Autoalarm w MK4 lub Borze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jender
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 07, 2009 10:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Autoalarm w MK4 lub Borze

Post autor: jender » ndz maja 10, 2009 10:49

Witam wszystkich,
Mam problem z autoalarmem w mojej Borze. Kupiłem niedawno ten samochodzik. Jest sprowadzony z Włoch i wszystkie papiery są po włosku więc nic nie kumam. Wewnątrz autka są dwie czujki, wydaje mi się, że ruchu. Do tego mam jeszcze dwa małe kluczyki. Znajomy mechanik powiedział mi, że one chyba są od alarmu i że alarm a konkretnie syrenę można włączyć i wyłączyć gdzieś w komorze silnika. No i mam pytanie czy nie wie ktoś może, gdzie tego przełącznika mam szukać.
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz maja 10, 2009 11:26

Gdzies pod maską zamocowana jest syrena alarmu.W syrenie jest wyłącznik do którego ten kluczyk pasuje, może być nałożona zaslepka. Syrena jest z własnym zasilaniam, i jeśli np. chcesz odłaczyć aku, to wyłączasz kluczykem,zeby nie wyła.



jender
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 07, 2009 10:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jender » ndz maja 10, 2009 12:18

A nie wiesz może gdzie to się przeważnie montuje, tzn w której części silnika?



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » ndz maja 10, 2009 12:20

przeważnie wyłączenie syreny jest na syrenie - gniazdo podobne do komputerowej szuflady dysku twardego oraz może to być przełączanie w tryb umożliwiający wyjęcie akumulatora w przypadku syreny z własnym zasilaniem , znajdź syrenę a znajdziesz włącznik :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz maja 10, 2009 12:20 przez Oli, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz maja 10, 2009 12:41

Odrygluj maskę, zamknij auto i włącz alarm, a potem otwórz maske, napewno znajdziesz wyjącą syrenę ;)



Awatar użytkownika
Dzordz-VwBora
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 12:09
Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne - UK / Modliborzyce (Lubelskie)
Kontakt:

Post autor: Dzordz-VwBora » ndz maja 10, 2009 13:07

stonefree pisze:Odrygluj maskę, zamknij auto i włącz alarm, a potem otwórz maske, napewno znajdziesz wyjącą syrenę ;)
jender Tylko nie rób tego w nocy bo sąsiadów pobudzisz :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz maja 10, 2009 13:08 przez Dzordz-VwBora, łącznie zmieniany 1 raz.


Morał z historii krótki, lecz nie wszystkim znany... Jak nie ma warunków nie zapier*alamy! :)
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.

jender
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 07, 2009 10:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jender » ndz maja 10, 2009 13:31

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Udało mi się zlokalizować syrenę :grin: Była wyłączona i dlatego wcześniej alarm się nie włączał co troszkę mnie denerwowało. Teraz już działa a ja mogę spać trochę spokojniej :)

[ Dodano: 10 Maj 2009 17:32 ]
Niestety pojawił się mały problem. Otóż kiedy wsiądę do samochodu i próbuję się zamknąć od wewnątrz - przyciskiem na drzwiach kierowcy to alarm też się włącza! :grrr: A przyznam, że zawsze zamykałem się od wewnątrz kiedy jechałem bo zabezpieczało mnie to np przed kradzieżą torby z samochodu kiedy stałem na światłach. Nie wiecie może czy da się zrobić tak aby alarm nie włączał się kiedy zamykam samochód przyciskiem od wewnątrz?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości