Falująca wskazówka prędkościomierza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patryk_hrabia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 29, 2008 11:00
Lokalizacja: Skierniewice

Falująca wskazówka prędkościomierza

Post autor: patryk_hrabia » ndz maja 10, 2009 18:34

Mam taki problem z moim golfem otóż podczas jazdy kiedy zdejmę nogę z gazu wskazówka prędkościomierza zaczyna falować. Byłem z tym u mechanika, po sprawdzeniu komputerem wykazało błąd czujnika w skrzyni biegów. Czujnik został wymieniony, a problem pozostał. Kolejną przyczyną według mechanika może być jakiś plastik na wałku w skrzyni biegów, że on się wyrobił i źle przekazuje prędkość. Orientuje się ktoś o jaki to dokładnie plastik chodzi i czy da się go wymienić bez wyjmowania skrzyni biegów?



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » ndz maja 10, 2009 18:35

egr?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz maja 10, 2009 19:01

Mechanikowi się chyba pomyliło z linką od malucha , tu masz impuls z skrzyni poprzez kabel jedynie ci to możliwe iż nawala czujnik prędkości



patryk_hrabia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 29, 2008 11:00
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: patryk_hrabia » ndz maja 10, 2009 20:57

Czujnik prędkości w skrzyni już wymieniłem. Lekka poprawa jest, nie faluje już tak bardzo, ale nadal nie jest dobrze. Mechanik mówił o jakimś plastiku w skrzyni, ze to on się wyrobił. Nie wiecie co to może być dokładnie?



Awatar użytkownika
sebkoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 22:38
Lokalizacja: SBE

Post autor: sebkoch » ndz maja 10, 2009 22:40

patryk_hrabia pisze:Czujnik prędkości w skrzyni już wymieniłem. Lekka poprawa jest, nie faluje już tak bardzo, ale nadal nie jest dobrze. Mechanik mówił o jakimś plastiku w skrzyni, ze to on się wyrobił. Nie wiecie co to może być dokładnie?
Ile kosztuje taki czujnik i gdzie go kupileś?



patryk_hrabia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 29, 2008 11:00
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: patryk_hrabia » pn maja 11, 2009 12:19

250zł orginał bo podobno zamiennik nie występuje, ten gośc co mi go zakładał zamawiał w jakimś motoryzacyjnym u mnie w mieście.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn maja 11, 2009 14:35

ja miałem kiedyś problem z prędkościomierzem, mechanizm wskaźnika zacinał się i lekkie poruszanie za wskazówkę załatwiło sprawę


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pn maja 11, 2009 18:33

Albo wskazówka na tablicy albo masz przetarty kabel jak ja przy wejściu wiązki pod akumulator, wymieniłem niepotrzebnie czujnik i nie pomogło. Dopiero jak zdemontowałem aku i wybebeszyłem kable po uprzednim sprawdzeniu miernikiem, okazalo sie ze kabel od masy jest zerwany


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości