Obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pistolet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 16, 2008 22:14
Lokalizacja: kosmos

Obroty

Post autor: pistolet » ndz maja 10, 2009 10:08

Witam wszystkich forumowiczow zwracam się do Was z kolejnym pytaniem dotyczącym mojego golfa 3 1.8. Jest to benzyna+lpg i mój problem jest taki ze po przejechaniu kilku km, autku zaczynają spadać obroty (w tym momencie szarpie autem) i gaśnie. Tak mam tylko na luzie albo wciśniętym sprzęgle, gdy w momencie spadania obrotów dodam gazu zaczyna na chwile normalnie działać po czy znowu to samo. Na benzynce znowu mam 2 tys. obrotów...na luzie/sprzęgle. Wydaje mi się ze to silniczek krokowy ale przed zakupem chciałbym się upewnić. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 10, 2009 12:43

silniczek krokowy to stabilizator biegu jałowego ! on ma za zadanie ustabilizowac obroty zwłaszcza wtedy kiedy silnik schodzi z wysokich obrotów
z tego co piszesz mozna wnioskowac ze faktycznie moze byc felerny krokowiec ale trzeba by było to dokładnie sprawdzic mozna wykrecic i ewentualnie go przeczyscić



jez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 10:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jez » ndz maja 10, 2009 13:32

Miałem różne problemy z silnikiem krokowym, dodatkowo jak wiadomo gazownicy zamiast do swojej głowy sięgają zwykle do naszej kieszeni... Woziłem się żeby mi to wyregulowali. W końcu się wku**** zamiast krokowego zainstalowałem manualny zawór i reguluje ręcznie. Raz wyregulowany nie ma właściwie problemów - tylko w zimę ustawiam mu większą dawkę gazu. A co do spalania - może i w większe (choć pewnie porównywalne) ale mniej nerwów i auto jeździ jak powinno :)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 10, 2009 22:41

jez pisze:zamiast krokowego zainstalowałem manualny zawór i reguluje ręcznie
hmmmmm ale nie w mono -wtrysku ????

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 22:52 ]
poprawnie wyregulowana instalka 2 generacji sprawia frajde z jazdy!!!!!bezawaryjnej :bigok:
na lpg przejechałem ponad 100 tys i wszystko hula



Awatar użytkownika
Kuba Golf mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 23:48
Lokalizacja: Grudziądz
Auto: Mk3
Silnik: ABS
Kontakt:

Post autor: Kuba Golf mk3 » pn maja 11, 2009 02:38

A moze czujnik temperatury? Jak jezdzilem na benzynie to trzymal 2 tys czasami obroty falowaly, na gazie zachowywal sie inaczej raz mial wyzsze a raz sie dusil, obroty sie zawieszaly przy puszceniu gazu, wymienilem czujnik na oryginalny i jest ok. Aha pojechalem na komputer i pokazalo czujnik polozenia walka rozrzadu :D Takze nie jezdzij po diagnostykach bo moze Ci pokazac cuda i bedziesz tracic kase bez sensu...


VWVWVWVWVWVWVW---MOJA TRÓJECZKA---VWVWVWVWVWVW
viewtopic.php?f=88&t=127716&start=462" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości