Podczas silnego dzeszczu auto samo sie otwiera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mydel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 09:39
Lokalizacja: Koszalin

Podczas silnego dzeszczu auto samo sie otwiera

Post autor: mydel » ndz maja 10, 2009 09:52

Witam. Mam problem, podczas silnego deszczu auto samo sie otwiera i opuszczają sie szyby, mam centralny pneumatyczny, i funkcje komfort. Kiedys mialem lampe nieszczelną i zalało mi sterownik centralnego w bagażniku ale wysuszyłem i uszczelniłem lampe, i od tamtej pory przez jakieś pół roku był spokuj. Dzis jednak jak popadało znowu zaczeło wariować, odłączyłem pompke to otwierały sie tylko szyby, aż wkącu odłączyłem akumulator, prosze o pomoc gdzie moge szukać przyczyny.



Awatar użytkownika
red013
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 17:00
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: red013 » ndz maja 10, 2009 09:58

Siema mydel, ja mam to samo w moim mk3 GT i tez nie wiem co jest przyczyna pozdro



Awatar użytkownika
mydel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 09:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: mydel » ndz maja 10, 2009 10:13

Ja podejrzewam ze to jakieś zwarcie, ze gdzieś cieknie ale nie wiem gdzie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 10, 2009 11:25

Najpierw obejrzyj kable w przelotkach do drzwi, szczególnie szare, zielone, szaro czerwone i zielono czerwone. Mogły pęknąć i zwarcie mają.
Jeśli nic nie znajdziesz to awaria pewnie jest wdrzwiach gdzie moduły szyb zalewa woda, musisz ustalić w których wypinając (wykręcając) wiązki z drzwi po kolei. Po wykręceniu wiązki bardzo uważaj bo plastykowe wypięte wtyczki można łatwo połamać zamykając drzwi

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 11:26 am ]
i jeśli masz dodatkowy sterownik na pilota lub alarm to też może być winny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mydel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 09:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: mydel » ndz maja 10, 2009 12:16

juz prawdopodobnie znalazlem przyczyne. woda jakos dostaje sie tam gdzie mam sterownik alarmy i w przekazniku od otwierania bylo pełno wody z tad prawdopodobnie sie otwierał teraz kwestia tylko któredy dostaje sie woda



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » ndz maja 10, 2009 12:17

Ja bym sprawdził mikrostyczniki w zamkach czy przypadkiem nie dostała się do nich woda. Zauważ, że efekt jest taki sam jakbyś przytrzymał dłużej kluczyk podczas otwierania samochodu. Załącza się wtedy moduł komfortu i opuszcza szyby.

He he ubiegłeś mnie z twoim postem. Skoro znalazłeś wodę w sterowniku alarmu to raczej to będzie przyczyna. Ale mój pomysł też był dobry co nie??
Ostatnio zmieniony ndz maja 10, 2009 12:20 przez Bednarus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mydel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 09:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: mydel » ndz maja 10, 2009 12:29

no fakt pomysł był dobry dzieki za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 306 gości