Skrzynia biegów NAPRAWA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

floro89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 20, 2008 23:45
Lokalizacja: TRN

Skrzynia biegów NAPRAWA

Post autor: floro89 » ndz maja 10, 2009 18:08

Sprawa wygląda następująco. W moim mk2 1.3 NZ miałem skrzynie biegów 5 biegową która się rozleciała, mianowicie w okolicy układu różnicowego na zewnątrz i od strony sprzegła "coś" z niewiadomego powodu wywaliło całkiem sporą dziure. udało mi sie załatwić druga skrzynie w której prawdopodobnie wyskakuje wsteczny bieg. Czy z tych 2 skrzyni istnieje możliwosc złozenia jednej zakładajac ze bedzie trzeba wymienić zebatki od wstecznego biegu lub innego albo jakiegoś innego mechanizmu wykluczajac różnicowy?? Skrzynia która sie rozpadła działała do samego konca jak nalezy poza diura w obudowie.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów NAPRAWA

Post autor: raf1al » ndz maja 10, 2009 19:16

floro89 pisze:Sprawa wygląda następująco. W moim mk2 1.3 NZ miałem skrzynie biegów 5 biegową która się rozleciała, mianowicie w okolicy układu różnicowego na zewnątrz i od strony sprzegła "coś" z niewiadomego powodu wywaliło całkiem sporą dziure. udało mi sie załatwić druga skrzynie w której prawdopodobnie wyskakuje wsteczny bieg. Czy z tych 2 skrzyni istnieje możliwosc złozenia jednej zakładajac ze bedzie trzeba wymienić zebatki od wstecznego biegu lub innego albo jakiegoś innego mechanizmu wykluczajac różnicowy?? Skrzynia która sie rozpadła działała do samego konca jak nalezy poza diura w obudowie.
z tego co wyczytałem kiedyś tu na forum to złożenie z 2 jednej nie zawsze sie udaje!
tzn rożne części w rożnych skrzyniach sie zużywają i ze sobą nie za bardzo mogą dobrze współpracować!



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz maja 10, 2009 19:59

floro89, mam nadzieję, że są to skrzynie tgo samego typu i ten sam model? Ogólnie to np mógł komus wlecieć tam np. trybik od licznika - kumple miał coś takiego że w skrzyni były 3 takie trybiki i właśnie wywaliły dziurę... Drugi wariant, to rozwalenie sie ukladu różnicowego, co zdarza się w skrzyniach typu 020. Resztki układu moga nieźle tam w środku narozrabiać.... I teraz pytanie - jeżeli poleciała tylko obudowa, powiedzmy z powodu ciał obcych i jeżeli ta druga skrzynia jest tego samego typu, to powinno dać rade, bo o ile się orientuje to obudowy są takie same. Wystarczy więc wymienić obudowę. Jeżeli natomiast winę ponosi układ różnicowy, to jako skrzynie dawce, musisz mieć taką, która ma takie samo przełożenie główne - inna nie spasuje z trybami, które są w Twojej skrzyni. Jeżeli natomiast chcesz przełożyc do tej nowej skrzyni mechanizm wstecznego, to raczej powinno dać radę. Zakładam, ze obie skrzynie są 5. biegów.
Tylko żeby nie było niejasności - nigdy nie rozbierałem skrzyni, nigdy jej nie robilem, wiec moge sie mylić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości