Wgniecony próg

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Wgniecony próg

Post autor: W_I_T_E_K » sob maja 09, 2009 13:40

Witam.
Dzisiaj podczas wymiany tylnego amora auto niefortunnie zsunęło mi się z lewarka i wgiął mi się próg. Myślałem że szału dostane. :grrr:

Obrazek


Obrazek


Co z tym zrobić ? Jak to wyciągnąć?
Bo spać nie będę mógł.
:grrr:
Ostatnio zmieniony sob maja 09, 2009 13:45 przez W_I_T_E_K, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob maja 09, 2009 13:48

miałem też wgniecenie progu tylko, że trochę większe. Naprawa w dobrym zakładzie lakierniczym wyniosła mnie 250zł. czas naprawy: dzisiaj auto zaprowadziłem, jutro odbiór.
myślę, że sam, jeśli się nie znasz to nie zrobisz tego dobrze



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » sob maja 09, 2009 14:35

Jasna cholera. Nawet nie wiem jak się to stało. A teraz koszty się szykują.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » sob maja 09, 2009 15:33

kiss, a co ci zrobili w tym zakładzie z tym progiem? Szpachla?
W_I_T_E_K, ja bym na twoim miejscu to zostawił, bo jakby mi mieli to lakierowac i naruszac powłoke antykorozyjną a tym bardziej szpachlowac to ja już wolałbym lepiej z lekko zagniecionym jezdzic. Dbaj tylko zeby ci rdza nie wyskoczyła za kilka lat i bedzie dobrze, no chyba że tak bardzo cie boli optycznie ten widok


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » sob maja 09, 2009 15:40

Oj boli , boli.
Tak pobieżnie , odkręciłem dwie śrubki i odchyliłem plastykowe nadkole .
Zobaczyłem tam otwór a na nim gumowa zaślepka.
Jak będę miał więcej czasu to ściągnę tą zaślepkę i może wypchnę to wgniecenie jakąś breszką.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » sob maja 09, 2009 20:12

Tak chyba będzie najlepiej. Tylko załuż coś na tą breszkę żebyś progu nie pokaleczył. Później bym go czymś antykorozyjnym zapaćkał, bo jak już blacha jest gięta to wiadomo...


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob maja 09, 2009 20:50

W_I_T_E_K, myślę ze jak jest tam dojście to powinno to wyjść bez jakichś dużych problemów jak sie przyłożysz :))



Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: jakubek » śr sie 05, 2009 23:17

Sorki ze odgrzebuje temat ale u mnie sprawa ma sie podobnie tylko jest gorzej. Tak samo jak koledze zsnunął mi sie samochod z lewarka i nie dosc ze jest wgniecienie jak wyzej to i w tym miejscu prog jest przeciety ;/ co z tym teraz zrobic ??? Prosze o jakas rade bo strasznie mnie to kuje w oczy ;/ ;/


Obrazek

Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » pn sie 10, 2009 14:08

Jak to przecięty?
Daj jakaś fotke.

U mnie gość przyspawał w miejsce wgniotu kawałek pręta i wyciągnoł go takim jakby odwrotnym młotkiem. Wyszło elegancko , potem delikata korekta lakierem i gitarka.



szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

Post autor: szaki » pn sie 10, 2009 14:35

a ja bym zabezpieczył przed korozja i zamontował progi, koszt delikatnie wiekszy ale efekt wizualny lepszy no i przy sprzedazy zaden burak z czujnikem lakieru ci blamażu nie zrobi :jezor:



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » pn sie 10, 2009 17:10

kolego jeśli ci dodatkowe progi nie przeszkadzają a jeszcze bardziej podobają to pomysł super , od razu dodam ze robiłem w swoim mk3 progi i wiem z czym to się je , ja też mam na nim wgniecenie 20 cm na 1 cm i doszedłem do wniosku ze nie warto tego ruszać bo lepiej założyć dodatkowe progi ale i tego nie zrobiłem bo wgniot od dołu progu i na oko z 5 m nie widać

miałem na prawym progu nalepkę czarną z smoły czy bitumu pod nią rdza i dziura wyciołem to i wspawałem nową blachę na to odrdzewiacze uszczelniacze spawów i masa preparatów , dodatkowo od prostowałem ranty progów idealnie wyklepałem oczywiście zabezpieczone i wsio polakierowane ja chciałem wyplenić korozje choć jej nie było wiele , od środka natrysnołem dokładnie preparatem do profili zamkniętych dyszą na wężyku specjalną , środków poszła masa za 150 zł wiec zastanów się czy tniesz i spawasz i lakierujesz czy kupisz hameraid za 20 zł i aceton i pomalujesz to z pędzelka kilka razy dokładnie i dasz progi , bo zapomnij ze broszką to wygnieciesz od środka bez zerwania lakieru w progu i na krawędzi otworu rewizyjnego , a jak myślisz ze lakiernik to zrobi delikatnie lepiej niż ty to chyba nie znasz polskiego blacharza >>>> młot i p[przecinak i próg zaraz cały , a korozja za 3 miesiącach od środka będzie tak wyżerała ze szok
Ostatnio zmieniony pn sie 10, 2009 17:15 przez dziabi3, łącznie zmieniany 2 razy.


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 262 gości